fot. AQForm | IKI round E27 wall

Polski producent oświetlenia – marka AQForm nie zwalnia! Do oferty trafiły właśnie nowości – wśród nich znajdziemy nowe warianty opraw z popularnych kolekcji, a także premierowe propozycje opraw o dekoracyjnym charakterze!

W całym procesie projektowania wnętrz istotną rolę odgrywa oświetlenie. Zarówno kiedy mówimy o jego funkcji, zadaniach, formie, a także o designie. Czy da się to ze sobą połączyć? Zdecydowanie tak! A potwierdzeniem tego są najnowsze oprawy oświetleniowe polskiego producenta – marki AQForm.

fot. AQForm | Pierwsza ilustracja: PET E27 recessed | Druga ilustracja: MODERN GLASS Tube TS

Klasyki w nowym wydaniu

RAFTER points to perfekcyjne oświetlenie zadaniowe, które skutecznie zaakcentuje wybrany detal bez rozświetlenia przestrzeni wokół. Teraz rodzina opraw została uzupełniona o nową wersję RAFTER points LED spot/surface  z puszką oraz dwie dodatkowe długości montowane natynkowo.

A jeśli zależy nam na eleganckiej, niewielkiej oprawie, to PET next mini rift będzie idealnym wyborem i bardzo dobrze sprawdzi się jako oświetlenie zadaniowe lub akcentujące. Dzięki możliwościom doboru korpusu o długościach od 20 do 100cm oraz łączenia różnych kolorów wykończenia w obrębie jednej oprawy, będzie doskonałym dodatkiem do wnętrz w różnych stylach. Do rodziny PET dołączył również PET E27, oprawa dekoracyjna na wymienne źródła światła, dostępna w aż trzech sposobach montażu: wpuszczanym, natynkowym i zwieszanym.

fot. AQForm | PET E27

Zadanie specjalne? Te oprawy świetnie sobie z nim poradzą!

Nowoczesne wzornictwo oraz doskonała wydajność, a przy tym skuteczna ochrona przed olśnieniem? Dzięki tym cechom PUTT move zaciera granice między oświetleniem dekoracyjnym, a architektonicznym.  Jest to wpuszczany spotlight w wersji ruchomej z kilkoma kątami świecenia do wyboru. Uzupełnieniem tej rodziny opraw jest wersja PUTT hermetic, która charakteryzuje się wysoką klasą szczelności IP54/20. Doskonale poradzi sobie w pomieszczeniach z podwyższoną wilgotnością takich jak np. łazienki. Oprawa występuje w dwóch rozmiarach: mini i midi oraz w wersji ruchomej.

To nie jedyna propozycja oświetlenia do łazienki! THIN TUBE twist – to specjalista od oświetlenia twarzy, którego parametry idealnie sprawdzą się w łazienkach w domach, hotelach i restauracjach.  

Oświetlenie dekoracyjne? A może na zewnątrz?

fot. AQForm | Pierwsza ilustracja: PET next mini rift suspended i PET next mini rift  up&down wall | Druga ilustracja: IKI round E27 suspended i IKI round wall

Pokazana premierowo w dwóch nowych wersjach podczas EUROLUCE 2023 w ramach Salone del Mobile. Milano oprawa IKI wzbudziła duże zainteresowanie wśród odwiedzających stoisko AQForm. IKI round E27 suspended i IKI round wall, dzięki swojemu dekoracyjnemu charakterowi, poszerzają możliwości tworzenia eleganckich wnętrz w domu, restauracji, kawiarni czy w innych przestrzeniach wymagających nastrojowego i subtelnego oświetlenia. Producent przygotował również coś dla zwolenników ryflowanego szkła – kolekcja MODERN GLASS została rozszerzona właśnie o ten rodzaj wykończenia. Dzięki temu oświetlenie zadaniowe jest teraz nie tylko skuteczne, ale też świetnie odpowiada na obecne trendy wnętrzarskie.

AQForm to nie tylko oprawy do wnętrz, ale i do ogrodów. Odświeżony wzór ONLY round mini exterior sprawdzi się rozświetlając otoczenie wokół domu. Posiada wysoką klasę szczelności, a jej wersja wpuszczana wymaga bardzo mało miejsca (wysokość montażowa < 80 mm).

AQForm kolejny raz udowadnia, że nie musimy wybierać między funkcjonalnością a designem. Możemy zaprojektować wymarzone wnętrze i rozświetlić je oprawami, które nie tylko nadadzą mu klimatu, ale będą stanowić również wyjątkową dekorację!

fot. AQForm | Pierwsza ilustracja: ONLY round mini exterior surface | Druga ilustracja: THIN TUBE twist | Trzecia ilustracja: RAFTER points LED spot

AQForm (wcześniej znany jako Aquaform Lighting Solutions) to nagradzana polska marka, w której portfolio można znaleźć nowoczesne oprawy oświetleniowe, potrafiące przemówić do emocji. Ma silną pozycję na rodzimym rynku w Polsce i jest wyraźnie obecna na wielu rynkach europejskich. Udało jej się wykreować wymowne i charakterystyczne wzornictwo, potrafiące skusić profesjonalistów, kreatorów trendów i konsumentów. AQForm jest częścią międzynarodowej grupy Delta Light, obejmującej swoją działalnością ponad 120 krajów. Jedną z wielu przyczyn sukcesów marki jest doskonałe wsparcie dla architektów, specjalistów branży oświetleniowej i użytkowników. www.aqform.com

Kontakt dla mediów:
Magda Skibka
PLN Design Group
Tel. 515 260 529
[email protected]


Data publikacji: 2023-07-27

Podobne technologie i poradniki


21.09.2022 | Oświetlenie
Wybierając dziś oświetlenie do wnętrza domu nie...
06.12.2021 | Oświetlenie
Nowoczesne spojrzenie na design Nowoczesne trendy projektowania...
06.12.2021 | Oświetlenie
Nowoczesna sztukateria stała się nieodzownym elementem wykończeniowym,...
01.06.2020 | Oświetlenie
Okrągłe profile LED to rozwiązanie niezwykle praktyczne...
05.05.2020 | Oświetlenie
Nowoczesne kinkiety ścienne. Wykonane z aluminium, stanowiące...
23.04.2020 | Oświetlenie
Wybierając lampy do mieszkania czy przestrzeni biurowej,...
24.01.2020 | Oświetlenie
Obecnie oczekuje się, by oświetlenie schodowe, oprócz...
19.12.2019 | Oświetlenie
Lampy wiszące to jeden z najciekawszych rodzajów...
12.11.2019 | Oświetlenie
Łazienka jest miejscem, które wymaga dobrze przemyślanego...
24.09.2019 | Oświetlenie
Profil RETO Lumines Lighting Odpowiednio zaplanowana i...