Zobacz efekty wiosennego cięcia Oxytree – 180 cm w 2 miesiące!

Szybko rosnące drzewa tlenowe Oxytree wymagają kilku podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, aby rosnąć i rozwijać się prawidłowo. Jednym z nich jest przycinanie drzew wiosną rok po nasadzeniu, a dokładniej w momencie, w którym ustępują majowe przymrozki. Zabieg nie tylko stymuluje Oxytree do szybszego wzrostu, ale i korzystnie wpływa na rozwój systemu korzeniowego, a także pomaga drzewom wzmocnić i przygotować się do nadchodzącej zimy.

O tym, że wiosenna przycinka przynosi oczekiwany efekt opowiadają eksperci firmy Oxytree Solutions Poland Sp. z o.o., którzy osobiście sprawdzili stan drzew Oxytree na plantacjach założonych w 2016 roku. Jedną z plantacji, którą odwiedzili eksperci była 1-hektarowa plantacja w miejscowości Moczydły w Zachodniopomorskiem. Przycięte w maju Oxytree osiągnęły od 1 do 1,6 m wysokości, a okazałe liście drzew przekroczyły pół metra długości. Imponującym wzrostem drzew w zaledwie 2 miesiące od momentu przycinki mogą pochwalić się również właściciele plantacji znajdującej się w drugiej części Polski. W Śliwakowie na terenie województwa śląskiego Oxytree mają już od 1,5 do 1,8 m wysokości! Jak twierdzi Specjalista ds. Upraw Oxytree, we wrześniu drzewa mogą osiągnąć nawet 3 metry. Plantacja Oxytree założona na około 2-hektarowym, dobrze nasłonecznionym, piaszczystym obszarze stwarza idealna warunki dla rozwoju szybko rosnących drzew. Oxytree czują się tu wyjątkowo dobrze, o czym świadczy nie tylko wzrost, ale i ogromne liście, a także grube, zdrowe pędy drzew.

http://bit.ly/plantacja_oxytree_zachodniopomorskie

http://bit.ly/plantacja_oxytree_slaskie

Przycinka rocznych Oxytree to nie wszystko – po cięciu cała energia wpływająca na prawidłowy rozwój i jeszcze szybszy wzrost drzew kumuluje się w pędzie głównym, dlatego warto pamiętać o usuwaniu odrostów bocznych. Pozbywanie się nieproszonych pędów pozytywnie wpływa nie tylko na szybszy wzrost drzew, ale i jakość pozyskanego w przyszłości drewna. Jeśli uprawiamy Oxytree na plantacjach właśnie po, aby otrzymać wartościowe, bezsękowe drewno, zwróćmy szczególną uwagę na usuwanie odrostów bocznych.

W przypadku Oxytree traktowanego jako drzewo ozdobne możemy śmiało zrezygnować z usuwania odrostów bocznych. Dzięki dużej ilości pędów drzewo formować można na kształt okazałego krzewu, którego ogromne liście zapewnią przyjemny cień latem, a piękne, fioletowo-białe kwiaty przyciągać będą nie tylko wzrok każdego gościa naszego ogrodu, ale i pszczoły produkujące miód.

Niesamowite efekty majowej przycinki możesz zobaczyć w nagraniach udostępnianych na stronie firmy Oxytree Soutions Poland Sp. z o.o., a sadzonki Oxytree zamawiać tylko do końca lipca.


Data publikacji: 2017-07-21

Podobne technologie i poradniki


Pielęgnacja drzewek tlenowych na plantacji i w...
Jedynym ograniczeniem dla wykorzystania drewna w XXI...
Reklama reklamą, a fakty faktami – pod...
Szybko rosnące drzewo to marzenie każdego ogrodnika...