Wytrzymały, charakteryzujący się najwyższą klasą szczelności, łatwy w montażu, wykonany z materiałów doskonałej jakości – taki jest autorski system wentylacji rozdzielaczowej stworzony przez ekspertów Lindab.

Jeśli profesjonalnie zajmujesz się montażem systemów wentylacyjnych w domach jednorodzinnych nie możesz przejść obojętnie obok autorskiego systemu wentylacji rozdzielaczowej Direct Vent, wykonanego z wytrzymałej stali ocynkowanej 275 g/m². Dzięki przemyślanej konstrukcji elementów wewnętrznych skrzynki rozprężnej i rozdzielaczy, zminimalizowane zostały opory ruchu powietrza. Czym jeszcze wyróżnia się system rozdzielaczowy od Lindab?

fot. Lindab 

Maksymalna szczelność dzięki gumowym uszczelkom na łączeniach

Zarówno w skrzynce rozprężnej, jak i w rozdzielaczach zastosowano uszczelki, które zamontowano na łączeniach z króćcami oraz przyłączem wylotowym/wlotowym. Dodatkowo, przyłącza rozdzielaczy jedno- i dwurzędowych wyposażone są w uszczelki EPDM. Dzięki tym rozwiązaniom systemy wentylacji rozdzielaczowej Direct Vent od Lindab są o wiele szczelniejsze od innych dostępnych na rynku.

Montaż przewodu na króćcach za pomocą gumowego o-ringu

W standardowych rozwiązaniach, aby zamontować elastyczny przewód dwuwarstwowy w króćcu należało zagiąć specjalnie do tego przygotowane metalowe elementy. Wymagało to czasu i było problematyczne w sytuacji, gdy przewód okazywał się za krótki lub za długi i trzeba było go wyjąć z króćca i po skróceniu zamontować ponownie. W rozwiązaniu Direct Vent zastosowano nowatorski system montażu, polegający na włożeniu przewodu elastycznego i unieruchomieniu go poprzez wsunięcie gumowego o-ringu w specjalne szczeliny umiejscowione na króćcu. To proste rozwiązanie, które nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi i jest o wiele szybsze od standardowego sposobu montażu.

fot. Lindab 

Jeden, obrotowy uchwyt montażowy zamiast kilku zamontowanych na stałe

Skrzynki rozprężne i rozdzielacze przelotowe dwurzędowe dotychczas wyposażone były w kilka uchwytów rozmieszczonych na bokach, aby umożliwić przymocowanie elementu do stropu lub sufitu. W elementach systemu wentylacji rozdzielaczowej Direct Vent zastosowano jeden, innowacyjny obrotowy uchwyt montażowy o szerokości 20 mm, z możliwością zamocowania na jednym z trzech boków skrzynki rozprężnej lub dwóch boków rozdzielacza.

Zastosowanie zamków blacharskich

Aby skrzynki i rozdzielacze Direct Vent były jak najbardziej szczelne zastosowano specjalne zamki blacharskie, które podczas łączenia nie uszkadzają warstwy ocynku na blasze.

fot. Lindab 

Rozdzielacz przelotowy dwurzędowy w wersji „de lux”

W rozszerzonej wersji rozdzielacza przelotowego dwurzędowego SR-RPDP zastosowano dwa rozwiązania, które zwiększają jego funkcjonalność. Pierwsze z nich to wewnętrzna blacha perforowana ocynkowana, która ułatwia równomierne rozproszenie powietrza i ułatwia regulację systemu wentylacyjnego. Drugim jest zastosowanie w otwieranej, górnej pokrywie rozdzielacza czterech zamków, umożliwiających szybki dostęp do środka.

fot. Lindab 

Od teraz, dzięki nowemu systemowi wentylacji rozdzielaczowej Direct Vent, montaż wentylacji w domach jednorodzinnych będzie jeszcze prostszy i zdecydowanie szybszy.

Więcej informacji: www.lindab-polska.pl


Data publikacji: 2022-05-24

Podobne technologie i poradniki


„O gustach się nie rozmawia” – mawiają....
Wśród wielu osób wciąż panuje przekonanie, że...
Wentylacja idealnie wkomponowana w ścianę czy w...
W obliczu stale rosnących wymagań dotyczących jakości...
Rusza jesienna trasa Lindab RoadShow! Auto pokazowe...
Japoński producent prezentuje nowy, interesujący projekt, który...
Ponad 6 tysięcy przejechanych kilometrów, 11 odwiedzonych...
Rozmowa z Piotrem Wolakiem, Prezesem Zarządu Lindab...
Trudności z koncentracją, bóle głowy, kaszel, nudności...