Wentylacja idealnie wkomponowana w ścianę czy w sufit podwieszany, nie zaburzająca projektu architektonicznego, a przy tym łatwa w montażu i niezwykle wydajna? To marzenie wielu architektów, projektantów i właścicieli domów właśnie się spełni. Przedstawiamy bezramkowy, gipsowy anemostat nawiewno-wywiewny marki Ergovent.

fot. Lindab 

Anemostat występuje w dwóch kształtach – okrągłym (RONDO) i kwadratowym (KVADRO). Pasuje do wszystkich systemów kanałów powietrznych o standardowych średnicach przyłączy: 100, 125 i 160 mm dla RONDO oraz 100 i 125 mm dla KVADRO. Można go montować do kanałów metalowych, przyłączy elastycznych, a nawet plastikowych. Należy jedynie stosować się do zaleceń montażowych dla każdego z powyższych rodzajów przyłączy.

Obejrzyj film i poznaj zalety anemostatu Ergovent: 

Nowoczesny i prawie niewidoczny element sufitowy

Anemostat nawiewno-wywiewny wykonany jest z gipsu. Montując go w suficie z płyt gipsowo-kartonowych uzyskujemy idealnie gładką powierzchnię, bez łączeń. Widoczny pozostaje tylko minimalistyczny otwór w kształcie pierścienia, służący do przepływu powietrza. Jego panel frontowy jest łatwy w demontażu dzięki magnetycznym uchwytom. Anemostat wraz z sufitem można pomalować farbą w tym samym kolorze. Dużą zaletą tego rozwiązania jest również kwestia ewentualnych remontów, podczas których wystarczy nałożyć na anemostat nową warstwę farby, aby znowu wyglądał jak nowy. W przeciwieństwie do klasycznych anemostatów, nie trzeba wymieniać frontu, który z biegiem lat mógł np. zmienić kolor.

fot. Lindab 

Czym jeszcze wyróżnia się anemostat marki Ergovent?

Montowany na niezawodne uchwyty magnetyczne

Maskownica anemostatu jest bezpiecznie utrzymywana na miejscu przez uchwyty magnetyczne, przylegające całą powierzchnią do stalowego pierścienia umieszczonego w nasadce.

Wygodny system mocowania płyt gipsowo-kartonowych

Boczne łączniki można łatwo dostosować do różnych rodzajów płyt gipsowo-kartonowych: pojedynczych, podwójnych lub o niestandardowej szerokości. Ich mocowanie do płyty można wykonać w prosty i szybki sposób za pomocą wkrętów samogwintujących.

Specjalna krawędź do aplikacji szpachli

W anemostacie przewidziano specjalne miejsce do zaaplikowania masy szpachlowej, co znacznie ułatwia estetyczne i dokładne wykończenie sufitu lub ściany, w których jest zamontowane urządzenie.

Regulacja przepływu powietrza

Wewnątrz anemostatu, pod maskownicą, znajdują się przepustnice poliuretanowe, które służą do regulacji przepływu powietrza.

Uszczelka antywibracyjna między ramą a łącznikiem

Zapewnia cichą i bezpieczną pracę urządzenia, gwarantując komfort osobom przebywającym w pomieszczeniu.

Aerodynamiczny, wypukły kształt zmniejsza wiry powietrza

Standardowe anemostaty kierują strumień powietrza w stronę sufitu, co powoduje gromadzenie się zanieczyszczeń wokół nawiewnika. Natomiast nawiewnik Ergovent kieruje strumień powietrza bezpośrednio w dół zapobiegając gromadzeniu się zanieczyszczeń, ponieważ powietrze nie styka się z sufitem.

fot. Lindab 

W samym 2023 roku anemostat Ergovent zwyciężył w trzech znaczących, międzynarodowych konkursach: Design Plus 2023 award powered by ISH, German Innovation 2023 Winner Award oraz Red Dot in the category “Heating and Air Conditioning Technology”.

Więcej informacji: https://www.lindab-polska.pl/pl/produkty/wentylacja/nawiewniki-anemostaty-i-dysze/nawiewniki-sufitowe/bezramkowe-anemostaty-gipsowe.html

Lindab Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej Grupy Lindab, wiodącego producenta i dystrybutora produktów i rozwiązań systemowych dla budownictwa, wentylacji i klimatyzacji. Na światowym rynku jest obecny już ponad 60 lat.

fot. Lindab 

W Polsce firma działa od 1992 roku, obecnie w 3 lokalizacjach, zajmując 16 500 m2 powierzchni produkcyjnej, magazynowej i biurowej. Elementy do systemów wentylacyjnych, centrale rekuperacyjne, pompy ciepła, klimatyzatory, pokrycia dachowe i systemy rynnowe to tylko niektóre z grup produktowych dostępnych w bogatym portfolio Lindab. Frima oferuje sprawdzone produkty, wykonane z surowców najwyższej jakości. Wyprzedza standardy i dba o środowisko naturalne w myśl hasła ”for a better climate”.

Więcej informacji: www.lindab-polska.pl


Data publikacji: 2024-01-31