Przygotuj się na upały z klimatyzatorami Mistral i TCL

Początek nowego sezonu klimatyzacyjnego 2023 już wkrótce. Jak co roku o tej porze, Lindab prezentuje nowości w ofercie urządzeń marek Mistral i TCL, które oprócz chłodzenia, mogą również ogrzać dom w chłodniejsze, wiosenne dni.

Klimatyzacja dostosowana do potrzeb

Zapewnienie chłodu podczas upalnych dni wpływa na komfort i samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniach. Każdy z nas ma jednak inne potrzeby i możliwości, najważniejsze to najpierw je zbadać, a następnie dobrać do nich klimatyzator. Moc urządzenia, liczba pomieszczeń czy powierzchnia, którą ma klimatyzować, typ Split czy Multi Split, a także cena – jest wiele parametrów, na które trzeba zwrócić uwagę. W naszej ofercie mamy klimatyzatory ścienne, kasetonowe oraz kanałowe, urządzenia typu Split (jednostka wewnętrzna oraz zewnętrzna), a także Multi Split (tylko jeden agregat zewnętrzny i aż do czterech jednostek wewnętrznych) marki własnej Mistral oraz firmy TCL, znanego producenta urządzeń RTV i AGD. Urządzenia z oferty Lindab charakteryzuje wysoka wydajność oraz energooszczędność. Zastosowano w nich wysokiej jakości komponenty, które gwarantują sprawność urządzeń na długie lata.

Grzałka tacy ociekowej – nowość 2023

Wzrost cen gazu czy pelletu spowodował, że coraz częściej właściciele domów jednorodzinnych i mieszkań poszukują alternatywnych metod ogrzewania. Klimatyzatory z funkcją grzania doskonale sprawdzają się jesienią i wiosną i mogą z powodzeniem wydajnie dogrzać pomieszczenie. W 2023 roku urządzenia marek Mistral i TCL zyskały nowe parametry techniczne funkcji ogrzewania.

Modele TCL Ocarina 2023 i Elite XA73I oraz Mistral TP11 zostały wyposażone w grzałkę tacy ociekowej. Zabezpiecza ona tacę jednostki zewnętrznej przed zalodzeniem, zapewniając jej bezproblemową pracę podczas zimy. Tym samym urządzeniem można ogrzewać dom lub mieszkanie, gdy temperatura na zewnątrz wynosi nawet -20 stopni Celsjusza!

Najważniejszy komfort użytkownika

Jednostki Mistral i TCL oferują wiele funkcji pozytywnie wpływających na komfort użytkownika, przebywającego w klimatyzowanym pomieszczeniu. Przedstawiamy najważniejsze z nich.

Model TCL Ocarina 2023

fot. Lindab 

Gentle Wind » Zastosowanie specjalnej konstrukcji żaluzji pionowych (sekcji płatków) wyposażonych w mikrootwory pozwala uzyskać łagodny, rozproszony strumień powietrza nawiewanego przypominający morską bryzę, który delikatnie i cicho schładza pomieszczenie. Ponadto, w trybie Gentle Wind urządzenie zużywa niewiele energii.

I Feel » Precyzyjna kontrola temperatury dzięki wbudowanemu w pilot czujnikowi. Urządzenie dąży do utrzymania zadanej temperatury tam, gdzie aktualnie znajduje się użytkownik razem z pilotem.

4-kierunkowy nawiew » Żaluzje pionowe i powiększona żaluzja pozioma zapewniają do 72 kątów nawiewu powietrza, gwarantując precyzyjne i komfortowe klimatyzowanie wnętrza pomieszczenia.

Sterowanie głosowe » Możliwość sterowania urządzeniem za pomocą prostych poleceń głosowych poprzez Asystenta Google. Połączenie ze smartfonem uzyskuje się za pośrednictwem aplikacji TCL HOME i Google Home.

Sterowanie Wi-Fi » Zdalne sterowanie urządzeniem z dowolnego miejsca z dostępem do internetu za pomocą aplikacji TCL Home lub Intelligent AC.

Tryb nocny » W trybie nocnym urządzenie automatycznie dostosuje temperaturę i prędkość obrotową wentylatora, aby w nocy w pomieszczeniu było ciszej, przyjemniej i bardziej komfortowo.

Pamięć żaluzji » Automatyczny powrót ustawień żaluzji do poprzedniej pozycji po ponownym uruchomieniu urządzenia.

Mute Mode » Dzięki zastosowaniu unikalnej konstrukcji wewnętrznej, dźwięki generowane przez urządzenie są ograniczone do minimum. 

Więcej informacji na temat funkcji i dostępnych modeli klimatyzatorów TCL »

Model Mistral TP11

fot. Lindab 

Gentle Wind » Dzięki mikrootworom, rozproszony, a przez to łagodny strumień powietrza stopniowo schładza otoczenie zużywając przy tym niewiele energii.

Automatyczny ruch żaluzji » Sterowanie ruchem żaluzji pionowych i poziomych, dzięki czemu użytkownik może ustawić kierunek nawiewanego powietrza.

7 prędkości wentylatora » Inwerterowy silnik jednostki zewnętrznej może pracować przy siedmiu różnych wartościach prędkości obrotowej, minimalizując tym samym zużycie energii i hałas.

Timer/programator czasowy » Możliwe jest ustawienie czasu włączenia/wyłączenia urządzenia lub harmonogramu pracy z uwzględnieniem m.in. jego powtarzalności, trybu i temperatury.

Tryb eko » Pozwala na pracę urządzenia ze zmniejszonym poborem energii elektrycznej, dzięki czemu użytkownik oszczędza na rachunkach za prąd. 

Więcej informacji na temat funkcji i dostępnych modeli klimatyzatorów Mistral »

Spokój użytkowania na 8 lat

W ostatnich latach wielu konsumentów doświadcza, jak bardzo skróciła się żywotność urządzeń. Często ulegają one awarii zaraz po zakończeniu okresu gwarancji, która zwykle wynosi dwa lata. Z klimatyzatorami Mistral i TCL jest inaczej. Lindab jest pewny jakości wykonania i komponentów zastosowanych w urządzeniach, czego potwierdzeniem jest 8-letnia gwarancja (5 lat gwarancji na całe urządzenie i dodatkowe 3 – na sprężarkę).

Klimatyzatory Mistral to urządzenia marki własnej Lindab. Firma jest oficjalnym dystrybutorem urządzeń klimatyzacyjnych TCL w Polsce.

Więcej informacji: www.lindab-polska.pl

Lindab Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej Grupy Lindab, wiodącego producenta i dystrybutora produktów i rozwiązań systemowych dla budownictwa, wentylacji i klimatyzacji. Na światowym rynku jest obecny już ponad 60 lat.

W Polsce firma działa od 1992 roku, obecnie w 3 lokalizacjach, zajmując 16 500 m2 powierzchni produkcyjnej, magazynowej i biurowej. Elementy do systemów wentylacyjnych, centrale rekuperacyjne, pompy ciepła, klimatyzatory, pokrycia dachowe i systemy rynnowe to tylko niektóre z grup produktowych dostępnych w bogatym portfolio Lindab. Frima oferuje sprawdzone produkty, wykonane z surowców najwyższej jakości. Wyprzedza standardy i dba o środowisko naturalne w myśl hasła ”for a better climate”.


Data publikacji: 2023-03-23

Podobne technologie i poradniki


Idealny klimat o każdej porze roku Lepsza...
Czyste powietrze wewnątrz budynków jest kluczowe dla...
Planujesz zakup i instalację klimatyzacji? Zobacz, na...
Prosta, niczym niezakłócona linia w suficie nadająca...
„O gustach się nie rozmawia” – mawiają....
Wśród wielu osób wciąż panuje przekonanie, że...
Wentylacja idealnie wkomponowana w ścianę czy w...
W obliczu stale rosnących wymagań dotyczących jakości...
Rusza jesienna trasa Lindab RoadShow! Auto pokazowe...
Japoński producent prezentuje nowy, interesujący projekt, który...