Pompy ciepła TCL o mocy 8 i 10 kW już w ofercie Lindab

Lindab wprowadza do oferty kolejne nowości – pompy ciepła powietrze-woda marki TCL, znanego producenta wysokiej klasy klimatyzatorów oraz sprzętu RTV i AGD.

Czysta energia potrzebna do ogrzania domu pozyskiwana z powietrza atmosferycznego, której koszt jest średnio dwa razy niższy niż gazu? Z energooszczędnymi pompami ciepła TCL, które ogrzewają dom w zimne dni, chłodzą go w upały, a także przygotowują ciepłą wodę użytkową dla domowników, to możliwe. Dzięki programom rządowym takim jak „Czyste Powietrze” lub „Moje Ciepło” wymiana lub zakup przyjaznego środowisku i tańszego źródła ogrzewania staje się coraz bardziej opłacalna.

Pompy ciepła powietrze-woda TCL występują w klasie energetycznej A+++ (dla zasilania 35°C). Są bezpieczne dla środowiska, gdyż zastosowano w nich najnowocześniejszy czynnik chłodniczy R32, dla którego ekwiwalent CO2 jest mniejszy o 86% w porównaniu z czynnikiem R410A. Urządzenia składają się z jednostki zewnętrznej oraz modułu hydraulicznego montowanego wewnątrz budynku. Są dostępne w mocach 8 i 10 kW. Mogą pracować w ekstremalnych warunkach zewnętrznych, nawet do -25°C. Charakteryzują się wysoką wydajnością (COP do 5.0) nawet przy niskich temperaturach i mają 5 lat gwarancji. W urządzeniach zastosowano sprężarkę inwerterową prądu stałego renomowanej marki GMCC. Dzięki niezawodnemu układowi elektrycznemu pompy są odporne na wysokie natężenie prądu i wysokie temperatury. Sprężarka oraz zastosowanie dwuwarstwowej izolacji akustycznej optymalizują wibracje, co znacznie zminimalizowało hałas emitowany przez urządzenie. W efekcie, poziom mocy akustycznej jednostki zewnętrznej wynosi od 59 do 68 dB, w zależności od modelu, więc dźwięk, który generuje urządzenie, można porównać do zwykłej rozmowy. Ponadto, pompy ciepła TCL zostały wyposażone w kilka trybów cichej pracy: tryb cichy, tryb nocny i tryb ultracichy. Urządzeniem można sterować za pomocą aplikacji mobilnej, po podłączeniu do sieci Wi-Fi. Inteligentne sterowanie umożliwia kolorowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny z dwukierunkową komunikacją i podświetleniem. Użytkownik może ustawiać parametry, weryfikować błędy, a ustawianie dziennych i tygodniowych harmonogramów pracy urządzenia pomaga dostosować wysokość temperatury do indywidualnego trybu życia domowników. Pompy ciepła TCL zostały również wyposażone w tryb dezynfekcji stworzony w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo użytkownika. Urządzenie podgrzewa wodę do 70°C, niszcząc w ten sposób natychmiast groźne dla zdrowia pałeczki legionelli.

W myśl globalnej strategii Lindab „For a better climate” tworząc nowe technologie oraz rozszerzając ofertę firma kieruje się jedną, główną zasadą: urządzenia i rozwiązania Lindab mają za zadanie poprawiać klimat. Tak jest również w przypadku pomp ciepła powietrze-woda marki TCL, które są energooszczędne i przyjazne dla środowiska. Lindab chce tworzyć zrównoważone budynki, ograniczać wpływ na środowisko, zarówno swój, jak i Klientów oraz prowadzić zrównoważony biznes.
Lindab jest oficjalnym dystrybutorem pomp ciepła i klimatyzatorów marki TCL w Polsce.

Więcej informacji: www.lindab-polska.pl

Lindab Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej Grupy Lindab, wiodącego producenta i dystrybutora produktów i rozwiązań systemowych dla budownictwa, wentylacji i klimatyzacji. Na światowym rynku jest obecny już ponad 60 lat.
W Polsce firma działa od 1992 roku, obecnie w 3 lokalizacjach, zajmując 16 500 m2 powierzchni produkcyjnej, magazynowej i biurowej. Elementy do systemów wentylacyjnych, centrale rekuperacyjne, klimatyzatory, pokrycia dachowe i systemy rynnowe to tylko niektóre z grup produktowych dostępnych w bogatym portfolio Lindab. Frima oferuje sprawdzone produkty, wykonane z surowców najwyższej jakości. Wyprzedza standardy i dba o środowisko naturalne w myśl hasła ”for a better climate”.
Więcej informacji: www.lindab-polska.pl


Data publikacji: 2023-02-13

Podobne technologie i poradniki


Idealny klimat o każdej porze roku Lepsza...
Czyste powietrze wewnątrz budynków jest kluczowe dla...
Planujesz zakup i instalację klimatyzacji? Zobacz, na...
Prosta, niczym niezakłócona linia w suficie nadająca...
„O gustach się nie rozmawia” – mawiają....
Wśród wielu osób wciąż panuje przekonanie, że...
Wentylacja idealnie wkomponowana w ścianę czy w...
W obliczu stale rosnących wymagań dotyczących jakości...
Rusza jesienna trasa Lindab RoadShow! Auto pokazowe...
Japoński producent prezentuje nowy, interesujący projekt, który...