Najniższa belka chłodząca na rynku: Lindab Professor XP

Wielofunkcyjne belki chłodzące są alternatywą dla różnych systemów wentylacji, klimatyzacji oraz ogrzewania. Rozwiązania te oferują znaczne oszczędności związane ze zmniejszeniem zapotrzebowania na energię, co jest ważne dla właścicieli i zarządców budynków. Oferują także szereg korzyści dla użytkowników budynków: poprawiają i podnoszą komfort cieplny, pozwalają zaoszczędzić więcej miejsca (uwalniają podłogę) oraz zapewniają lepszą jakość powietrza w porównaniu z tradycyjnymi systemami HVAC.

Lindab Professor XP to nowa belka chłodząca spełniająca wymagania przyszłości

Aktywne belki chłodzące spełniają najwyższe wymagania stawiane urządzeniom i technologiom w ramach zrównoważonych budynków. Zastosowane w nowej belce rozwiązania techniczne pozwoliły na redukcję ilości zużytych surowców, a zoptymalizowana koncepcja wymiennika umożliwiła osiągnięcie takiej samej wydajności, lecz przy mniejszym zużyciu energii.

Najniższa belka na rynku

Lindab Professor XP idealnie nadaje się do pomieszczeń z niskimi lub obniżonymi sufitami. Mała wysokość obudowy w zakresie 120-146 mm sprawia, że belka oferuje różne możliwości dopasowania do sufitu, a modułowy wymiennik oraz elastyczne dopasowanie do indywidualnych potrzeb użytkowników pozwala na jej szerokie zastosowanie.

fot. Lindab

Nowa koncepcja wymienników modułowych

Belka Professor XP dostarczana jest z nowym modułem wymiennika, co umożliwia dopasowanie wydajności do konkretnych wymagań. Dzięki dużym możliwościom konfiguracji wymiennika, można bardzo precyzyjnie dobrać belkę w zależności od wydajności cieplnej i/lub chłodniczej zapisanej w projekcie. Pozwala to na optymalizację zużycia energii oraz obniża koszty eksploatacyjne. Wymiennik jest dostępny zarówno w układzie 2-rurowym (chłodzenie lub ogrzewanie) i 4-rurowym (chłodzenie i ogrzewanie).

Innowacyjna konstrukcja wymiennika pozwoliła uzyskać dużo wolnej przestrzeni na środku belki, którą można wykorzystać do montażu dodatkowych systemów, takich jak: oświetleniowy, nagłośnieniowy, tryskaczowy itp.

Dzięki swojej konstrukcji belka Professor XP upraszcza procesy budowlane i jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich rodzajów budynków.


Data publikacji: 2021-06-18

Podobne technologie i poradniki


Lindab poszerza portfolio produktów o kolejnego znakomitego...
Marka Direct Vent, doskonale znana klientom zagranicznym...
Wytrzymały, charakteryzujący się najwyższą klasą szczelności, łatwy...
Liczy się dostępność i nowe technologie Jak...
Lindab poszerzył swoje portfolio o oferujące wiele...
6 lutego 2022 roku minęło 30 lat...
Asortyment wentylacyjny najwyższej jakości – tak w...
Klimatyzacja w domu powoli staje się standardem....
Dziękujemy za zaufanie! Firma Pro-Vent systemy wentylacyjne...
Lindab przedstawił ostatnią w tym roku nowość...
Lindab wprowadził do oferty rozwiązań ICS Indoor...
W ramach comiesięcznego cyklu „Premiery Lindab 2021”...