6 lutego 2022 roku minęło 30 lat od dnia powstania firmy Lindab w Polsce. W ciągu tych lat przeszła drogę od niewielkiego przedsiębiorstwa do nowoczesnej firmy produkcyjno-dystrybucyjnej, będącej jednym z liderów branży HVAC w Polsce.

Nasz okrągły jubileusz świętujemy dzięki wielu ważnym osobom, do których kilka słów skierował Piotr Wolak, Prezes Zarządu Lindab Sp. z o.o.:

„Kluczem do sukcesu każdej firmy są ludzie. Z okazji Jubileuszu 30-lecia Lindab w Polsce chciałbym przede wszystkim podziękować naszym Pracownikom, którzy na przestrzeni lat budowali firmę i mieli wymierny wpływ na jej dzisiejszy sukces. Jestem przekonany, że bez Waszego codziennego zaangażowania nie bylibyśmy w obecnym miejscu. Cieszy mnie fakt, że zwłaszcza w trudniejszych momentach, wielokrotnie pokazywaliśmy, że jesteśmy zespołem i potrafimy grać do jednej bramki.

Słowa uznania kieruję również do naszych Klientów oraz Partnerów Biznesowych, bez których tak intensywny rozwój naszej firmy nie byłby możliwy. Dziękuję za zaufanie, którym nas obdarzyliście, za przyjacielskie relacje, które nawiązaliśmy w ciągu tych wszystkich lat. To przede wszystkim Państwa potrzeby były i są dla nas drogowskazem na drodze do rozwoju. Jestem przekonany, że nadchodzące lata będą obfitowały w równie udaną współpracę, wiele wyzwań i ambitnych projektów do zrealizowania.”

Od 30 lat w Polsce

Historia Lindab w Polsce sięga 1992 roku, kiedy w miejscowości Dołuje koło Szczecina powstała firma handlowa Lindab Sp. z o.o., której początki związane były z pokryciami dachowymi oraz systemami rynnowymi. W 1995 roku siedziba firmy została przeniesiona do Łomianek koło Warszawy, gdzie powstał nowoczesny zakład produkcyjny i rozpoczęto produkcję blach dachówkowych. W związku z ogromnym zapotrzebowaniem na kanały wentylacyjne w Europie Środkowej, Grupa Lindab podjęła decyzję o zwiększeniu mocy produkcyjnych. Na lokalizację nowej linii produkcyjnej wybrano zakład w Łomiankach, gdzie w 1998 roku rozpoczęto produkcję kanałów SPIRO. W 2011 roku ofertę poszerzono o panele płaskie na rąbek Lindab SRP Click. Punktem przełomowym dla działalności Grupy na polskim rynku był zakup w 2012 roku firmy Centrum Klima S.A., czołowego producenta i dystrybutora asortymentu dla wentylacji i klimatyzacji. Formalne połączenie spółek Centrum Klima S.A i Lindab Sp. z o.o. nastąpiło w 2014 roku, kiedy to oba podmioty rozpoczęły funkcjonowanie pod wspólną nazwą – Lindab Sp. z o.o. W 2015 roku siedziba firmy została przeniesiona do Wieruchowa koło Warszawy, gdzie mieści się nowoczesny zakład produkcyjny, magazyn wysokiego składowania oraz zaplecze biurowe i szkoleniowe.

fot. Lindab 

Dzięki intensywnemu rozwojowi i stałemu poszerzaniu portfolio produktów Lindab Polska ma obecnie jedną z najbardziej kompleksowych ofert w zakresie zintegrowanych rozwiązań technologicznych dla systemów HVAC, a także systemów dachowych i elewacyjnych. Opracowuje rozwiązania o mniejszym wpływie na środowisko naturalne. Produkowane w naszym kraju elementy do systemów wentylacyjnych są eksportowane na cały świat.

fot. Lindab 

Lindab Polska obecnie

Aktualnie, w 3 lokalizacjach – w Wieruchowie koło Warszawy, Szeligach oraz Brwinowie – firma zajmuje 16 500 m2 powierzchni produkcyjnej, magazynowej i biurowej. Lindab Polska zatrudnia ponad 350 pracowników.

Ostatni rok był okresem bardzo intensywnej pracy. Pomimo pandemii będącej przyczyną niestabilnej sytuacji w kraju i na świecie, firma potrafiła nie tylko zaadoptować się do panujących warunków, ale również je wykorzystać. W 2021 roku Lindab Sp. z o.o. osiągnęła rekordowy w historii spółki wynik pod względem sprzedaży i wygenerowanego zysku.


Data publikacji: 2022-02-08

Podobne technologie i poradniki


Idealny klimat o każdej porze roku Lepsza...
Czyste powietrze wewnątrz budynków jest kluczowe dla...
Planujesz zakup i instalację klimatyzacji? Zobacz, na...
Prosta, niczym niezakłócona linia w suficie nadająca...
„O gustach się nie rozmawia” – mawiają....
Wśród wielu osób wciąż panuje przekonanie, że...
Wentylacja idealnie wkomponowana w ścianę czy w...
W obliczu stale rosnących wymagań dotyczących jakości...
Rusza jesienna trasa Lindab RoadShow! Auto pokazowe...
Japoński producent prezentuje nowy, interesujący projekt, który...