Plaga kradzieży na budowach – jak przechytrzyć złodzieja?

Firma technologiczna ABAX opracowała urządzenie do monitorowania, które ostrzega właściciela o opuszczeniu przez sprzęt określonego obszaru. Zdjęcie: Morten Rakke

Pracodawcy często spotykają się z problemem kradzieży narzędzi oraz sprzętu z samochodów roboczych. Nierzadko zdarza się również, że znikają maszyny, materiały budowlane, ale również elektronarzędzia z placów budowy. Straty idą w dziesiątki tysięcy złotych. Dlatego warto rozważyć inteligentny system do monitorowania, aby mieć możliwość lokalizowania swoich zasobów na mapie w czasie rzeczywistym.

Włamania na placach budowy
Wielu wykonawców zmaga się z plagą kradzieży na budowach. Z placów budowy znikają betoniarki, piły paliwowe, wiertarki, silniki do pilarek i inne narzędzia oraz sprzęt budowlany. Problem kradzieży dotyka wiele rejonów w Polsce, więc firmy szukają sposobu zabezpieczenia mienia przed kradzieżą. Dość częstym rozwiązaniem bywa wynajęcie firmy ochroniarskiej. Jednak jak pokazuje wiele spraw, np. jak ta przy budowie S17 na terenie powiatu garwolińskiego, nie jest to skuteczna ochrona przed złodziejami.

Unikaj opóźnień na budowie
Skradzione mienie, a w konsekwencji brak właściwego sprzętu na budowie opóźnia projekt i może mieć negatywny wpływ na ostateczny wynik finansowy inwestycji budowlanej. Istnieje jednak specjalnie opracowana technologia GPS, która pozwala kontrolować, gdzie znajduje się drogi sprzęt oraz jak często jest używany. Wiele firm korzysta również z funkcji geofence, aby określać granice poruszania się sprzętu i otrzymywać automatyczne powiadomienia w przypadku ich przekroczenia. Wiele firm zauważa, że nowoczesne technologie ułatwiają zarządzanie obiektem budowlanym.

 

monitoring

Technologia monitorująca sprzęt 24/7
Firma technologiczna ABAX opracowała urządzenie śledzące, które zarówno ostrzega właściciela o opuszczeniu przez sprzęt określonego obszaru, jak i monitoruje mienie przez całą dobę.

Moduł GPS jest zamontowany na maszynach i sprzęcie co daje administratorowi możliwość sprawdzenia na mapie cyfrowej w czasie rzeczywistym, gdzie znajdują się jego zasoby. Osoba zarządzająca może również dodać obszar, w którym zwykle znajduje się sprzęt budowlany i otrzymać ostrzeżenie, jeśli opuści ten obszar. W przypadku kradzieży administrator może w prosty sposób uzyskać dokładną lokalizację sprzętu, co ułatwi policji interwencję i możliwość odzyskania skradzionych zasobów.
Chcesz wiedzieć więcej? Teraz możesz pobrać katalog online i dowiedzieć się więcej o rozwiązaniu do monitorowania i lokalizacji maszyn oraz sprzętu.


Data publikacji: 2018-10-05

Podobne technologie i poradniki


ABAX rozwija swoje rozwiązania telematyczne. Dla kogo...
Liderzy rynku łączą siły, aby zapewnić klientom...
Dzięki interaktywnemu pulpitowi lokalizatora GPS łatwiej uzyskasz...
Czy wiedziałeś, że istnieje łatwy sposób, aby...
Ocena stylu jazdy kierowcy to narzędzie pozwalające...
Czy wiesz, gdzie w każdej chwili znajdują...
Firmy budowlane chętnie korzystają z wypożyczalni sprzętu,...
Zajmujesz się zawodowo utrzymaniem dróg publicznych? Chcesz...
monitoring
ABAX wprowadził na rynek stalową klatkę, która...
Firma Rønningen Maskin AS odzyskała zagęszczarkę tydzień...