Cztery sposoby skutecznej optymalizacji floty mieszanej

Potencjał możliwości telematycznych możliwych do zastosowania w obsłudze ciężkiego sprzętu jest nieograniczony, ale istniejące na rynku rozwiązania nie są obecnie w pełni wykorzystywane. Tymczasem dzięki zautomatyzowanym rozwiązaniom do zbierania danych telematycznych, dane o mieszanej flocie mogą być przetwarzane ze zwiększoną wydajnością i lepszą ekonomią. W jaki sposób rozwiązania telematyczne mogą być wykorzystane jako przewaga konkurencyjna w przypadku flot charakteryzujących się mieszanym sprzętem?

Nieustanny wyścig z galopującym postępem technologicznym stanowi wyzwanie, zwłaszcza podczas pracy w sektorach, takich jak budownictwo lub wynajem. W skrócie: telematyka pomaga zredukować koszty przy jednoczesnej maksymalizacji zysków firmy. Jak to działa?

Technologia wykona pracę za ciebie

Prowadzenie rentownej firmy budowlanej łączy się nierozwiązalnie z potrzebą posiadania odpowiedniego sprzętu, materiałów i ludzi na placu budowy, a zasoby logistyczne niezbędne do tego celu są kosztowne i czasochłonne.

Rozwiązanie połączonych technologii telematycznych zapewnia wgląd potrzebny do optymalnego planowania zasobów poprzez konsolidację danych ze wszystkich zasobów floty i umieszczenie ich w jednym interfejsie, co pozwala monitorować stan każdego pojedynczego narzędzia, sprzętu, pojazdu i maszyny w czasie rzeczywistym.

To bardzo prosty algorytm, gdzie wszystkie strzałki są skierowane w górę, bo oznaczają wzrost:

  • wykorzystania własnych danych
  • łatwości prowadzenia rentownych projektów
  • oszczędności kosztów – mniejsze zużycie paliwa, brak dodatkowego sprzętu
  • kontroli przeglądów – mniej przestojów
  • możliwości łatwego monitorowania zasobów
  • weryfikacji godzin pracy
  • klarowności przeglądu zasobów w ramach projektu
  • użycia danych w strategii wymiany

Dane widoczne jak na dłoni

Pracownicy z pewnością z wielką ulgą przywitają nowy sposób unifikacji platform i loginów. Korzystając z rozwiązania zapewniającego ujednolicony widok za pomocą jednego logowania, będzie można dokonać przeglądu wszystkich zasobów firmy i uzyskać go łatwiej i szybciej. Oznacza to zupełnie nieskomplikowany dostęp do codziennych aktualizacji dotyczących wydajności kierowcy, lokalizacji zasobów, konserwacji sprzętu, zużycia paliwa i pracy na postoju we wszystkich pojazdach i maszynach należących do firmy.

Platformy neutralne dla marki, takie jak ABAX Smart Connect, służą jako uzupełnienie szczegółowych danych OEM.

Większość użytkowników i menadżerów flot pojazdów skorzysta na wykorzystaniu obu platform neutralnych dla marki. Na przykład: ABAX Smart Connect to rozwiązanie idealne do szybkiego codziennego przeglądu i przyjaznych dla użytkownika raportów, podczas gdy użytkownicy nadal mogą logować się do swojej platformy OEM, aby uzyskać głębszy wgląd w maszynę, na przykład przejrzeć kody błędów i diagnostykę napraw.

Dodatkowe zasoby floty pod całkowitą kontrolą

Istnieją także inne rodzaje zasobów, które nie są technicznie częścią floty, ale stanowią nie mniej istotny element projektów. Chodzi o łyżki koparek, elektronarzędzia, generatory i pompy. Jeśli takie zasoby zostaną pozostawione lub, co grosza, zgubione, opóźni to każdy projekt.

Tymczasem menedżerowie floty mogą monitorować takie elementy na tej samej platformie, na której śledzą główną flotę. W zależności od wielkości zasobu istnieje wiele rozwiązań, takich jak urządzenia z wysoce wytrzymałą baterią i tagi Bluetooth, które mogą z łatwością zostać dopasowane do każdych potrzeb.

Dane pomagające utrzymać pracę silników

Zaplanowane raporty pozwalają na przejście od reaktywnych poprawek do proaktywnej konserwacji. Dane pobrane z floty pojazdów mieszanych zapewnią doskonały wgląd w planowanie nadchodzących przeglądów i napraw, co zapewnia przewagę konkurencyjną dzięki utrzymywaniu największych inwestycji w pełni operacyjnej.

Większa dostępność sprzętu dzięki zoptymalizowanemu serwisowi, a także bardziej efektywne wykorzystanie maszyn, pomagają zwiększyć wydajność i zyskowność działalności w każdym projekcie.

Więcej informacji: www.abax.com – Smart Connect


Data publikacji: 2022-02-10

Podobne technologie i poradniki


Od pierwszego stycznia 2022 roku ABAX przenosi...
ABAX rozwija swoje rozwiązania telematyczne. Dla kogo...
Liderzy rynku łączą siły, aby zapewnić klientom...
Dzięki interaktywnemu pulpitowi lokalizatora GPS łatwiej uzyskasz...
Czy wiedziałeś, że istnieje łatwy sposób, aby...
Ocena stylu jazdy kierowcy to narzędzie pozwalające...