Podnośniki: sprzedajesz lub wynajmujesz? To musisz wiedzieć!

Czy wiedziałeś, że istnieje łatwy sposób, aby mieć pełną kontrolę nad urządzeniami dźwigowymi i podnośnikami? Co więcej, możesz zyskać dodatkowe źródło dochodu! Przekonaj się sam, jakie to proste.

W branży urządzeń dźwigowych i podnośnikowych warto skorzystać z monitoringu GPS – ABAX Equipment Control. Dlaczego? Ponieważ urządzenie śledzące pozwoli Ci precyzyjnie monitorować motogodziny oraz lokalizację GPS w czasie rzeczywistym. Co więcej, jeśli sprzedajesz podesty ruchome, zwyżki, ładowarki, podnośniki itp., na podstawie umów serwisowych możesz zyskać dodatkowe źródło dochodu.

Zarabiaj więcej na urządzeniach dźwigowych i podnośnikowych
Czy wiesz, że każda Twoja transakcja może być warta więcej pieniędzy? Na podstawie umowy serwisowej firma może sprzedawać lub wynajmować swoje urządzenia dźwigowe i podnośnikowe wraz z odpowiednią informacją. Jak to działa? W systemie monitoringu GPS można ustawić przypomnienia o konieczności wykonania okresowego badania technicznego.

Nasz norweski klient NASTA sprzedaje wszystkie swoje koparki z umową serwisową, oferując swoim klientom dodatkową usługę przypominania o przeglądach technicznych. Zwiększa to zarówno wartość jego transakcji, jak i atrakcyjność samej oferty dla klientów.

Naliczaj dodatkowe opłaty w przypadku złamania umowy najmu
Jeśli wynajmujesz podnośniki, podesty ruchome i żurawie to zapewne nie chcesz, aby urządzenia były używane częściej niż ustalony godzinowy limit pracy. Ale jak możesz mieć pewność, że klient stosuje się do warunków zawartych w umowie? Czy słyszałeś o dzienniku czasu użytkowania? Logowanie czasu pracy sprzętu następuje automatycznie dzięki nadajnikowi GPS. Oznacza to, że rejestr motogodzin jest aktywowany przy każdym włączeniu zapłonu silnika. Dzięki temu możesz naliczać opłaty za każdą dodatkową godzinę pracy urządzenia.

Z ABAX Equipment Control zyskujesz pewność, że najemca nie używa Twojego sprzętu poza okresem zadeklarowanym na umowie najmu. Dodatkowo nie tracisz czasu na ręczne zapisywanie czasu pracy urządzeń.

Lokalizator GPS umożliwia zdalną kontrolę nad sprzętem

-Wynajem

Umowa najmu bardzo często określa dozwolony obszar, w którym mogą pracować wypożyczone urządzenia. Ale jaką możesz mieć gwarancję, że najemca nie używa ich poza ustalonym obszarem? Prawie żadną!

Nadzór nad wyposażonym sprzętem jednak wcale nie musi być trudny. Jeśli chciałbyś wiedzieć, gdzie obecnie znajdują się Twoje podnośniki, podesty ruchome czy żurawie, możesz to zrobić przy użyciu telefonu, komputera, laptopa lub tableta. Monitoring GPSumożliwia śledzenie pozycji na mapie w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że w każdej chwili możesz sprawdzić

aktualną lokalizację sprzętu. Dodatkowo, jeśli podnośniki czy dźwigi opuściły wcześniej ustaloną strefę geofence, otrzymasz powiadomienie o tym zdarzeniu drogą SMS i/lub email. Możesz dzięki temu w szybki sposób wyjaśnić sytuację z klientem oraz wyeliminować nieautoryzowane użytkowanie.

-Sprzedaż

Jeśli sprzedajesz podesty ruchome, zwyżki, ładowarki, podnośniki, żurawie itp., możesz wprowadzić do swojej oferty usługę lokalizacji GPS. Wystarczy, że zamontujesz urządzenie w sprzedawanych przez Ciebie urządzeniach. Oczywiście, otrzymasz od nas darmowe szkolenie z obsługi systemu oraz dożywotnią gwarancję na moduł do lokalizacji GPS


Data publikacji: 2019-05-09

Podobne technologie i poradniki


Potencjał możliwości telematycznych możliwych do zastosowania w...
Od pierwszego stycznia 2022 roku ABAX przenosi...
ABAX rozwija swoje rozwiązania telematyczne. Dla kogo...
Liderzy rynku łączą siły, aby zapewnić klientom...
Dzięki interaktywnemu pulpitowi lokalizatora GPS łatwiej uzyskasz...
Morten Strand, Dyrektor Generalny ABAX oraz Tom...
Ocena stylu jazdy kierowcy to narzędzie pozwalające...