Przegląd najważniejszych inicjatyw dotyczących społecznej odpowiedzialności biznesu w 2021 roku | ABAX

Rok 2021 był kolejnym i przełomowym czasem, w którym działania ABAX na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju wyraźnie się zintensyfikowały. To wielkie rzeczy dla naszej planety i każda zasługuje na wykrzyknik.

Razem z grupą WeForest i naszymi klientami zasadziliśmy 70 tysięcy nowych drzew!

Co roku zobowiązujemy się zasadzenia jednego drzewa za każdego nowego klienta, który zdecyduje się korzystać z naszych usług. W 2021 roku udało nam się zasadzić 70 tysięcy drzew w ich imieniu. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy przyczyniać się do ochrony środowiska, sadząc ponad 13 tysięcy drzew w ramach współpracy ubezpieczeniowej z firmą ZEGO, jak również 24 tysiące drzew w ramach współpracy z naszym partnerem w zakresie usuwania odpadów – REEN.

Wciąż sadzimy drzewa z pomocą WeForest, naszego zaufanego partnera w zalesianiu.

Przeszliśmy na pojazdy elektryczne!

W 2021 roku kontynuowaliśmy nasze wysiłki w kierunku wprowadzenia całkowicie elektrycznej floty samochodów firmowych. Planujemy to zrobić już do 2023 roku! Entuzjazm związany z wcieleniem naszego planu w życie różnił się w zależności od regionu. Część bardzo zaangażowała się w inicjatywę, podczas gdy inne były raczej przeciwne i nastawieni sceptycznie.

Nie możemy się doczekać, by podzielić się danymi na temat emisji zanieczyszczeń poziomu 1 i 2 w pierwszym kwartale, żeby bardziej podsycić entuzjazm wokół tej inicjatywy.  

Stworzyliśmy bardziej ekologiczny łańcuch dostaw!

W 2021 roku zrobiliśmy wiele, by łańcuch dostaw był jeszcze bardziej ekologiczny, bo w nim leży przyszłość telematyki.

Dzięki specjalnej platformie i w połączeniu ze sprzętem zainstalowanym przez producenta oryginalnego wyposażenia (OEM) telematyka może być możliwa bez konieczności używania zewnętrznych urządzeń elektronicznych. Jest to rewolucyjne rozwiązanie w branży telematycznej, które zmniejsza dziesięciokrotnie emisje pochodzące z łańcucha dostaw, jednocześnie poprawiając sposób, w jaki wykonawcy informują o emisjach pochodzących z ich projektów.

Poświęciliśmy dużo czasu, by wyszukać alternatywne materiały oraz dostawców, którzy pomogą wypełnić misję zapewnienia ekologicznego łańcucha dostaw.

Robimy generalne porządki na planecie!

W tym roku sponsorowaliśmy sprzątnięcie miliona plastikowych butelek typu PET ze środowiska, co było możliwe szczególnie dzięki Trash Mongers w Nigerii oraz Ecodrop w Ghanie, a także naszego partnera technicznego Empower.

By dać wyraz naszemu zaangażowaniu w sprawę, nasi pracownicy wyszli na ulice i przeprowadzili 22 września 2021 roku lokalną akcję sprzątania. 300 pracowników zebrało 370 kg śmieci w 7 miastach. To była nasza druga coroczna akcja wspierająca Dzień Sprzątania Świata. Planujemy znowu wesprzeć tę inicjatywę w 2022 roku.

Z wielkim zaangażowaniem staramy się zapewnić swoim pracownikom możliwości rozwoju, by znaleźli swoje własne miejsce w firmie. Jednym z naszym sposobów jest właśnie promowanie udziału w wydarzeniach, które mają pozytywny wpływ na środowisko i społeczeństwo. 

Różnicujemy zespół kierowniczy!

Zawsze ceniliśmy różnorodność w naszej firmie i możemy się poszczycić tym, że nasi pracownicy to przedstawiciele 19 narodowości, pochodzący z 8 różnych kontynentów, w wieku 21–68 lat. Jeśli jednak chodzi o różnorodność płci, w 2020 roku kobiety zajmowały 22% stanowisk kierowniczych i żadna nie pełniła funkcji w ścisłym kierownictwie.

W zeszłym roku powiększyliśmy zespół ścisłego kierownictwa, a 25% stanowisk w zespole zajmują kobiety. Nie możemy się doczekać, by podzielić się z wami zaktualizowanymi danymi dotyczącymi różnorodności w naszej firmie w sprawozdaniu na temat zrównoważonego rozwoju w 2021 roku, który ma zostać opublikowany pod koniec pierwszego kwartału.


Data publikacji: 2022-02-10

Podobne technologie i poradniki


Potencjał możliwości telematycznych możliwych do zastosowania w...
Od pierwszego stycznia 2022 roku ABAX przenosi...
ABAX rozwija swoje rozwiązania telematyczne. Dla kogo...
Liderzy rynku łączą siły, aby zapewnić klientom...
Dzięki interaktywnemu pulpitowi lokalizatora GPS łatwiej uzyskasz...
Czy wiedziałeś, że istnieje łatwy sposób, aby...
Morten Strand, Dyrektor Generalny ABAX oraz Tom...
Ocena stylu jazdy kierowcy to narzędzie pozwalające...