Flota samochodów, maszyny i sprzęt: Awarie – co możesz zrobić?

Właściwe zarządzanie pojazdami i sprzętem może zminimalizować wpływ codziennych zagrożeń. Z tego artykułu dowiesz się jak efektywne zarządzanie flotą aut oraz sprzętem może pomóc uniknąć awarii lub zminimalizować ich negatywne skutki.

AWARIE
Samochody i sprzęt wyłączony z ruchu może powodować znaczące straty dla organizacji – koszty naprawy, czas przestoju i stracone zyski.

-Rozwiązanie

Konserwacja zapobiegawcza inaczej zwana utrzymaniem według stanu (ang. Predictive Maintenance) to co raz częściej preferowany sposób, aby uniknąć poważnych awarii. Utrzymanie rentowności prowadzonej działalności osiąga się poprzez zmniejszenie prawdopodobieństwa nieplanowanych przestojów, co z kolei znacznie minimalizuje wydatki, oszczędzając czas i zwiększając wydajność. Dlatego, aby samochód, maszyna czy sprzęt służyły nam przez wiele lat, należy pamiętać o okresowych przeglądach. Do niedawna było to jednak czasochłonne jeśli firma posiadała różnego rodzaju urządzenia czy też flotę samochodów.

 

 

Warto przygotować plan regularnych przeglądów w zależności od przebiegu auta i czasu pracy (motogodziny) sprzętu oraz skorzystać z automatycznych powiadomień. Dzięki technologicznym rozwiązaniom, możesz otrzymywać przypomnienia SMS lub email o nadchodzącym terminie przeglądu.

Jak to działa w praktyce?
W systemie ABAX możesz ustalić odstępy pomiędzy przeglądami, np. co 10 miesięcy, co 48 godzin pracy i/lub co 500 godzin na liczniku. Termin przeglądu technicznego auta możesz ustawić na podstawie przebiegu pojazdu i tak samo jak w przypadku sprzętu, ustawić odstępy pomiędzy przeglądami.

Następnie wystarczy, że wprowadzisz adres email i/lub telefon na który chcesz otrzymywać powiadomienia. Dzięki temu system automatycznie wyśle Ci przypomnienie, a Ty będzie mógł skupić się na sprawach przynoszących zysk Twojej firmie.

“Jeden z naszych klientów, pracujący w branży budowlanej, wykrył awarię swoich maszyn na bardzo wczesnym etapie. Ponieważ wymiana uszkodzeń nastąpiła podczas zaplanowanej usługi konserwacji, firma była w stanie naprawić awarię bez utraty wydajności i taniej niż kosztowałoby to go po awarii”, mówi Bjørn André Hagen, właściciel produktu ABAX Equipment Control.


Data publikacji: 2018-10-17

Podobne technologie i poradniki


ABAX rozwija swoje rozwiązania telematyczne. Dla kogo...
Liderzy rynku łączą siły, aby zapewnić klientom...
Dzięki interaktywnemu pulpitowi lokalizatora GPS łatwiej uzyskasz...
Czy wiedziałeś, że istnieje łatwy sposób, aby...
Ocena stylu jazdy kierowcy to narzędzie pozwalające...
Czy wiesz, gdzie w każdej chwili znajdują...
Firmy budowlane chętnie korzystają z wypożyczalni sprzętu,...
Zajmujesz się zawodowo utrzymaniem dróg publicznych? Chcesz...
monitoring
ABAX wprowadził na rynek stalową klatkę, która...
Firma Rønningen Maskin AS odzyskała zagęszczarkę tydzień...