Dlaczego malowanie proszkowe cieszy się tak dużą popularnością wśród przedsiębiorców z całej Polski, nie tylko z Kielc? Lakiernie proszkowe dają o wiele więcej korzyści niż malowanie na mokro. Wśród cech, które przemawiają na rzecz malowania proszkowego warto wymienić doskonałą trwałość i wytrzymałość powłoki. Elementy uzyskują świetną odporność na warunki atmosferyczne, w tym na korozję. Chociaż koszt lakierowania proszkowego może być jednorazowo nieco wyższy, to warto pamiętać, że trwałość powłoki oznacza brak konieczności dodatkowych konserwacji i ponownego lakierowania, a to z kolei przynosi oszczędności i w efekcie sprawia, że to właśnie malowanie proszkowe jest bardziej opłacalne. Powodem, dla którego lakierowanie proszkowe jest lepsze od metody na mokro, jest także uzyskiwany doskonały efekt jednolitej powłoki bez spękań, pomarszczeń, zacieków i pęcherzyków. Kolejnym ważnym aspektem jest ekologia, co stanowi coraz większą wartość dla przedsiębiorców, ale także odbiorców końcowych, którzy cenią sobie technologie, jakie nie wywierają negatywnego wpływu na naszą planetę. W trakcie malowania proszkowego nie wykorzystuje się szkodliwych rozpuszczalników, stosuje się zaledwie jedną warstwę powłoki, a nadmiar farby można wykorzystać nawet w 100%.

fot. ERMET 

Lakiernia proszkowa Kielce i okolice

– Oryginalnie nasza nowa lakiernia została wdrożona do malowania tworzonych przez nasz zakład elementów metalowych. Wybrany model oraz cała inwestycja została dokładnie przeanalizowana pod kątem potrzeb naszej produkcji, wymagań jakościowych oraz standardów, jakie chcemy osiągnąć. Lakiernia działa w naszym zakładzie już od jakiegoś czasu i mieliśmy możliwość dokładnego przetestowania jej działania, dlatego jesteśmy pewni doskonałej jakości, jaką można na niej uzyskać – wyjaśnia Tomasz Pięta, Prezes Zarządu w firmie ERMET.

Zakłady poszukujące usługowych lakierni proszkowych w Kielcach mogą być pewne wysokich standardów, jakie gwarantuje ERMET. Przedsiębiorstwo posiada obecnie już dwie lakiernie – półautomatyczną, pozwalającą na malowanie elementów o długości do 6 metrów oraz nową – w pełni automatyczną, o wydajności około 3000 części (zależnie od wielkości) na 8 godzin pracy.

– Duże moce przerobowe nowej lakierni sprawiły, że uruchomiliśmy możliwość malowania usługowego dla przedsiębiorstw z najbliższej okolicy. Firmy mogą zlecić nam prace malowania proszkowego swoich metalowych konstrukcji. Duża wydajność oznacza, że nie trzeba martwić się terminami, co do tej pory było sporym utrudnieniem w przypadku tej usługi w województwie świętokrzyskim, ze względu na niewielką ilość takich lakierni – dodaje Tomasz Pięta.

Nie tylko dla województwa świętokrzyskiego

Nowa lakiernia firmy ERMET to świetna wiadomość dla wszystkich producentów związanych z obróbką metalu z okolicznych miejscowości, takich jak Włoszczowa, Ostrowiec Świętokrzyski czy Kielce. Lakiernia proszkowa znajdująca się w miejscowości Stąporków, ze względu na lokalizację w północnej części województwa świętokrzyskiego, może okazać się doskonałym wyborem także dla zakładów z południowej części województwa łódzkiego lub mazowieckiego. Firma ERMET znajduje się w niedalekiej odległości od Piotrkowa Trybunalskiego czy Radomia.

fot. ERMET 

Automatyczna praca i atrakcyjne ceny

W pełni automatyczna lakiernia proszkowa ma bardzo wiele zalet. Wszystkie procesy – od przygotowania powierzchni, poprzez mycie, suszenie, nakładanie proszku oraz wygrzewanie w piecu odbywają się automatycznie.

– Uzyskujemy w ten sposób doskonałą jakość oraz nie ma tu mowy o żadnych pomyłkach. Lakiernię obsługują maksymalnie trzy osoby, a ich zadaniem jest zawieszanie i odwieszanie wyrobów oraz doglądanie całego procesu – wyjaśnia Tomasz Pięta.
Jakość stanowi niezwykle istotną wartość dla przedsiębiorców z okolic Kielc. Lakiernia proszkowa ERMET odpowiada na najwyższe potrzeby odbiorców końcowych.

– Zdecydowaliśmy się na kabinę do automatycznego malowania marki GEMA. Postawiliśmy na szwajcarską technologię i możemy być pewni doskonałej jakości, 100% powtarzalności oraz mamy możliwość szybkiej zmiany koloru, co odbywa się już w około 15 minut. Lakiernia pozwala odzyskać prawie 100% proszku, co jest oszczędne oraz proekologiczne. Dzięki tym wszystkim cechom nowej inwestycji możemy zaoferować naszym klientom konkurencyjne ceny usług malowania proszkowego – podsumowuje Tomasz Pięta.

fot. ERMET 

Czas ma znaczenie

W nowej automatycznej lakierni proszkowej ERMET transport malowanych wyrobów odbywa się na łańcuchu, poruszającym się z prędkością ok 1,5 m/min.

– Sam łańcuch ma długość około 140 metrów, co pozwala na jednej zmianie pomalować ok. 2000 sztuk elementów średniej wielkości, a nawet 3000 sztuk, jeśli mowa o mniejszych wyrobach – mówi Tomasz Pięta.

Tak duża wydajność sprawia, że firmy poszukujące lakierni proszkowych w Kielcach, Radomiu czy Piotrkowie Trybunalskim mogą skorzystać z lokalnych usług, bez obaw o czas realizacji zamówień. W połączeniu z atrakcyjną ceną, propozycja firmy ERMET stanowi doskonały wybór dla wszystkich przedsiębiorców, którzy potrzebują zlecić malowanie proszkowe i zależy im na czasie oraz świetnej jakości.

Z ofertą usług malowania proszkowego oraz pełnym zakresem działalności firmy można zapoznać się na stronie: www.ermet.com

26-220 Stąporków, ul. Staszica 3C, woj. świętokrzyskie
tel. 413 722 608,