Szybka, tania i bezpieczna podłoga do wymagających powierzchni użytkowych

Potrzebujesz w jeden dzień wymienić zniszczoną posadzkę w warsztacie? Zastanawiasz się jaka podłoga do garażu jest najlepsza? A może szukasz atrakcyjnych i niedrogich inspiracji do wykończenia przydomowego magazynu? Płytki podłogowe do garażu z PVC to odpowiedź na wszystkie te potrzeby. Stwórz własną wielozadaniową podłogę z płytek Fortelock i korzystaj z niej przez wiele lat.

Polimerowe i ekologiczne płytki podłogowe do garażu – dlaczego warto?

Płytki podłogowe do garażu od czeskiego producenta Fortemix to innowacyjne i funkcjonalne rozwiązanie na pokrycie nawierzchni nie tylko własnego garażu, ale także warsztatu, magazynu, czy piwnicy. Ze względu na dużą wydajność i odporność materiału z płytek korzystają też szkoły, szpitale, obiekty sportowe, siłownie, a nawet hale produkcyjne, dworce i centra handlowe. Płytki z PVC są korzystną alternatywą dla czasochłonnych lub drogich metod pokrycia posadzek. To materiał wodoodporny, trudnopalny, antypoślizgowy, elastyczny i niezwykle solidny. Podstawową kolekcję Fortelock Industry tworzą płytki o wadze 2 kg i grubości 7-8 mm, co przekłada się na wytrzymałość na obciążenia nawet do 24 ton.

fot. BRICOFLOR

Producent oferuje aż 12 lat gwarancji na płytki, a czas użytkowania przy średniej intensywności obciążeń to nawet 25 lat. Zużyte płytki podłogowe do garażu można przekazać producentowi do ponownego przetworzenia. W procesie recyklingu powstaje kolekcja Fortelock Industry ECO. Wybierając te modele, zachowujesz wszystkie jakościowe parametry serii standardowych i wspierasz produkcję zgodną z zasadą zrównoważonego rozwoju. Trwałość i ekologiczność materiału idzie w parze z prostotą montażu i demontażu. Wymiana wzoru lub koloru to żaden problem!

fot. BRICOFLOR

Płytki garażowe Fortelock zamontujesz samodzielnie w godzinę

Błyskawiczny montaż płytek Fortelock sprawia, że korzystasz z pomieszczenia praktycznie od ręki. Zapomnij o długotrwałych uciążliwościach remontowych i przeciągających się pracach ekipy budowlanej. Przykładowo, ponad 40 m2 podłogi ułożysz tylko w 60 minut! Swoją przestrzeń użytkową tworzysz wedle własnej koncepcji i bez specjalistycznego sprzętu czy prac przygotowawczych. Wystarczy, by nawierzchnia była czysta i równa. Dla usprawnienia prac warto podzielić podłogę na cztery części i układać płytki od środka ku ścianom, zostawiając 5 mm odstępu od krawędzi. Płytki podłogowe do garażu Fortelock można docinać wedle potrzeb zwykłą wycinarką, a do łączenia elementów wystarczy gumowy młotek. Montaż bez klejenia rekomendowany jest przy obciążeniach podłogi do 1,5 tony (kolekcja Fortelock Light do 1 tony). Użycie specjalistycznego kleju zwiększa wytrzymałość podłogi na obciążenia nawet do 24 ton oraz uodparnia powierzchnię na działanie ciepła i promieniu UV. To rozwiązanie szczególnie przydatne dla hal i magazynów z ciężkim sprzętem jak podnośniki czy wózki widłowe.

Zobacz jakie to proste:

Szybki montaż płytek oznacza też bezproblemowy demontaż. Jeśli chcesz wymienić pojedyncze płytki lub zmieniasz koncepcję aranżacji podłogi, wszystkie prace wykonasz samodzielnie. Atutem płytek podłogowych do garażu Fortelock jest też prosta pielęgnacja. Tworzywo sztuczne, z którego wykonano płytki powoduje, że oleje i chemikalia nie wnikają w powierzchnię, nie zostawiają smug i stałych zabrudzeń. System kanalików w spodniej warstwie materiału zapewnia cyrkulację powietrza, oddychanie podłogi i odparowanie wody, dzięki czemu nie ma warunków dla rozwoju pleśni i grzybów. Do cyklicznego mycia powierzchni wystarczy zwykły detergent.

fot. BRICOFLOR

Wybierz wzory i kolory płytek podłogowych do garażu z BRICOFLOR

Aranżacja przestrzeni użytkowej z płytkami Fortelock to niezliczona liczba kombinacji, bez ograniczeń dla wyobraźni. Różne warianty faktury i kolorystyki płytek pozwalają zadbać zarówno o designerski wygląd garażu, jak i bezpieczeństwo na hali czy w szkole. Gładka struktura płytek (skin) to aranżacja w stylu minimalistycznym i surowym. Dostępna także w wersji mozaikowej (print), która ukryje zabrudzenia i plamy z mocno eksploatowanej podłogi warsztatu. Wariant diamentowy lub coins (wzór jak ryflowana blacha lub monety) sprawdzi się w przestrzeniach przemysłowych lub garażowych stylizacjach industrialnych. Płytki Fortelock dostępne są też w kilkunastu wariantach kolorystycznych. Stonowane czernie i szarości przeplatać można intensywną zielenią lub mocnym niebieskim. Jeśli podłoga wymaga zaznaczenia stref ruchu lub bufora bezpieczeństwa, wybierz płytki w kolorze czerwonym i żółtym.

fot. BRICOFLOR

Wszystkie modele i kolekcje płytek Fortelock dostępne są w BRICOFLOR. Zamówienia w sklepie internetowym BRICOFLOR to gwarancja najniższej ceny i szybkiej wysyłki zamówienia. Przed zakupem można zamówić darmowy zestaw próbek, by dobrać optymalny dla własnych potrzeb zestaw płytek podłogowych do garażu.

Szczegółowy opis płytek garażowych z kolekcji Fortelock znajduje się na stronie www.bricoflor.pl.


Data publikacji: 2021-05-28

Podobne technologie i poradniki


fot. Maciej Marszałkowicz, projekt: arch. Joanna Gostkowska....
Premiera kolekcji Silestone Urban Crush, najnowszej propozycji...
Zbliżające się wielkimi krokami Targi Warsaw Home...
fot. BRICOFLOR | Grobcord Poznaj pomysł na...
Idealne płyty na taras Taras stanowi swoiste...
Silestone® by Cosentino wprowadza na rynek swoją...
1. Płyty wielkoformatowe? Dekton? Silestone? Gdzie najlepiej...
Rosh Hanikra – willa marzeń w Izraelu...
Silestone by Cosentino prezentuje Sunlit Days, pierwszą...
Ultrakompaktowe spieki Dekton od Cosentino to jedne...
Zastanawiałeś się kiedyś co by było, gdyby…...