Wielki come back podłóg we wzorze jodełki

Drewniane podłogi ułożone w jodełkę triumfują we współczesnych aranżacjach. Jeszcze do niedawna kojarzone ze starymi kamienicami lub stylem retro, właśnie przeżywają swój renesans, a ich klasę doceniają architekci nowoczesnych wnętrz. Aby umożliwić realizację indywidualnych założeń projektowych marka Baltic Wood wprowadziła na rynek nową, drewnianą podłogę – Średniowieczny Zamek – we wzorze jodełki z oryginalnym efektem artystycznego postarzenia.

Podłogi we wzorze jodełki przeżywają ponownie rozkwit popularności. Motyw naprzemiennego, ukośnego ułożenia desek na podłodze silnie zaznacza swoją obecność w każdym z popularnych obecnie stylów projektowych. Eleganckie jodełki – klasyczne, węgierskie czy francuskie – w różnych barwach, zdobią nie tylko tradycyjne wnętrza, ale przede wszystkim pomieszczenia aranżowane współcześnie – w klimacie prowansalskim lub skandynawskim, nowoczesnym stylu industrialnym czy loftowym. Z myślą o tych ostatnich marka Baltic Wood wprowadziła na rynek artystycznie postarzaną podłogę „Średniowieczny Zamek” we wzorze klasycznej jodełki. Unikatowy, szlachetny wzór, dostępny w kolekcji „Timeless Collection”, uzupełnia ofertę jodełek w kolekcji „No Limits Collection”, których specjalna konstrukcja zapewnia długotrwałą eksploatację, także w miejscach zwiększonego natężenia ruchu.

 

 

Elegancko i nowocześnie
„Średniowieczny Zamek” to oryginalna podłoga dębowa o ciemnoczekoladowej barwie i wyraźnie zaznaczonej strukturze, uzyskanej w procesie postarzania drewna. Wyróżnia ją zdecydowana kolorystyka, widoczne duże sęki i słoje przywodzące na myśl styl kolonialny i dalekie podróże. Oryginalna barwa i dynamiczne, naprzemienne ułożenie w jodełkę zwiększają efekt głębi i wyjątkowości posadzki i całego wnętrza.
Nowy wzór został stworzony z myślą o aranżacjach w stylu eklektycznym lub vintage, ale przede wszystkim o artystycznych projektach wnętrz nowej generacji. Wyrazista jodełka zestawiona z minimalistycznymi meblami lub industrialnymi dodatkami idealnie wzmocni nowoczesny modernistyczny styl czy klimat loftu. W połączeniu z subtelnym efektem postarzenia, uzyskanym dzięki heblowaniu, ręcznemu szczotkowaniu i misternym żłobieniom, podłoga Baltic Wood uwypukla oryginalność wnętrza i podkreśla niebanalny charakter użytkownika.

 

 

W najmodniejszych barwach na wiele lat
Drewniana podłoga we wzorze jodełki jest coraz chętniej wykorzystywana w inwestycjach prywatnych, ale też obiektach użytkowych, takich jak eleganckie hotele czy restauracje – mówi Magdalena Marek, Członek Zarządu, Dyrektor Sprzedaży Baltic Wood. – Dużym zainteresowaniem projektantów i inwestorów tego typu obiektów cieszą się klasyczne jodełki w kolekcji „No Limits Collection”. Zaprojektowane w bogatej kolorystyce pozwalają dopasować podłogę do indywidualnych założeń projektowych, a dzięki grubej warstwie szlachetnego drewna zagwarantować jego wieloletnią trwałość.

„No Limits Collection” obejmuje podłogi we wzorze jodełki w najmodniejszych barwach – od lekkich bieli i szarości po naturalne odcienie drewna. Chłodniejsze odcienie podłóg – jak „Adrenaline” i „Discovery” – pozwalają zaprojektować przestrzeń w modnym stylu skandynawskim, nadając pomieszczeniom lekkości i przestronności. Jodełki w cieplejszych barwach – jak „Sense” czy „Reflection” – umożliwiają tworzenie eleganckich i przytulnych wnętrz. Kolekcję wyróżnia wysoka trwałość, łącząca cechy długowiecznej dębowej deski litej ze stabilnością konstrukcji deski warstwowej. Aby zagwarantować długotrwałą eksploatację, zewnętrzną powierzchnię deski o grubości 14,6 mm tworzy masywna warstwa dębu o grubości 6,6 mm. Tak gruba warstwa szlachetnego drewna zachowuje wysoką odporność na ścieranie i pozwala na renowację powierzchni aż do 9 razy. Komfort użytkowania podłóg dodatkowo zwiększa możliwość montażu na ogrzewaniu podłogowym, a łatwy system składania T&G pozwala na szybkie ułożenie czy wymianę pojedynczych elementów parkietu.


Data publikacji: 2018-08-01

Podobne technologie i poradniki


W nowoczesnych aranżacjach podłóg nadchodzi czas na...
Baltic Wood, producent podłóg drewnianych, ogłosił plany...
Wybór podłogi zależy przede wszystkim od indywidualnych...
Urządzamy wnętrza, aby były piękne i komfortowe....
Domowa kuchnia to miejsce szczególne, nazywane sercem...
Trwałość, funkcjonalność, wyjątkowy design, uniwersalność i wygoda...
Podłogi w przestrzeniach komercyjnych muszą się świetnie...
Jak urządzić wyjątkowy pokój dla nowego członka...
Amtico to jedna z czołowych, światowych marek...
Ogrzewanie podłogowe coraz częściej staje się elementem...
Domowe wnętrze to nie tylko konkretny kolor...
Carpet Studio jest wyłącznym dystrybutorem na terenie...