Kominki gazowe zdobyły rynek i zyskały szerokie grono zwolenników dzięki ogromnej wygodzie i łatwości sterowania pracą tego urządzenia. W odróżnieniu od kominka na paliwo stałe, w którym mamy niewielką możliwość kontroli procesu spalania, kominek z palnikiem gazowym podlega całkowitej kontroli przez użytkownika. Możemy w każdej chwili zwiększyć lub zmniejszyć wielkość płomień, włączyć dodatkowe palniki ( w modelach, które posiadają więcej niż jeden ) lub skorzystać z dodatkowych funkcji. Jedną z nich jest funkcja falowania ognia, której działanie polega na tym, że ogień w ciągu dwudziestu minut rośnie do maksimum, a przez kolejne dwadzieścia minut maleje do minimum. Możemy też zaprogramować temperaturę pomieszczenia, do której kominek dostosowuje siłę ognia.

Sposobem zwiększenia możliwości kontroli kominka gazowego na odległość jest zastosowanie opcji podłączenia sterowania do naszego smartfona lub laptopa przez WIFI.

Kominkami gazowymi firmy ELEMENT4 możemy opcjonalnie sterować przez połączenie WIFI za pomocą aplikacji mobilnej Element4 Pro Control App. Dzięki tej aplikacji możemy wybrać jeden z czterech trybów sterowania: tryb manualny, kontroli temperatury, ekonomiczny lub tryb umożliwiający czasowe zaprogramowanie działania. Ponadto cztery profile użytkownika zapewniają możliwość zapisania konfiguracji każdej osobie w rodzinie oddzielnie. Jest to prosty i logiczny sposób kontroli działania kominka gazowego.

Możliwość zdalnego sterowania kominkiem gazowym poprzez podłączenie do WiFi jest jedną z największych zalet kominków gazowych. Jeśli do tego dołączymy inne dobrodziejstwa i wygody korzystania z tych urządzeń, przede wszystkim szybkość uruchomienia i wyłączenia kominka, czystość paleniska wolnego od popiołu, ekologiczność i wiele jeszcze innych zalet, to możemy przewidywać całkowite zawładnięcie w przyszłości rynkiem kominkowym przez kominki gazowe.

Więcej informacji na temat kominków gazowych Element4 QuadBurner znajdą Państwo tutaj: www.kominkigazowe.info


Data publikacji: 2017-11-22

Podobne technologie i poradniki


01.12.2017 | Kominki
Cechą wyróżniającą kominki gazowe jest różnorodność kształtów...
21.11.2017 | Kominki
Kominki gazowe w obecnej formie pojawiły się...
20.11.2017 | Kominki
Z bogatej i różnorodnej oferty kominków gazowych...