Firma Element 4 wprowadza na rynek kominki gazowe z pięcioma palnikami

Kominki gazowe w obecnej formie pojawiły się na rynku zaledwie kilkanaście lat temu. Wprowadzanie coraz to nowszych rozwiązań i ulepszeń sprawia, że kominek na gaz to produkt  dynamicznie rozwijający się. Wystarczy zobaczyć współczesne kominki na gaz w działaniu, aby z zaskoczeniem stwierdzić,  że w stosunku do pierwszych kominków to już zupełnie inaczej działające urządzenia. Dawniej z paleniska wydobywały się w górę długie i cienkie języki niebieskiego gazowego ognia. W niczym nie przypominało to trzaskających polan w ognisku lub tradycyjnym kominku. Wyposażone najczęściej w jeden palnik wkłady gazowe w żaden sposób nie mogły konkurować wyglądem z kominkami opalanymi drewnem.  Dopiero od kilku lat kominki na gaz dorównują naturalną wizją ognia, a często nawet przewyższają wszystkie inne kominki , zarówno tradycyjne, jak i opalane innymi paliwami.

W 2017 roku holenderska firma ELEMENT 4 wprowadziła na rynek pierwszy na świecie kominek gazowy z pięcioma palnikami. Oferując dzięki temu rozwiązaniu najdoskonalsze i najładniejsze palenisko gazowe, jakie dotychczas skonstruowano wyprzedziła wszelką konkurencję.
Instalacja pięciu palników pozwala na regulację mocy grzewczej kominka od 2 do 15 kW, przy możliwości czterech różnych ustawień włączonych palników. Stąd też producent nazwał to rozwiązanie Quad Burner. Poza pełną kontrolą temperatury w pomieszczeniu możemy też kreować na różne sposoby wygląd płomieni w palenisku. W pięć palników gazowych może być wyposażony każdy z oferowanych dotychczas modeli  z oferty firmy ELEMENT 4 o długości paleniska 140 cm, czyli: MODORE 140, BIDORE 140, TRISORE 140, LUCIUS 140 T oraz LUCIUS 140 T. Wkrótce ta innowacja ma zostać wprowadzona również i w innych modelach.

Zwiększona ilość palników nie zmniejsza  możliwości aranżacji wyglądu paleniska. Możemy więc użyć ceramicznej imitacji polan drzewnych, grysu marmurowego bądź białych otoczaków.
Znakomitym podkreśleniem wspaniałego wyglądu wielopalnikowego kominka gazowego może być umieszczenie na tylnej ścianie  czarnej lustrzanej szyby,  która odbije płomienie i  wprowadzi dodatkową głębię kominka. Natomiast wstawienie z przodu antyrefleksyjnej szyby da nam złudzenie otwartości – zupełnie jak w murowanym palenisku otwartym.
Więcej informacji na temat kominków gazowych Element4 QuadBurner znajdą Państwo tutaj: www.kominkigazowe.info


Data publikacji: 2017-11-21

Podobne technologie i poradniki


01.12.2017 | Kominki
Cechą wyróżniającą kominki gazowe jest różnorodność kształtów...
22.11.2017 | Kominki
Kominki gazowe zdobyły rynek i zyskały szerokie...
20.11.2017 | Kominki
Z bogatej i różnorodnej oferty kominków gazowych...