Bogactwo form aranżacji paleniska w kominkach gazowych

Cechą wyróżniającą kominki gazowe jest różnorodność kształtów samego kominka oraz rozmaitość form urządzenia i wizualnej aranżacji jego paleniska. Żadne inne kominki – na drewno czy na pelet – nie są konstruowane w tylu nietypowych rozmiarach i kształtach.  Szczególnie należałoby wymienić kominki o szerokiej panoramicznej przedniej szybie paleniska, która w przypadku modelu MODORE 240 MK II holenderskiej firmy ELEMENT4 posiada szybę o szerokości aż 240 cm. Jest to obecnie największe dostępne na rynku palenisko gazowe z zamkniętą komorą spalania. W ofercie tego producenta mamy również modele narożne i trójstronne  z szybami po 140 cm.  Podobnie jeśli chodzi o wysokość kominka firma Element4 oferuje rekordowo wysokie palenisko o wysokości 160 cm. Występuje ono w wersji z przeszkleniem frontowym lub dwustronnym (“vis-a-vis”). Kolejnym urozmaiceniem wyglądu paleniska mogą być dodatkowe palniki – nawet do pięciu w kominkach serii Quad Burner. Niezależnie od wielkości przeszklenia i ilości palników każdy z kominków Element4 możemy wyposażyć w czarną lustrzaną szybę co nada mu wyjątkowego uroku. Będą się w niej odbijały płomienie dodając kominkowi dodatkowej głębi i romantycznej tajemniczości.

Na tym jeszcze nie koniec upiększania naszego kominka.  Na jego wygląd ogromny wpływ mają elementy użyte do wyłożenia samego paleniska. Ceramiczne imitacje szczap drewnianych, patyków, bądź szyszek przysłaniają wyloty gazowych palników i do złudzenia przypominają spalające się naturalne paliwo. Do tego mogą być również użyte kamienie różnych barw, kształtów i wielkości. Najczęściej wybieraną opcją  spośród kamyków są szare lub białe otoczaki, gruby żwir z białego marmuru carrara, łamane szare kamienie albo nawet imitacje czarnego węgla.
Na koniec, aby uzyskać wyjątkowo realistyczną wizję ognia możemy zamknąć palenisko specjalną szybą antyrefleksyjną. Jej szczególną zaletą jest to, że jest praktycznie niewidoczna. Szyba ta jedynie w minimalnym stopniu odbija promienie świetlne, więc możemy wszystkie wcześniej uzyskane efekty podziwiać bezpośrednio jak w prawdziwym ognisku. Nasze zamknięte szybą antyrefleksyjną palenisko będzie wyglądało jak tradycyjny otwarty kominek na drewno.

Tu obejrzą Państwo ja żywo działające kominki Element4.
 


Data publikacji: 2017-12-01

Podobne technologie i poradniki


22.11.2017 | Kominki
Kominki gazowe zdobyły rynek i zyskały szerokie...
21.11.2017 | Kominki
Kominki gazowe w obecnej formie pojawiły się...
20.11.2017 | Kominki
Z bogatej i różnorodnej oferty kominków gazowych...