Rys. Luxstar

W ostatnim czasie, bardzo modne stało się połączenie stylu industrialnego ze szkłem. Ten pierwszy znaleźć możemy w niezwykle popularnych wnętrzach inspirowanych loftami. Kolor czarny, głęboka, matowa struktura. Minimalizm i surowość, lite drewno oraz beton, czerwona cegła a także metal i… szkło. To główne cechy tego nurtu. Wiele osób z powodzeniem przenosi ten styl do swoich mieszkań. Loft w połączeniu ze szkłem to symbioza mody z innymi, bardzo pożądanymi cechami, które chcemy osiągnąć w naszych przestrzeniach. Dzięki niemu wnętrze staje się lepiej doświetlone i przestronniejsze. Niezwykle intryguje, ponieważ zmienia charakter w zależności od pogody.

Marka Gustavson oferuje rozwiązania skrojone do wszystkich wnętrz w industrialnym stylu, również tych o niewielkim metrażu, w których cenne są rozwiązania pomagające zaoszczędzić przestrzeń. Jej systemy do drzwi przesuwnych w ramie aluminiowej: Luxstar, Twin Wall Glass oraz Twin Art pozwalają na budowę skrzydła drzwiowego, którego wypełnienie stanowi przede wszystkim szkło. To ono w niebanalny sposób podzieli przestrzeń domu, przepuści do wydzielonego pomieszczenia światło dzienne, sprawi, że stanie się przestronniejsze. Przesuw następuje równolegle do ściany – skrzydło drzwi nie zajmuje powierzchni użytkowej, która w niewielkich wnętrzach jest na wagę złota.

Luxstar to nowość naszej marki. To system służący do budowy szklanych drzwi przesuwnych, wsuwanych w specjalną kasetę, ukrytą w ścianie. Twin Art to system naścienny, którego urozmaiceniem jest Twin Wall Glass, dzięki któremu, oprócz drzwi, możemy stworzyć także stałe ścianki szklane. Takie rozwiązanie zapewnia użytkownikom wiele opcji aranżacyjnych. W zależności od projektu czy koncepcji, ścianki szklane osadzone w lekkich aluminiowych profilach, mogą być stałe i przesuwne, łączone w wielu konfiguracjach.

W przypadku wypełnienia skrzydła możemy wybrać spośród kilku wykończeń tafli szklanej: mlecznego, barwionego, lustra czy transparentnego. Aby zachować industrialny charakter, aluminiowe elementy systemów pomalowane zostały farbą o lekko chropowatej strukturze – do wyboru czerń lub biel. Gustavson zadbał także o detale, takie jak ozdobne szprosy, dzięki którym każdy może stworzyć indywidualny projekt.

Rys. Twin Wall Glass

Systemy przeznaczone są do pomieszczeń wewnątrz budynków, zarówno mieszkalnych jak i biurowych. Możliwość zamontowania samodomykacza zapewni bezpieczeństwo użytkowania. Nasze produkty posiadają także regulację wysokości, dzięki której możemy skorygować nierówności sufitu i ścian, jeśli takowe występują.

Rys. Twin Art

Jeśli poszukujemy ciekawych i niebanalnych rozwiązań, systemy marki Gustavson są do tego stworzone. Szklane ścianki to idealny sposób na dyskretne oddzielenie przestrzeni wewnętrznych, tworząc niezwykle efektowny design wnętrza.


Data publikacji: 2022-08-24