POPULARNE OPROGRAMOWANIE OD CAD PROJEKT K&A W WERSJI 3.1.1 I 7.1.1!

Podróż firmy CAD Projekt K&A do najnowszych wersji swoich programów do projektowania wnętrz rozpoczęła się w październiku 2018 r., kiedy to projektanci otrzymali zupełnie nową jakość fotorealistycznego renderingu w czasie rzeczywistym oraz profesjonalną dokumentację techniczną w każdym programie. Przestawienie się na wersje 3.0 i 7.0 wymagało długiej analizy nowego sposobu pracy i wnikliwej obserwacji reakcji użytkowników. Efektem była kolejna bardzo ważna aktualizacja w styczniu 2020 r. i najnowsza do wersji 3.1.1 i 7.1.1 z lipca tego roku. Wspólnie udało się stworzyć optymalne i kompletne narzędzie do pracy dla projektantów wnętrz.

Po co te zmiany?

Elastyczność przy COVID 19 nabrała nowego i głębszego znaczenia. Również elastyczność branży projektowania wnętrz, gdzie stabilne i szybkie narzędzie do codziennej pracy jeszcze nigdy nie było tak ważne. Kreatywny zespół CAD Projekt K&A na przełomie 2019/2020 skupił się na wprowadzeniu szeregu usprawnień i nowych funkcjonalności w programach CAD Decor PRO, CAD Decor, CAD Kuchnie rozwijając to, co w projektowaniu najważniejsze. Konkret i emocje, czyli dokumentację techniczną i moduł Render PRO. Programy do projektowania wnętrz od poznańskiej firmy, zwłaszcza w nowej odsłonie, stworzone są zarówno dla architektów i projektantów wnętrz, jak i dla utalentowanych indywidualności, które odkryły w sobie nową pasję.

Program CAD Decor PRO 3.0 wypuszczony na rynek w październiku 2018 r. bardzo mocno namieszał w branży. Projektanci otrzymali wówczas w jednym programie totalne fotorealistyczne wizualizacje, które mogli wygenerować w kilka minut, nowe opcje prezentacji swoich projektów (panorama sferyczna na FCB) oraz profesjonalną, elastyczną i przyjemną w odbiorze dokumentację techniczną. Nowe wersje programów ze stycznia tego roku to z kolei szereg drobniejszych poprawek, dzięki którym projektowanie wnętrz i przygotowanie kompletnej dokumentacji technicznej stało się jeszcze prostsze, bardziej spójne i intuicyjne, zwłaszcza przy większych projektach.

Przy aktualizacji 3.1.1 i 7.1.1 firma CAD Projekt K&A poszła o architektoniczny krok dalej w nowej dokumentacji technicznej. Pojawiły się w niej jeszcze dwie bardzo konkretne i zaawansowane funkcjonalności, o które intensywnie zabiegali użytkownicy programów. Mowa tutaj o wdrożeniu rysunku zbiorczego oraz zarządzaniu symbolami w dokumentacji.

fot. CAD Projekt K&A

O co chodzi z tym rysunkiem zbiorczym?

Rysunek zbiorczy już od dłuższego czasu powtarzał się w sugestiach zmian, które trafiały do działu rozwoju CAD Projekt K&A od wsparcia technicznego, działu handlowego czy wszystkich gorących dyskusji w social mediach. Dodanie rysunku zbiorczego wymagało od programistów poważnych zmian w kodzie programu, a od działu testów i szkoleń wielu analiz. Udało się jednak i tym razem, co rozszerza możliwości prezentacji projektów wnętrz, które są teraz bardziej czytelne i zrozumiałe dla większości wykonawców czy inwestorów.

Rysunek zbiorczy w CAD Decor PRO 3.1.1, CAD Decor 3.1.1 i CAD Kuchnie 7.1.1 to strona w dokumentacji technicznej, na której można przedstawić jednocześnie kilka widoków wybranych rzutów i kładów, a także inne elementy (obrazy, tabele, legendy). Program pozwala nam na wstawienie szybko i intuicyjnie aż 25 pól, w których można pokazać wybrane widoki stron lub ich fragmenty. Producent zadbał również o tak praktyczne opcje, jak warstwy rysunku. Po zaznaczeniu lub dodaniu obiektu warstwa, do której należy obiekt, ulegnie automatycznemu zaznaczeniu na liście obiektów. Pozwala to np. szybko ukryć lub usunąć wszystkie obiekty, należące do danej warstwy. Nowa pozycja na liście obiektów umożliwia natomiast ukrywanie linii granicznej, jeśli jej obecność jest niepożądana. Istnieje również możliwość dostosowania wyglądu legendy do swoich oczekiwań, poprzez modyfikację opisów oraz zmiany koloru wypełnienia zaznaczonej powierzchni.

fot. CAD Projekt K&A

Nowe zarządzanie symbolami…

Jeżeli kiedykolwiek brakowało Wam odpowiednich, specyficznych symboli w dokumentacji technicznej w opisywanych programach, teraz same i sami możecie stworzyć swój profesjonalny zestaw symboli. To wstęp do spersonalizowanej dokumentacji i szybsze powstawanie rysunków technicznych. Nowością jest także podczytywanie w dokumentacji symboli przyłączy wstawionych w środowisku CAD.

Nowe narzędzie – edytor symboli – pozwala na stworzenie oznaczeń z kształtów dostępnych w programie, jak i również z tekstów, odnośników i linii wymiarowych. Innym sposobem tworzenia własnych symboli jest modyfikacja już istniejących, np. poprzez usunięcie niepotrzebnych części, dorysowanie kształtów czy dodanie tekstu. Samodzielnie utworzone symbole można usuwać, a także zmieniać nazwy kategorii, do których zostały przypisane. Tak jak do tej pory, podlegają one skalowaniu, a ich opisy w legendzie symboli można dowolnie zmieniać. Dodatkowo gotowa lista symboli elektrycznych, budowlanych oraz okien i drzwi, została poddana wizualnym poprawkom, a skale poszczególnych symboli wyrównane.

Przekonaj się sam jak działają najnowsze wersje programów!

 

 

„Kolejne aktualizacje oprogramowania czy usług firmy CAD Projekt K&A powstają na skutek dokładnie zweryfikowanych i „przepracowanych” sugestii ich użytkowników, zbieranych przez nas skrupulatnie z różnych platform i w różny sposób. Inspiruje nas kreatywność i niezależność naszych klientów. Dlatego przy rozwoju oprogramowania tak bardzo skupiamy się na elastyczności naszych aplikacji, w których znajdziecie różne drogi dojścia do tego samego efektu. Wokół naszej marki i produktów udało nam się nam wykreować wyjątkową społeczność, która wspiera się nawzajem w swojej pracy, zwłaszcza w tym nowym postpandemicznym świecie. Mam tu na myśli galerię projektantów i bank modeli 3d na naszej www czy coraz liczniejsze grupy na Facebooku naszych użytkowników, zarówno te niezależne, jak i stworzona przez nas inicjatywa #uczsięzdalnie. Jeszcze kilkanaście lat temu było nam trudno, kiedy zaczynaliśmy na polskim rynku projektowania wnętrz zdominowanym przez produkty z dziesiątkami lat tradycji i przytłaczającym kapitałem. Byliśmy jednak bardzo zdeterminowani, ponieważ wiedzieliśmy, że nikt do tej pory nie stworzył tak dobrego i tak wyspecjalizowanego programu do projektowania wnętrz. Dzisiaj, reagując szybko i elastyczne na zmiany w branży projektowania wnętrz i na nowy świat dla nas wszystkich, możemy powiedzieć, że MAMY TO :)!” komentuje Justyna Drogowska, Marketing&PR Manager CAD Projekt K&A.

fot. CAD Projekt K&A

Co dalej?

Kolejne poprawki i wizja produktu doskonałego, który rozwija się razem z jego użytkownikami. Firma CAD Projekt K&A pomimo trudnego dla wszystkich 2020 roku i okresu wakacyjnego nie zwalnia tempa. Ostatnia, opisywana powyżej, aktualizacja z 2.07.2020 r. ma już kolejne 7 updatów i usprawnień, a w planach producent ma następne strategiczne zmiany w swoim oprogramowaniu i wyzwania projektowe. Zapraszamy na stronę www.cadprojekt.com.pl.


Data publikacji: 2020-08-02

Podobne technologie i poradniki


Granatowa kanapa to elegancki i stylowy wybór,...
Rok 2024 przynosi rewolucję w aranżacji wnętrz,...
Marzeniem każdego z nas jest mieć miejsce,...
Salon jest sercem każdego domu – to...
Cemex Polska został partnerem wystawy pt. Kolor...
Wnętrza w stylu glamour emanują luksusem, elegancją...
Tegoroczna edycja konkursu Geberit „Projekt Łazienki 2023”...
Mieszkanie na ostatnim piętrze nowoczesnego apartamentowca przy...
Postaw na dekoracyjne i funkcjonalne osłony z...
Jeśli chcesz nadać pomieszczeniom wrażenie przestronności, warto...