15 listopada 2017r. w prestiżowym miejscu – starej Fabryce Koronek przy ul. Burakowskiej 5/7 w Warszawie Studio Prostych Form otworzyło swój drugi salon. Producent luksusowych zabudów i wysokiej klasy mebli na zamówienie pokazał przybyłym nową, przepiękną ekspozycję!

Nowy salon o powierzchni blisko 100 mkw., to przede wszystkim autorska zabudowa kuchenna wraz ze sprzętem takich marek, jak Miele, Fulgor, Bora czy Villeroy&Boch.

–  Prezentujemy tu głównie kuchnie – chociaż nie jest to nasza jedyna działalność, ale to od nich 18 lat temu wszystko się zaczęło – podkreśla Dariusz Pijanowski – współwłaściciel Studio Prostych Form – Chcieliśmy pokazać  jak najwięcej naszych możliwości oraz najnowsze trendy wnętrzarskie. Ekspozycja wpisuje się w modne style: industrialny, klasyczny, a także minimalistyczny, czyli bardzo prosty, jak samo Studio Prostych Form.

W showroomie przy Burakowskiej 5/7 pojawiają się najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne oraz designerskie smaczki. Stal w połączeniu z fornirem dębowym, cała gama wykończeń, perfekcynknie wykonane meble o wielu zastosowaniach… Do zabudowy wykorzystano naturalne materiały, takie jak szczotkowany obłóg dębowy, który doskonale wpisuje się w estetykę Studio Prostych Form. W projekcie przestrzeni uwzględniono też ECOMALTĘ – innowacyjny produkt, którego SPF jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę. EcoMalta wykorzystana jest jako wykończenie podłogi, elementy ekspozycyjnej kuchni oraz biurko.

– Chcieliśmy pokazać jak najwięcej  zastosowań ECOMALTY, chociaż mamy świadomość, że jest to tylko ułamek możliwości jej wykorzystania w aranżacji wnętrz – zauważa Marcin Jankowski – współwłaściciel marki.

Wybór starej Fabryki Koronek na lokalizację drugiego salonu Studio Prostych Form nie był przypadkowy. To wyjątkowe miejsce w Warszawie z niepowtarzalnym klimatem zachowanego w doskonałym stanie, porośniętego winobluszczem pofabrycznego budynku z 1910 roku. Mieszczą się tu także luksusowe butiki i showroomy znanych firm odzieżowych oraz wnętrzarskich. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych adresów stolicy. Wciąż czuć tu postindustrialny duch współczesnej Fabryki Koronek wśród tkanych ręcznie jedwabi i designerskich mebli z klasą. Miejsce to jest modne – ekskluzywne i jednocześnie swojskie.

– To miejsce nas urzekło – zwraca uwagę Teresa Pyszkiewicz, odpowiadająca za projekt nowego salonu – Zawsze nam się podobało, mamy stąd bardzo dobre wspomnienia i ogromny sentyment do jego przeszłości.

Podczas uroczystego otwarcia drugiego showroomu Studio Prostych Form pojawili się znani architekci, projektanci oraz designerzy i przedstawiciele mediów wnętrzarskich, a także partnerzy biznesowi firmy.


Data publikacji: 2017-12-06

Podobne technologie i poradniki


flexartbetonwalls Elastyczny beton architektoniczny flexartbeton 6mm, płyty,...
Służy jako wierzchnia warstwa wykończeniowa powierzchni ścian,...
Czas izolacji i sporych utrudnień dla biznesu,...
Drzwi typu Barn Door zyskują w Polsce...
Standardowe mieszkanie singla to najczęściej kawalerka lub...
Designersko, przytulnie i komfortowo – tak przebiegły...
Któż nie lubi magii Bożego Narodzenia? Błyszczących...
Czasami powieszony w centralnym punkcie lobby obraz...
Proste „zrób to sam” dla początkujących, które...