Coś dla wielbicieli ścian nieoczywistych: tapety, panele ścienne, termoplastyczne folie oraz nadruki wielkoformatowe Muraspec w wersji z optycznymi efektami specjalnymi. Do wnętrz, które chcą się wyróżniać.

Gdyby porównać wnętrze pomieszczenia w którym znajduje się ściana z paneli Impressions do kadru zdjęcia, to ściana będzie tzw. eyecatcher – punktem na który w pierwszej kolejności pada wzrok patrzącego. Wystarczy spojrzeć na fotografię wnętrza hotelu Hilton w Łodzi. Ściana wyłożona pięknym miedzianym panelem Ocean to miejsce, które skupia wzrok wszystkich hotelowych gości. Miraż falujących miedzianych linii, które zdają się marszczyć niczym piasek na wydmach, to powierzchnia atrakcyjna i intrygująca.

Inny panel z oferty Muraspec, Illusion, już swoją nazwą sugeruje, że będzie starał się wywieść na manowce rozum patrzącego. Miejscami jego płaszczyzna zdaje się delikatnie wybrzuszać, a miejscami jest wklęsła, co stwarza trójwymiarowy efekt. Panel sam w sobie jest płaski, a niezwykłe efekty optyczne są zasługą umiejętnie skomponowanego wzoru.

Rzeźbione, laminowane panele MDF (z drewna z certyfikatem FSC) dostępne są w Muraspec w szerokiej gamie wzorów i kolorów. Tafle o maksymalnych wymiarach 120×240 cm mogą być pojedynczym elementem dekoracyjnym na ścianie lub bezszwowo zestawione pokrywać całą jej powierzchnię na wzór tapety. Głębokie,wyraziste rzeźbienia plus atrakcyjne kolory takie jak śliwka, gorzka czekolada, złoto, srebro czy miedź nadają okładzinie z paneli mocnego estetycznie wyrazu. Oprócz gamy dostępnych wzorów firma może wykonać panel z indywidualną grafiką lub z projektem logo, który będzie wyrazistym elementem wizualnym przestrzeni biura czy restauracji.

Kto potrzebuje ściany z efektem WOW! koniecznie powinien zainteresować się okładziną o nazwie Rowlux® To wielosoczewkowa poliwęglanowa folia, która z wprawą zręcznego czarodzieja manipuluje światłem (pochłania je i odbija) na wzór hologramu. Materiał często opisywany jest  jako błyszczący jedwab, refleks gwiezdnego pyłu lub satynowy ogień. Oprócz połysku ma też głębię, która wprowadza do okładziny dynamikę. Ściany pokryte folią Rowlux – w zależności od wzoru – zdają się płynąć, falować, mienić lub skrzyć. Materiał dostępny jest w wielu atrakcyjnych kolorach (m.in. różowym, niebieskim, srebrnym, złotym). Przykładem realizacji Muraspec w tej okładzinie jest ściana za barem w centrum rozrywki Hulakula w Warszawie wykonana z białej folii Rowlux Moire.

Niezwykłe estetyczne efekty na ścianie można wyczarować także przy pomocy „zwykłej” okładziny jaką jest tapeta. W ofercie Muraspec dostępnych jest wiele interesujących wzorów winylowych tapet w wersji 3D. Są to m.in. Optic Origami, której przestrzenny wzór przypomina rozety z origami, Metro (małe piramidki) oraz Optic Sahel inspirowany strugami deszczu.

Tapeta jest też bazą wielkoformatowych nadruków cyfrowych Wallmotion Muraspec, które zachwycają realizmem powierzchni (kolor i faktura naśladują rzeczywisty materiał). Do każdego nadruku producent dopasowuje strukturę materiału, tak więc jeśli drukowany jest beton, to podkładem jest tapeta, której struktura przypomina fakturę betonu. Do przygotowywania okładziny Wallmotion wykorzystywanych jest aż 11 różnych struktur: m.in. płótno, piasek, tynk, beton, kora, blacha, złoto, srebro, miedź.

Więcej informacji na temat oferty produktów Muraspec można znaleźć na www.muraspec.pl


Data publikacji: 2017-03-03

Podobne technologie i poradniki


Granatowa kanapa to elegancki i stylowy wybór,...
Rok 2024 przynosi rewolucję w aranżacji wnętrz,...
Marzeniem każdego z nas jest mieć miejsce,...
Salon jest sercem każdego domu – to...
Cemex Polska został partnerem wystawy pt. Kolor...
Wnętrza w stylu glamour emanują luksusem, elegancją...
Tegoroczna edycja konkursu Geberit „Projekt Łazienki 2023”...
Mieszkanie na ostatnim piętrze nowoczesnego apartamentowca przy...
Postaw na dekoracyjne i funkcjonalne osłony z...
Jeśli chcesz nadać pomieszczeniom wrażenie przestronności, warto...