Sztuczne kwiaty jeszcze do niedawna były kojarzone ze smutną, martwą naturą. Wszystko się jednak zmieniło, kiedy na rynku pojawiły się sztuczne rośliny do złudzenia przypominające te naturalne. W porównaniu z prawdziwymi kwiatami mają one jednak jedną miażdżącą przewagę, którą jest ich trwałość. Jeśli nie masz więc ręki do kwiatów i poszukujesz ciekawych inspiracji na ozdoby do swojego domu, koniecznie zapoznaj się z naszymi pomysłami.

Ściana ze sztucznych kwiatów

Nowoczesne sztuczne kwiaty do złudzenia przypominają swoje naturalne odpowiedniki. Stanowią więc doskonałą bazę do tworzenia dekoracji, które odmienią każde wnętrze i wprowadzą w nie więcej energii. Absolutnym hitem sezonu są ściany z kwiatów, które dotychczas można było spotkać w wielu restauracjach, galeriach handlowych lub na imprezach okolicznościowych. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby taką dekorację przygotować również do domu.

Wystarczy duża, lekka płyta, np. wiórowa lub większy kawałek styropianu, klej na gorąco oraz wiele sztucznych kwiatów dopasowanych do siebie kolorystycznie. Dobierać możesz zarówno kwiaty tego samego gatunku, jak i mieszać ich różne rodzaje, co zazwyczaj wygląda bardziej efektownie. Najważniejsze, aby najpierw przygotować w głowie gotowy projekt, a samo klejenie kwiatka przy kwiatku na płycie nie stanowi już najmniejszego problemu. Całość należy zamocować do ściany w uzyskanej postaci lub do „kwiatowego obrazu” dodać jeszcze ramę. Gwarantujemy, że taka ścianka stanie się główną atrakcją Twojego domu!

Napisy ze sztucznych kwiatów

Na podobnej zasadzie, jak wspomniane już kwiatowe ściany lub obrazy można przygotować również kolorowe, dekoracyjne napisy. Tradycyjne hasła love, family lub home będą prezentowały się jeszcze lepiej, jeśli ozdobisz je ulubionymi kwiatami, a właściwie ich sztucznymi odpowiednikami, aby przygotowana dekoracja była trwała.

Jak samodzielnie zrobić taki napis? W sprzedaży dostępne są drewniane literki ze sklejki w różnych rozmiarach, które bez problemu zamówisz przez Internet. Są one nie tylko niedrogie, ale również zaoszczędzą Ci wiele kłopotu związanego z wycinaniem napisów. Dalej postępuj analogicznie, jak w przypadku ściany z kwiatów – za pomocą gorącego kleju przyklejaj kwiatki blisko siebie, aby nie pozostawić prześwitów. Uzyskany napis stanowi piękną dekorację salonu, którą możesz zarówno powiesić na ścianie, jak i postawić na szafce.

Wianki i obręcze ze sztucznych kwiatów

Zarówno wianki ze świeżych kwiatów, jak i ich sztuczne odpowiedniki to doskonała dekoracja na drzwi lub na stół. We wianek możesz wstawić ulubiony wazon, miskę lub karafkę, dzięki czemu dodatkowo wyeksponujesz miejsce, w którym stoi wybrane naczynie. Aby samodzielnie wykonać wianek, warto zaopatrzyć się w styropianowe koło, do którego należy za pomocą kleju na gorącą starannie przyklejać kwiatki. Jeśli jednak kwiaty chcesz z czymś połączyć, możesz postawić na gotowe wiklinowe i słomiane wianki, które jedynie uzupełnisz symetrycznie wybranymi kwiatami, gałązkami lub trawami.

Podobnym pomysłem jest udekorowanie nieco większych metalowych lub drewnianych obręczy, które możesz zawiesić na karniszu, przy lampie sufitowej lub stojącej, a także na rączkach od szafek. Przy wykonywaniu tego typu dekoracji ważna jest precyzja. Kompozycja będzie prezentowała się naturalnie, jeśli na obręczy zamocujesz stroik w jednym miejscu lub po dwóch przeciwległych stronach.


Data publikacji: 2021-10-07