Maskownica do rur grzewczych – 10 zalet prefabrykatów GK

Postaw na dekoracyjne i funkcjonalne osłony z gotowych formatek

Maskownica do rur grzewczych wykonana z prefabrykowanych frezowanych formatek z płyty kartonowo-gipsowej to estetyczny i ekonomiczny sposób zabudowy mało efektownych, choć niezbędnych dla funkcjonowania domu, elementów instalacji cieplnej. Dlaczego warto wybrać właśnie ten materiał maskujący? Przedstawiamy 10 argumentów i korzyści.

1. Uniwersalność suchej zabudowy

Maskownica do rur grzewczych, wykonana z gotowej formatki płyty GK, pozwala wyeliminować żmudne prace mokre oraz długotrwałe sprzątanie osadów nagromadzonych w trakcie wykończenia wnętrza. Komponenty montujemy szybko, a co za tym idzie, możemy od razu korzystać w pełni z danego pomieszczenia.

2. Samodzielny montaż w pionie i poziomie

Gotowe formatki GK opracowane zostały tak, by skutecznie osłaniać instalacje prowadzone horyzontalnie i wertykalnie. Jeśli wyjściowa długość formatki jest zbyt duża, w prosty sposób możemy samodzielnie przyciąć komponent. Jeśli zabudowa wymaga wydłużenia konstrukcji, dodanie i łączenie elementów nie stanowi problemu. Formatki montujemy bowiem blachowkrętami do aluminiowych profili powszechnie dostępnych w marketach budowlanych.

3. Prosta obróbka – bez wtapiania kątowników

Atutem prefabrykowanych maskownic do rur grzewczych z płyty GK jest frezowanie. Dzięki temu nie tracimy czasu na montaż i wtapianie narożników stabilizujących konstrukcję. Odpowiednie, taśmowo wykonane precyzyjne podcięcia, gwarantują stabilność całej konstrukcji przy minimalnym nakładzie pracy.

4. Odporność na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne

Formatki maskujące z płyty GK dostępne są w dwóch wariantach wytrzymałościowych. Modele w kolorze szarym dedykowane są do standardowych pomieszczeń użytkowych. Modele w kolorze zielonym (i symbolu H2) zawierają impregnację hydrofobową. Rekomendowane są zatem do pomieszczeń o podwyższonym poziomie wilgotności – kuchni, łazienki, piwnicy, garażu – czyli tam, gdzie najczyściej prowadzone są rury.

5. Lekka zabudowa

Formatki GK nie obciążają znacznie konstrukcji, nie wpłyną więc negatywnie na pracę instalacji. Ponadto, dzięki możliwości docinania komponentów pod indywidualne potrzeby, jest to idealny system osłonowy do wąskich pomieszczeń, w których inne zabudowy zabierałyby zbyt wiele cennej przestrzeni. Maskownica do rur grzewczych z frezowanych formatek pozwoli nam także uporządkować wizualnie wnętrze.

fot. FORMGIPS

6. Dopasowany do celu kształt formatek

Instalacje w pionie czy poziomie wymagają precyzyjnie przylegających komponentów osłonowych, które nie uszkodzą rur, a jednocześnie estetycznie je przykryją. Korzystamy tu z gotowych rozwiązań – typu korytkowego U-kształtnego lub typu narożnikowego L-kształtnego. Oba maskują szpecące elementy wnętrza w estetyczny i funkcjonalny sposób. Ale możemy pokusić się także o zabudowę po łuku czy bardziej fantazyjne wzory geometryczne.

7. Subtelna dekoracja

Aspekt estetyczny jest kluczowy przy wyborze materiału maskującego do osłon rur i instalacji. Gładkie płyty GK, wyrównane dodatkowo po szpachlowaniu, które wykonujemy w ramach prac montażowych, dają efekt czystej, schludnej i równej powierzchni. Nikt się nawet nie zorientuje, że jest to element zabudowy, kryjący szpecące rury.

8. Dowolność wykończenia

Frezowane formatki GK pomalujemy także na dowolny kolor bez ryzyka odprysków farby czy blaknięcia koloru. W sytuacji zmiany aranżacji w łatwy sposób możemy także przemalować dany element osłonowy. Jeśli wolimy tapety lub farby z widoczną teksturą, także bez problemu skorzystamy z takiej formy wykończenia maskownic do rur grzewczych.

9. Zastosujesz wszędzie

Szerokie możliwości wykończenia detalu przekładają się bezpośrednio na dużą elastyczność i uniwersalność zastosowań formatek GK w roli osłon na rury. Sprawdzą się w domach jednorodzinnych, w mieszkaniach w bloku, obiektach użytkowych różnego typu. Dostosujemy je także do wybranej stylistyki architektonicznej – od nowoczesnego miejskiego minimalizmu przez skandynawskie i rustykalne designy po ponadczasową elegancję tradycyjnego wystroju.

10. Korzystna cena i minimalizacja kosztów aplikacji

Jedną z głównych zalet formatek z płyty GK jest ich opłacalność w pracach budowlanych. Zarówno koszt materiału, jak i ograniczenie wydatków na ekipy monterskie i eliminacja długiego czasu wysychania komponentów, wpływa na popularność tej formy zabudowy rur.

Maskownica do rur grzewczych – wypróbuj modele FormGips

Polski producent z ponad 20-letnim doświadczeniem w realizacjach inwestycji biznesowych i indywidualnych z wykorzystaniem suchej zabudowy z płyt GK poleca szczególnie dwa modele frezowanych formatek gipsowo-kartonowych dedykowanych do maskowania rur:

fot. FORMGIPS

Narożnik V-1

Prefabrykowany element w formie klasycznego narożnika w kształcie litery L, szczególnie przydatny do zabudowy poziomej rur prowadzonych wszerz ścian lub sufitów.

fot. FORMGIPS

Korytko V-7

Forma kartonowo-gipsowa w kształcie litery U, idealna do osłony pionów wodno-kanalizacyjnych lub rur c.o. biegnących wzdłuż wewnętrznych ścian budynków.

Obok maskownic do rur grzewczych w ofercie FormGips znajdziemy także gotowe formatki GK do wykonania sufitów podwieszanych, oświetlenia ledowego, zabudowy tras kablowych czy karniszy. Szczegóły na www.formgips.pl.


Data publikacji: 2022-11-27

Podobne technologie i poradniki


Poduszki dekoracyjne to jeden z najprostszych sposobów...
Granatowa kanapa to elegancki i stylowy wybór,...
Rok 2024 przynosi rewolucję w aranżacji wnętrz,...
Marzeniem każdego z nas jest mieć miejsce,...
Salon jest sercem każdego domu - to...
Cemex Polska został partnerem wystawy pt. Kolor...
Wnętrza w stylu glamour emanują luksusem, elegancją...
Tegoroczna edycja konkursu Geberit „Projekt Łazienki 2023”...
Mieszkanie na ostatnim piętrze nowoczesnego apartamentowca przy...
Jeśli chcesz nadać pomieszczeniom wrażenie przestronności, warto...