Letnie porządki to zadanie, które potrafi przyćmić magię wschodzącego słońca i wysokiej temperatury. Domowe obowiązki po ciężkim tygodniu pracy wydają się być przykrą koniecznością. Jak ułatwić sobie sprzątanie i maksymalnie skrócić czas jego trwania, podpowie nam Joanna Makul, ekspert Bonami.pl.

– Coraz modniejszy jest minimalizm, nie kupujemy już dużych segmentów do domu i nie zastawiamy całych ścian meblami. Razem z tym trendem pojawił się problem, gdzie pochować wszystkie rzeczy i jak je posegregować, żeby nie robił nam się bałagan. W ofercie sklepów pojawiły się rozmaite kosze, materiałowe worki, puszki – wszystko po to, by podążać za potrzebami domowników. Powstają też urządzenia, które są na tyle wielofunkcyjne, że służą nam np. jako schowek i stolik, a po przyjściu gości zamieniają się w wygodne siedzisko – opowiada Joanna Makul. Zastosowanie takich rozwiązań może pomóc nam nie tylko w sprzątaniu, ale także w zakończeniu godzinnych poszukiwań ładowarki czy kolczyków, które „gdzieś” położyliśmy.

Szafa zorganizowana
Jak zagospodarować szafę, aby zmieścić w niej wszystkie ubrania? W ofercie Bonami.pl możemy znaleźć organizery, które zajmą niewiele miejsca, a ułożymy w nich szereg niezbędnych rzeczy. Ponadto wpasują się pod łóżkiem jak na przykład ten z firmy Rack, dostępny w dwóch rozmiarach, dzięki czemu dopasujemy go do każdej przestrzeni.

Zwykle spód półki pozostaje pusty, dlatego dobrze postawić tam kosze, które idealnie nadadzą się na chusty, skarpetki czy torebki. W ten sposób utrzymamy porządek i pozbędziemy się problemu rozrzuconych po mieszkaniu rzeczy.

Najtrudniej zazwyczaj jest nam „upilnować” niewielkie przedmioty. Ile razy zdarzyło nam się zostać z jednym kolczykiem lub spinką do mankietów? Prawdopodobnie każdemu chociaż raz w życiu, a przecież nie są to najtańsze produkty. Od teraz możemy pochować je do szkatułki Diamond Rack i być pewnym, że zawsze będą na swoim miejscu.

Kuchenne rewolucje
Romantyczna kolacja, świece, a nam wysypują się zioła prowansalskie z szafy? A co jeśli trafi nam się wizyta teściowej, a my właśnie zaśmieciliśmy pół kuchni? Żeby uniknąć takich wpadek, dobrze zainwestować w pojemniki, które zorganizują naszą kuchenną przestrzeń.
– Blaszane pudełka idealnie nadadzą się na mąkę, bułkę tartą czy cukier – doradza Joanna Makul – A jeżeli chcemy utrzymać świeżość pieczywa czy ciasteczek najlepiej przechowywać je bez dostępu powietrza, np. w szczelnych pojemnikach.

Jeżeli wylaliśmy coś na kuchenkę i mamy problem, żeby to wyczyścić, warto użyć dodatkowej pomocy. Do płyt ceramicznych idealnie nadaje się skrobak, a gazowych lub elektrycznych – pasta czyszcząca.
Chcąc uchronić okap od tłuszczu, warto powiesić na nim filtr, który absorbuje tłuszcz i kuchenne zapachy, a także posiada indykator nasycenia – dzięki niemu zmienia kolor, którym zwraca uwagę na to, że należy go wymienić.

Myślami już jesteśmy na wakacjach? Zestaw 3 skrzyń Giramondo World z motywem podróżniczym przeniesie nas na bezludną wyspę i choć na chwilę pozwoli zapomnieć o codziennych obowiązkach, a przy okazji możemy w nich pochować zgromadzone pamiątki. Na stronie Bonami.pl znajdziemy również wieszaki, które pomogą nam zorganizować nasz korytarz lub zestawy półek Bizotto, które łączą wysoką jakość z nowoczesnością i idealnie wpasują się do każdego wnętrza. Dzięki takim rozwiązaniom każdy może zostać perfekcyjną panią lub perfekcyjnym panem w swoim domu.


Data publikacji: 2016-05-23

Podobne technologie i poradniki


flexartbetonwalls Elastyczny beton architektoniczny flexartbeton 6mm, płyty,...
Służy jako wierzchnia warstwa wykończeniowa powierzchni ścian,...
Czas izolacji i sporych utrudnień dla biznesu,...
Drzwi typu Barn Door zyskują w Polsce...
Standardowe mieszkanie singla to najczęściej kawalerka lub...
Designersko, przytulnie i komfortowo – tak przebiegły...
Któż nie lubi magii Bożego Narodzenia? Błyszczących...
15 listopada 2017r. w prestiżowym miejscu –...
Czasami powieszony w centralnym punkcie lobby obraz...