Praca w przyjaznym otoczeniu, pełnym skupieniu i poczuciu intymności- kto nie marzy o tak idealnych warunkach zawodowej aktywności ? W epoce coworkingu i multitaskingu, to wyobrażenie jest prawie niemożliwe do zrealizowania. Prawie, albowiem istnieje przedmiot który w ciągu kilkunastu sekund potrafi wyczarować funkcjonalną aranżację wnętrza w biurze, sprzyjającą kreatywnej pracy. Oto parawan dekoracyjny, pogromca dekoncentracji i banalnego wystroju w gabinecie, recepcji lub open space.

Ruchomy parawan do… ruchomego biura domowego
Sterta dokumentów, segregatorów i fruwające wszędzie karteczki z listą zadań. Freelancerzy i pracujący w domu znają na wylot problemy związane z koniecznością wykonywania terminowych zleceń w ”zaciszu” domowego ogniska. Często przestrzeń własnej firmy to fragment stołu w jadalni, lub rozkładane biurko wciśnięte pomiędzy kanapę i drzwi balkonowe. Drobne szelesty, obecność gości i domowników a także brak własnego gabinetu to tylko fragment góry lodowej. Aby ustrzec się przed przedwczesnym wypaleniem zawodowym i demotywacją, warto wygospodarować sobie fragment przestrzeni i zwyczajnie odgrodzić się… parawanem. Ruchoma kotara nie jest zarezerwowana jedynie dla standardowych uposażeń gabinetów lekarskich i renomowanych japońskich restauracji. Dzisiaj parawan pokojowy to popularny i modny element wystroju, który ratuje z opresji wielu pracoholików, posiadających ciasne ale własne biuro domowe. Jego konstrukcja składa się z łatwością jak harmonijka, zaś system obrotowych skrzydeł pozwala łatwo otulić i wygrodzić od reszty świata dowolny fragment wnętrza. Na rynku można spotkać różne typy parawanów. Obite tapicerowaną tkaniną z łatwością “wtopią” się w aranżację salonu lub sypialni. Wybarwienie materiału dopasuje się do kolorystyki kanapy, dywanu. Zasłaniając stolik z dokumentami stworzysz dla nowej funkcji stylowy kamuflaż, który doda wnętrzu niewątpliwego uroku.

Odseparuj się i działaj sprawnie pod ochroną kolorowych skrzydeł
Mobilna ścianka działowa daje gwarancję pozornej samotności, tak pomocnej w gwarnym biurze, recepcji. Przyniesie upragnioną intymność pracownikom, którzy w danym momencie potrzebują solidnej dawki kawy i skupienia podczas przygotowania prezentacji lub raportu. Błyskawiczne rozpostarcie skrzydeł przed oczami zmienia całą perspektywę i podejście do pracy. Bez budowania ścianek działowych, bez reorganizacji pomieszczenia poprawia warunki egzystencji. W jednej chwili następuje poczucie chwilowego wyłączenia od zgiełku, rozmów, telefonów jest konieczne. Czasami parawany zamieniają się w osobistych, biurowych asystentów dla zabieganych menedżerów. Latające karteczki z lista zadań są jak samoloty, które sprytnie opuszczają pokład firmowego terminarza. Aby zapobiec zapominalstwu, warto je przypiąć do skrzydeł, a żadna zaplanowana rzecz nie zostanie pominięta w harmonogramie. Ruchomy parawan do biura open space z nadrukiem spełnia podwójną funkcję – gospodaruje wnętrze, estetyzuje je oraz komunikuje wartości firmy klientom i gościom odwiedzającym daną placówkę. W dobie cyfrowego nadruku bez problemu zrealizujesz marzenia o ruchomej wizytówce firmowej, ofercie (sloganie identyfikującym markę) na skrzydłach parawanu.

Profesjonalizm kadry & estetyka w aranżacji kryje się za parawanem
Autorytet i dobry wizerunek firmy zaczyna się od pierwszego wrażenia, spotkania, rozmowy. Czasami nawet najlepiej zorganizowany kierownik działu ma coś do ukrycia np. nieuporządkowane dokumenty, które czekają na lepszy moment i uwagę. W obliczu zbliżającego się spotkania w sali konferencyjnej lub gabinecie, parawan posłuży jako idealna i estetyczna osłona przed wścibskim wzrokiem. Łatwo za nim ukryć wieszak ze zmoczoną garderoba i parasolem, arkusze i inne drobiazgi, których kontrahenci nie chcieliby i nie powinni zobaczyc. Jeśli cenimy dobry design i wysmakowane ozdoby wnętrza – warto skusić się na takie rozwiązanie. O renomie i profesjonalizmie biura świadczy także wystrój, na który zwracają uwagę goście, partnerzy, pracownicy. Warto by był stylowy, elegancki z kroplą nieszablonowego designu. Parawan z geometrycznym, strukturalnym lub abstrakcyjnym nadrukiem w łagodnym tonie z pewnością zostanie dostrzeżony. Postawione pojedynczo lub w układzie obok sibie wyczarują niesamowita metamorfozę. Magiczna, niestandardowa dekoracja na skrzydłach kotary w industrialnym lub klasycznym stylu wyróżni wygląd biura odmieni jego wygląd w prosty i bezproblemowy sposób.

Przykładowe propozycje nowoczesnych parawanów dedykowanych powierzchniom małych i wielkich biur można znaleźć na Feeby.pl. Oferta obejmuje kilkaset wzorów parawanów w różnych gabarytach i formatach. Wachlarz rozwiązań obejmuje parawany drukowane jednostronnie, dwustronnie, a także o skrzydłach obrotowych. Szerokie spektrum palet kolorystycznych daje możliwość utworzenia aranżacji według potrzeb, w dowolnym wiodącym trendzie dekoratorskim.


Data publikacji: 2017-09-28

Podobne technologie i poradniki


Marzeniem każdego z nas jest mieć miejsce,...
Salon jest sercem każdego domu – to...
Cemex Polska został partnerem wystawy pt. Kolor...
Wnętrza w stylu glamour emanują luksusem, elegancją...
Tegoroczna edycja konkursu Geberit „Projekt Łazienki 2023”...
Mieszkanie na ostatnim piętrze nowoczesnego apartamentowca przy...
Postaw na dekoracyjne i funkcjonalne osłony z...
Jeśli chcesz nadać pomieszczeniom wrażenie przestronności, warto...
Sprawdź, jak prefabrykowane formatki GK ułatwiają tworzenie...
Stwórz estetyczne zabudowy instalacji z FormGips Jeśli...