Zawieszenie lustra na ścianie wcale nie jest takie proste. Podobnie jak w przypadku obrazu, należy dokładnie ustalić jego pozycję – tak, aby wisiał możliwie jak najrówniej. Znaczenie ma też ciężar lustra i oczywiście rodzaj ściany.

Waga naszego lustra, a także rodzaj ściany, na której chcemy je umieścić, ma kluczowy wpływ na dobór elementów montażowych i sposobu ich zamocowania. Najbardziej uniwersalnym i bezpiecznym dla naszych ścian rozwiązaniem będzie użycie dobrej jakości samoprzylepnej taśmy montażowej.

fot. tesa tape

Montowanie lustra na ścianie – o czym warto pamiętać?

Niezależnie od tego, jakich elementów montażowych chcemy użyć do umieszczenia naszego lustra na ścianie, powinniśmy dokładnie określić wysokość, na jakiej ma znajdować się lustro. Dzięki temu będziemy mogli się w nim dokładnie przeglądać. Przyda się też poziomica, dzięki której mamy pewności, że lustro wisi na ścianie idealnie równo. Jeżeli mamy do czynienia z cięższym lustrem, warto poprosić kogoś o pomoc w jego zamontowaniu.

Tradycyjnie do wieszania luster na ścianie posługiwano się gwoździami lub śrubami wyposażonymi we wkręty rozporowe. W przypadku twardszych ścian młotek nie wystarczy i należy mieć pod ręką dobrą wiertarkę. Obecnie jednak te mocno inwazyjne metody są coraz mniej popularne. Nie chcemy naruszać naszych ścian i szpecić ich nieestetycznymi dziurami, których późniejsze ukrycie bywa bardzo trudne.

Z kolei w łazienkach lustra często przykręca się do ściany. To rozwiązanie również nie jest najlepsze. W trakcie montowania lustra tym sposobem łatwo o jego ukruszenie czy nawet stłuczenie.

fot. tesa tape

Lustro mocowane na taśmę samoprzylepną? Jak najbardziej

Jeżeli nie chcemy robić w ścianie żadnych dziur, idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie mocnej taśmy samoprzylepnej – na przykład dwustronnej taśmy montażowej PRO Mounting Mirror marki tesa®. Opracowano ją specjalnie do mocowania płaskich przedmiotów o grubości do 4 mm – na przykład luster czy obrazów. Substancją klejącą jest akryl o zwiększonej lepkości, który gwarantuje wyjątkowo solidne mocowanie.

Profesjonalna piankowa taśma tesa® PRO Mounting Mirror zapewnia trwałe i niezawodne łączenie nawet w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności. Odporność na wilgoć sprawia, że taśma doskonale sprawdza się chociażby w łazienkach. Bez problemu utrzyma lustro nawet na tak trudnej powierzchni jak gładkie i śliskie płytki łazienkowe.

fot. tesa tape

Aby taśma tesa® PRO Mounting Mirror w pełni spełniła swoje zadanie, najpierw należy oczyścić powierzchnię mocowania z wszystkich zanieczyszczeń i kurzu. W razie potrzeby możemy dowolnie przycinać taśmę, dzięki czemu uzyskamy paski o odpowiednich wymiarach. Paski należy aplikować pionowo, w pierwszej kolejności na lustro, zostawiając pomiędzy nimi przestrzeń potrzebną do cyrkulacji powietrza.

Usunięcie taśmy również jest bezproblemowe – wystarczy ostrożnie pociągnąć ją w kierunku równoległym do ściany. Warto pamiętać, że z tyłu lustra mogą pozostać ślady kleju – nie trzeba się tym przejmować. Aby go łatwo usunąć, wystarczy użyć zmywacza tesa® 60042.

fot. tesa tape

Montowanie lustra z taśmą tesa® PRO Mounting Mirror jeszcze nigdy nie było tak proste!


Data publikacji: 2022-09-02

Podobne technologie i poradniki


Marzeniem każdego z nas jest mieć miejsce,...
Salon jest sercem każdego domu – to...
Cemex Polska został partnerem wystawy pt. Kolor...
Wnętrza w stylu glamour emanują luksusem, elegancją...
Tegoroczna edycja konkursu Geberit „Projekt Łazienki 2023”...
Mieszkanie na ostatnim piętrze nowoczesnego apartamentowca przy...
Postaw na dekoracyjne i funkcjonalne osłony z...
Jeśli chcesz nadać pomieszczeniom wrażenie przestronności, warto...
Sprawdź, jak prefabrykowane formatki GK ułatwiają tworzenie...