Stare kaloryfery to prawdziwa zmora przy aranżowaniu wnętrza. Taki grzejnik, czy metalowe rurki potrafią zepsuć cały projekt.  

Jest wiele możliwości ukrycia grzejnika np. zasłonięcie meblami, czy zabudowanie kaloryfera, jednak takie rozwiązania nie do końca się sprawdzają, ponieważ znacząco ograniczają przepływ ciepłego powietrza.

Czy masz w domu paskudny grzejnik, który swoim wyglądem psuje całe otoczenie, ale nie chcesz ograniczać ciepła, które daje? Ta opcja będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Maskownica grzejnikowa to efektowny sposób, aby zakryć brzydki grzejnik. Bogata oferta na pewno pozwoli wybrać wzór pasujący do wnętrza Twojego mieszkania. Maskownice zostały zaprojektowane tak, żeby nie blokować przepływu ciepła. Ażurowe wykonanie pozwala swobodnie ogrzać mieszkanie.

 

Dodatkowym atutem będzie na pewno łatwość montażu i demontażu maskownicy. W każdym momencie można ją bez problemu ściągnąć. Na pewno będzie to przydatne w przypadku grzejników żebrowych, w których lubi się gromadzić kurz. Niezbędne jest to także do regulacji ciepła oraz prac konserwacyjnych czy naprawczych.

Możliwości wykorzystania maskownic jest bardzo dużo. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów zaczerpniętych z Pinterest.

Osłonę grzejnika z powodzeniem można wmontować w wyższą zabudowę. Nad grzejnikiem nadbudować regał lub lekkie półki. Dotąd nielubiany fragment ściany może stanowić ulubiony punkt dekoracyjny w domu.

Jeśli zależy nam na jak najmniejszym ograniczeniu funkcji grzejnika, warto zastanowić się nad klasycznym montażem maskownicy grzejnikowej lub zabudową, która posiada ażurowy wzór również od góry. Da to gwarancję swobodnego przepływu powietrza.

Jeśli grzejnik znajduje się pod oknem, warto przemyśleć opcję obudowy grzejnika z siedziskiem. Wystarczy wytapicerować siedzisko i ułożyć kilka poduszek. W ten sposób stworzymy idealne, klimatyczne miejsce do czytania książek i relaksu. Czy jest ktoś, kto nie chciałby mieć takiego w swoim domu? 🙂

Jeśli masz angielski wystrój mieszkania z powodzeniem możesz użyć także pilastrów i listew wieńczących z naszej oferty, aby wykonać zabudowę w angielskim stylu.

Maskownice grzejnikowe z oferty KOBAX można zakupić w wielu różnych wersjach kolorystycznych. Do wyboru mamy wykończenia:

– lakierem ze wzorników ICA/RAL/NCS (mat, mat strukturalny, połysk),
– folią PVC (mat lub połysk) – dekory jednobarwne, imitujące naturalne drewno lub imitujące beton i marmur,
– okleiną modyfikowaną (mat, mat otwarte pory lub połysk).

Standardowa grubość osłony grzejnika to 12 mm. Można również zamówić maskownicę w grubościach:  18 mm, 22 mm lub 28 mm.

Nie znajdujesz wzoru idealnego? Napisz do nas, a wycenimy Twój indywidualny projekt!


Data publikacji: 2021-03-16

Podobne technologie i poradniki


Marzeniem każdego z nas jest mieć miejsce,...
Salon jest sercem każdego domu – to...
Cemex Polska został partnerem wystawy pt. Kolor...
Wnętrza w stylu glamour emanują luksusem, elegancją...
Tegoroczna edycja konkursu Geberit „Projekt Łazienki 2023”...
Mieszkanie na ostatnim piętrze nowoczesnego apartamentowca przy...
Postaw na dekoracyjne i funkcjonalne osłony z...
Jeśli chcesz nadać pomieszczeniom wrażenie przestronności, warto...
Sprawdź, jak prefabrykowane formatki GK ułatwiają tworzenie...