Żyjemy w czasach, w których design na dobre zaprzyjaźnił się z funkcjonalnością.

Ma być nie tylko wygodnie, przestronnie, ale i estetycznie, intrygująco, niebanalnie.

Wnętrza już nie są tylko po to by w nich mieszkać. Mają oddawać nasz charakter, pasję, tworzyć wyjątkową przestrzeń do bycia. Sam na sam ze sobą, z partnerem/partnerką, rodziną.

To przestrzeń w której każdy ma swój malutki azyl, z ulubionymi przedmiotami, kolorami, kształtami.

W której wszystko do siebie pasuje, żyje w harmonii, współgra i uzupełnia się.

Synonimem nowoczesności jest we współcześnie budowanych lokalach przestrzeń, ale nie jest warunkiem niezbędnym. Nie brakuje przykładów aranżacji małych kawalerek, które wyglądają jak miniaturowe makiety. Ponadto wiele lokali wybudowanych przed laty, które dostają po remontach drugie życie, korzysta z nowoczesnego wzornictwa, wpisując się w światowe trendy minimalizmu i maksymalnego wykorzystania każdego centymetra. Styl nowoczesny to z pewnością styl, który przemawia do młodego pokolenia, jednak prostota takich rozwiązań sprawia, że i starsze pokolenia z przychylnością patrzą na nowoczesne wnętrza i taki też wystrój wnętrz.

Co więc wyróżnia nowoczesne wnętrza poza przywołanymi już prostotą, funkcjonalnością, minimalizmem. Co składa się na ten wyjątkowy look ?

Bez wątpienia będą to kolorystyka, użyte faktury i materiały, no i oczywiście dobrane ze starannością dodatki.

Biele, beże, szarości i często kontrastowa czerń, to wiodąca paleta kolorów, które „robią” tło.

Wystrój wnętrz przy takiej palecie daje wiele możliwości eksponowania ważnych dla nas pomieszczeń i poszczególnych elementów. Daje możliwość wprowadzenia kolorystycznych akcentów, których wymienialność ułatwia odświeżanie wnętrz bez wielkich nakładów.

fot. Mental Ether

Znakomitym narzędziem do indywidualizacji wnętrz i nadawania im charakteru są nowoczesne poduszki ozdobne. Az trudno uwierzyć, że ten element wystroju wnętrza pojawił się na świecie już 7000 lat p.n.e. , ewoluując od luksusowego towaru dostępnego najbogatszym, do powszechnego atrybutu wygody i designu.

Dziś eleganckie poduszki dekoracyjne są „must have” każdego nowoczesnego salonu czy każdej przytulnej sypialni. Wzory, kolory, faktury czerpią z kultur i tradycji całego świata – przetworzone artystycznie przez współczesnych projektantów.

Każde miejsce jest dobrym miejscem dla poduszki, ale tym, które łączy domową społeczność jest zazwyczaj salon – przestrzeń wypoczynkowa, z dużą sofą, fotelami i telewizorem, w którym można usiąść z przyjaciółmi czy rodziną.

Nowoczesny salon bez tekstyliów nie istnieje. A na rodzinnej sofie znakomicie zaistnieją proste wzory 3D, geometryczne faktury czy geometryczne kształty, jak np. poduszki-kule.

Te ostatnie to znakomity przykład nietypowego, nowoczesnego designu, bazującego na klasycznym kształcie. Miękka faktura, kolory wpisujące się idealnie w nowoczesne, jasne, rozświetlone wnętrza sprawiają, że taki salon aspiruje do poziomu premium.

Nie ulega wątpliwości, że w nowoczesnym, dobrze urządzonym wnętrzu – dobrze dobrana poduszka będzie nie tylko wygodnym atrybutem wypoczynku. Wydobędzie z naszego wnętrza wszelkie niuanse kolorystyczne i dekoracyjne, także te związane ze światłem czy np. kolorem porcelany w której podajesz kawę czy herbatę.

Z poduszką nie tylko wygodnie, komfortowo i przytulnie – ale tez nowocześnie, designersko i niepowtarzalnie.


Data publikacji: 2022-09-30

Podobne technologie i poradniki


Marzeniem każdego z nas jest mieć miejsce,...
Salon jest sercem każdego domu – to...
Cemex Polska został partnerem wystawy pt. Kolor...
Wnętrza w stylu glamour emanują luksusem, elegancją...
Tegoroczna edycja konkursu Geberit „Projekt Łazienki 2023”...
Mieszkanie na ostatnim piętrze nowoczesnego apartamentowca przy...
Postaw na dekoracyjne i funkcjonalne osłony z...
Jeśli chcesz nadać pomieszczeniom wrażenie przestronności, warto...
Sprawdź, jak prefabrykowane formatki GK ułatwiają tworzenie...