Słońce, woda, mnóstwo zabawy i dwa miesiące wolne od szkoły… Beztroski czas pozbawiony nauki i lekcji… Jak po takiej przerwie bezboleśnie wprowadzić codzienne obowiązki do harmonogramu naszego dziecka? Rozwiązaniem jest odpowiednio przygotowane miejsce pracy, które zapewni komfort małemu odkrywcy.
– Właściwy dobór mebli dla dziecka, które stworzą przyjemne miejsce do nauki, jest niezmiernie ważny. Poprawnie wyselekcjonowane sprzęty zapewniają taką pozycję naszej pociechy przy biurku, która nie będzie negatywnie wpływać na jej kręgosłup i zapewni jej wysoki komfort pracy. Ponadto odpowiednio przygotowany pokój może sprawić, że nawet największy uparciuch usiądzie do lekcji – tłumaczy Joanna Makul, ekspert Bonami.pl

Czas do szkoły!
Dobre wyniki zależą nie tylko od czasu poświęconego na naukę, ale również od samopoczucia naszego dziecka i wygody, jaką ma przy pracy. Maksymalną koncentrację zapewni mu odpowiednie krzesełko i biurko.
– Ergonomiczny stół marki Peška posiada regulowaną podstawę, specjalną ruchomą podkładkę pod myszkę, podłączenie elektryczne, regulowaną wysokość, wtyczkę 230V oraz wejście USB. Stół dostępny jest na Bonami.pl w zestawie z krzesłem – w kolorach różowym i niebieskim. Z kolei mocowana do blatu biurka tablica to idealne miejsce, aby przyczepić plan lub informację o dodatkowych zajęciach – podpowiada Joanna Makul i dodaje – Bardzo modne w tym sezonie są biurka w stylu retro, proste i minimalistyczne. Te, proponowane przez marki Sonnenblick oraz Jugend, będą przypominać nam nasze szkolne lata za każdym razem, gdy zajrzymy do pokoju syna czy córki.
Do zestawu możemy dobrać oryginalne i nowoczesne krzesło Gliss lub klasyczne X Wing Flex z długim oparciem i regulacją równowagi, która gwarantuje nam prawidłową pozycję siedzącą.

Aby połączyć komfort z dziecięcą wyobraźnią, warto wybrać biurka Butter Kings. Ich blaty wyglądają, jak przeniesione z kreskówki lub czarodziejskiej krainy. Różnorodność rysunków i kolorów zapewni swobodę wyboru zarówno młodszym dzieciom jak i nastolatkom. Wśród nich możemy znaleźć takie pokrycia, jak na przykład  mapa świata, mopsy, surykatki, popartowe napisy czy kolorowe kropki.
– Dla młodych osób ceniących klasykę w dziecięcym pokoju odpowiednim rozwiązaniem jest biurko Baron – z możliwością rozkładania. Możemy dopasować je do czynności, jaką właśnie wykonujemy, a w weekendy zamienić w miejsce gier i zabaw z przyjaciółmi – podpowiada ekspert z Bonami.pl.

Biurkowe niezbędniki
Aby utrzymać porządek na biurku, należy odpowiednio posegregować szkolne przybory. Wszystkie notatki możemy zawiesić na tablicy magnetycznej Claud, w organizerze DecoMesh pochować ołówki, kredki czy długopisy, a stare klasówki lub materiały do zajęć umieścić w pudełku FriscoMint.
– Na blacie warto położyć planer, na którym nasze dziecko nie tylko będzie zapisywać plan zajęć, ale również pomysły, które w trakcie nauki wpadną mu do głowy. Warto dbać o to, by młodzi ludzie mieli możliwość rozwijania swojej wyobraźni – radzi Joanna Makul.

Na Bonami.pl znajdziemy szeroką gamę dodatków szkolnych, które ułatwią odrabianie lekcji, a także przygotowywanie się do kartkówek czy sprawdzianów. Są wśród nich stojak ClipNote, na którym możemy przywiesić przypomnienie o nadchodzącej klasówce, segregator lub organizer na dokumenty FriscoMint czy kosz DecoMash, w którym wylądują resztki po pracach plastycznych. Od biurka z takim wyposażeniem trudno będzie się oderwać.

Z dobrze dobranym sprzętem i przyborami każdy może zostać małym Einsteinem. Trzeba jednak pamiętać, aby zachować umiar i pozwolić naszemu dziecku również na zabawę. Odpowiedni balans zapewni sukces, a nasza pociecha z uśmiechem na twarzy będzie wspominać szkolne zajęcia.


Data publikacji: 2016-07-13

Podobne technologie i poradniki


Marzeniem każdego z nas jest mieć miejsce,...
Salon jest sercem każdego domu – to...
Cemex Polska został partnerem wystawy pt. Kolor...
Wnętrza w stylu glamour emanują luksusem, elegancją...
Tegoroczna edycja konkursu Geberit „Projekt Łazienki 2023”...
Mieszkanie na ostatnim piętrze nowoczesnego apartamentowca przy...
Postaw na dekoracyjne i funkcjonalne osłony z...
Jeśli chcesz nadać pomieszczeniom wrażenie przestronności, warto...
Sprawdź, jak prefabrykowane formatki GK ułatwiają tworzenie...