Pantone Color Institute ogłosił właśnie Kolor Roku 2017. Jest nim żółto-zielony Greenery. Warto zainspirować się najnowszymi trendami. Zobacz, jak można wprowadzić tę świeżą zieleń do wnętrz i powitać nowy rok w wiosennym nastroju.

Po delikatnych pastelach Rose Quartz i Serenity przyszedł czas na soczysty Greenery. Według ekspertów Pantone nawiązuje do pierwszych dni wiosny, kiedy natura ożywa i rozkwita. Jest także kolorem współczesnego ekologicznego stylu życia i symbolem nowego początku.

Greenery pasuje wszędzie
Pantone ogłosił również 10 palet kolorystycznych z wykorzystaniem Greenery, udowadniając, że może pasować wszędzie. Mamy więc Kolor Roku 2017 w towarzystwie koralowego i pasteli roku 2016 (paleta Transitions), kolorów ziemi i rozkwitających kwiatów (Etherial Material), miedzi i orzecha (Grand Canyon), barw lasu (Forest Floor), jaskrawych i energetyzujących żółcieni (Rev It Up),  barw nieba i morza (Fathomless), przydymionych róży (Analogues) a także rozkwitających dalii i jagód goji (Moody Blooms). Nie brakuje smakowitych połączeń z kolorem tofu i chai latte (Deep Rooted), czy tła eterycznych pasteli (Calm It Down).  Żywa zieleń wcale nie jest nadzwyczajnym wyzwaniem aranżacyjnym.

Przed snem - na spacer na polanę lub do lasu
Greenery w połączeniu z kolorami lasu, limonką i fuksją mogą być świetną bazą kolorystyczną do stworzenia leśnej sypialni, która ukoi nasze zmysły po pracowitym dniu. Jeśli nie domowa wyprawa do lasu, to może spacer do parku wczesną wiosną, kiedy widać już przebiśniegi, pierwsze żonkile i krokusy? Wnętrze w kolorach zieleni, bieli i żółci nie musi być zarezerwowane tylko na czas świąt wielkanocnych.
− Nie trzeba dokonywać całkowitej metamorfozy – wystarczy aranżacja okna z zieloną roletą, kilka dodatków i tekstyliów. Wnętrze nabierze niebanalnego charakteru, jeśli połączymy wiosenną kolorystykę okna z industrialną cegłą. Dodatkowo tkaniny roletowe w odcieniach zieleni będą nie tylko stylową, ale i skuteczną ochroną przed ostrymi promieniami słońca  – mówi Leszek Jarema, ekspert marki Prakto by Franc Gardiner.

Idealna przestrzeń do pracy
Jak wyobrażasz sobie klasyczny elegancki gabinet? Solidne meble i zieleń – choćby w formie lampy biurowej zwanej bankierką. Zieleń pobudza i relaksuje. Jest doskonałym wyborem do aranżacji biura lub innego pomieszczenia, w którym pracujemy. Możemy zastosować ją na ścianach lub na zasłonach i roletach. Dzięki niej zmęczone patrzeniem w ekrany oczy odpoczywają. Soczysta zieleń komponuje się z innymi kolorami ziemi, ale również z czernią, miedzią, ciemniejszymi odcieniami zieleni. Będzie zachwycać w towarzystwie ciemnego drewna i słomkowego złota.

Angielski salonik
Róż jest doskonałym uzupełnieniem dla zieleni. Pojawia się wielokrotnie w paletach Pantone na 2017 rok w różnych odcieniach: purpurowym, malinowym, rubinowym lub delikatnym różanym. Motyw kwitnących róż uzupełnionych wiosenną zielenią na tle jasnego drewna i bieli można z powodzeniem wykorzystać, aranżując przytulny salon lub dziewczęcy pokój w stylu angielskim. To wystrój, który możemy uzyskać za pomocą dodatków. Stworzy idealną przestrzeń do relaksu i popołudniowej herbaty, a goście zzielenieją z zazdrości

 


Data publikacji: 2017-01-05