Ciekawe zabudowy z płyt gipsowych – 6 pomysłów dla domu

Nowy wymiar suchej zabudowy z frezowanymi płytami GK

Płyty gipsowo-kartonowe to efektowny i ekonomiczny sposób zabudowy wnętrz. I to nie tylko, gdy budujemy z nich sufit podwieszany czy ściankę działową. Pomysłów na nowoczesne i ciekawe zabudowy z płyt gipsowych jest zdecydowanie więcej. Tym bardziej, gdy możemy skorzystać z gotowych prefabrykowanych formatek na wymiar. Dzięki nim przyspieszamy remont czy budowę, oszczędzamy na materiale i nie martwimy się o precyzyjne docięcia, montaż lub skomplikowane wyliczenia projektowe. Poznaj możliwości aranżacji na bazie systemów do suchej zabudowy FormGips.

Zalety płyt GK w aranżacji wnętrz

Płyty gipsowe to od lat hit wśród konsumenckich wyborów na materiał do wykończenia wnętrza. Atrakcyjne ceny i uniwersalność zastosowań to ich kluczowe atuty. Przypomnijmy jeszcze inne przewagi, dzięki którym stworzymy ciekawe zabudowy z płyt gipsowych niemal w każdym typie obiektu:

• Wytrzymałość i sztywność komponentu, co sprawia, że można wykorzystać go także w miejscach z dużą wilgotnością.
• To jednocześnie materiał łatwy w obróbce i montażu, a dzięki wzmocnieniu np. z płyt OSB, utrzyma duże obciążenia.
• Płyty świetnie wyrównują ściany, dają efekt gładkiej powierzchni.
• Lekki materiał, który nie obciąża nadmiernie stropu, co rozszerza pole wykorzystania.
• Bezproblemowy demontaż, a więc elastyczność w zmianach aranżacji. Z płytami GK nuda nam nie grozi.
• Czysty i suchy montaż, co przyspiesza prace wykończeniowe.

Co zyskujemy dzięki prefabrykowanym formatkom GK?

Gotowe elementy z płyty gipsowej gwarantują nam te same atuty, co standardowe płyty, ale dają jeszcze więcej możliwości i udogodnień w zakresie doboru elementów, łatwości montażu czy kreowania koncepcji na ciekawe zabudowy z płyt gipsowych do domu, biura, obiektów użytkowych czy gospodarczych.

• Budujesz nawet 3 x szybciej.
• Rozszerzasz palety dostępnych aranżacji.
• Dzięki frezowaniu zyskujesz większą elastyczność formy do kształtowania zabudowy (zginanie, łączenie) i co najważniejsze – nie tracisz czasu na pracochłonne zakładanie narożników i półnarożników.
• Minimalizujesz pracę własną lub koszty ekipy – docinania, mierzenia, łączenia, szpachlowania.
• Otrzymujesz gotowe elementy docięte i sklejone wedle projektu bezpośrednio na budowę.

Ciekawe zabudowy z płyt gipsowych – 6 modnych koncepcji

fot. FORMGIPS

Zabudowa ściany i sufitu

Prefabrykaty GK dają nam w tym aspekcie nieograniczane możliwości. Od wydzielenia garderoby w sypialni przez dynamizację przestrzeni dzięki budowie atrakcyjnych wnęk czy wypukłości po standardowe wyrównywanie ścian pod umeblowanie, frezowane formatki na wymiar spełnią każde wyzwanie projektowe.

Płyty GK jako meble

Szukasz mebli na wymiar, ale chcesz oszczędzić? Z płytami GK stworzysz dowolne szafy, regały, półki, szafki pod TV czy konsolę do gier, praktyczne elementy dla pokoju dziecięcego gabinetu jadalni, których atutem jest możliwość późniejszego prostego demontażu lub zmiany aranżacji.

fot. FORMGIPS

Podział przestrzeni

Ciekawe zabudowy z płyt gipsowych prefabrykowanych to nie tylko klasyczne pełne ściany działowe. Wydzielać możemy mniejsze strefy w ramach pomieszczenia np. w samym obszernym salonie lub w całej kawalerce. Ścianę zabudować możemy do sufitu lub do ¾ wysokości. Z płytami uporządkujemy otwartą przestrzeń lub dodamy funkcjonalności mniejszym pomieszczeniom.

Dekoracja

Z frezowanymi płytami GK zbudujemy także nietypowe układy przestrzenne – przejścia z łukami, wezgłowia łóżka czy kuchenne wyspy w formie półokręgów. Finezyjne formy geometryczne filarów lub zabudowy schodów? A może nietypowe ściany? Projektujemy bez ograniczeń.

fot. FORMGIPS

Maskowanie

Potrzebujesz estetycznej zabudowy karnisza, systemów rur instalacji lub przewodów, a może słupów czy klimatyzatorów? Frezowane prefabrykaty GK zapewnią pełną i bezpieczną osłonę szpecących elementów.

Oświetlenie

Kreatywna gra światłem dodaje efektu każdej przestrzeni. Z zabudową z płyt GK poprowadzisz dowolnie uformowane systemy podświetlenia nie tylko na suficie podwieszanym, ale wzdłuż lub wszerz ścian, na podłodze, wokół mebli, wanny, w korytarzu.

Zobacz przykładowe rozwiązania w katalogu FormGips.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy frezowanych płyt GK?

Aby w pełni wykorzystać niezliczone możliwości na ciekawą zabudowę z płyt gipsowych, jakie dają prefabrykowane formatki, warto korzystać z materiałów najwyższej jakości oraz dostawcy zapewniającego pełną precyzję wykonania elementów. Ponad 20 lat doświadczenia marki FormGips – polskiego producenta frezowanych elementów z płyt GK – daje nam gwarancję uzyskania dokładności i powtarzalność produkcji co do milimetra i pełnego odwzorowania zamówionych kształtów formatek, zachowanie kątów i płaszczyzn.

fot. FORMGIPS

Nowoczesne systemy do suchej zabudowy z FormGips

Współpraca z FormGips jest niezwykle prosta i efektywna. Na podstawie projektu inwestora eksperci dobierają najkorzystniejsze finansowo oraz atrakcyjne aranżacyjnie rozwiązanie dla danej budowy. Następnie dostarczają dedykowany pod konkretny, czasem nawet bardzo wymagający projekt, gotowe półprodukty. Stała współpraca firmy FormGips z wykonawcami i inwestorami branży budowlanej przekłada się na rozszerzanie portfolio elementów oferowanych przez markę w zgodzie z najnowszymi trendami architektonicznymi. W efekcie większość tradycyjnych rozwiązań zostaje zastąpiona nowoczesnymi elementami do tworzenia ciekawej zabudowy z płyt gipsowych w każdych warunkach przestrzennych.

Zapoznaj się ze szczegółową ofertą producenta na stronie www.formgips.pl.


Data publikacji: 2022-09-08

Podobne technologie i poradniki


Poduszki dekoracyjne to jeden z najprostszych sposobów...
Granatowa kanapa to elegancki i stylowy wybór,...
Rok 2024 przynosi rewolucję w aranżacji wnętrz,...
Marzeniem każdego z nas jest mieć miejsce,...
Salon jest sercem każdego domu - to...
Cemex Polska został partnerem wystawy pt. Kolor...
Wnętrza w stylu glamour emanują luksusem, elegancją...
Tegoroczna edycja konkursu Geberit „Projekt Łazienki 2023”...
Mieszkanie na ostatnim piętrze nowoczesnego apartamentowca przy...
Postaw na dekoracyjne i funkcjonalne osłony z...