Cemex Polska został partnerem wystawy pt. Kolor życia. Frida Kahlo. Prace meksykańskiej artystki można oglądać w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie do 3 września. Cemex, jako firma wywodząca się z Meksyku, wspiera inicjatywy przybliżające Polakom kulturę i tradycje tego kraju.

Prace Fridy Kahlo były wystawiane w Polsce tylko raz, w 2017 roku. Obecna ekspozycja, towarzysząca obchodom 95. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Meksykiem, została zorganizowana przy współudziale Muzeum Łazienki Królewskie, Ambasady Meksyku oraz Colección Acervo INBAL – Museo de Arte Moderno, meksykańskiej instytucji kultury, zajmującej się popularyzacją kultury meksykańskiej za granicą.

Goście wystawy mogą podziwiać trzy obrazy autorstwa Fridy Kahlo: Tam wisi moja sukienka (1933), Kokosy (1951) oraz Martwą naturę z arbuzami (1953). Na odwiedzających Łazienki Królewskie czeka także instalacja plenerowa, nawiązująca do słynnego Niebieskiego Domu (La Casa Azul), w którym artystka wychowała się, mieszkała i tworzyła.

Organizatorzy wystawy przewidzieli również wiele wydarzeń towarzyszących, skierowanych zarówno do dorosłych, jak i dzieci, w tym warsztatów artystycznych i arteterapeutycznych.

– Cemex myśląc o swoich meksykańskich korzeniach, wspiera przedsięwzięcia, przybliżające kulturę i sztukę Meksyku na całym świecie. Cieszymy się, że tym razem dołożyliśmy swoją cegiełkę do organizacji niezwykłej wystawy, dzięki której polska publiczność będzie mogła lepiej poznać twórczość Fridy Kahlo, jednej z najbardziej cenionych artystek XX wieku – mówi Agnieszka Garbacz, Menadżerka Public Affairs, Social Impact & ERM w Cemex Polska.

Trwająca wystawa to jeden z wielu przykładów zaangażowania Cemex w promocję kultury Meksyku. W ubiegłym roku mieszkańcy Chełma mogli wziąć udział w spotkaniach poświęconych meksykańskim tradycjom i zwyczajom, zorganizowanych w ramach projektu wolontariatu pracowniczego. W programie tegorocznego Dnia Otwartego Cementowni Chełm znalazły się z kolei warsztaty kultury meksykańskiej i pokazy tradycyjnego tańca.

O Cemex

Cemex to globalna firma z branży materiałów budowlanych, która troszczy się o lepszą przyszłość dla kolejnych pokoleń, dzięki zrównoważonym produktom i rozwiązaniom. Poprzez nieustanne innowacje oraz szeroko zakrojone prace badawcze i rozwojowe, firma dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Cemex to lider gospodarki o obiegu zamkniętym w sektorze budowlanym, a dzięki wdrażaniu nowych technologii, jest również pionierem w zakresie wykorzystania paliw alternatywnych i surowców wtórnych w procesach produkcyjnych. Cemex oferuje cement, beton towarowy, kruszywa oraz rozwiązania urbanizacyjne na rozwijających się rynkach całego świata, a międzynarodowy zespół świadczy na rzecz klientów wysokiej jakości usługi, wykorzystując technologie cyfrowe.

Więcej informacji na www.cemex.pl

 


Data publikacji: 2023-08-16

Podobne technologie i poradniki


Marzeniem każdego z nas jest mieć miejsce,...
Salon jest sercem każdego domu – to...
Wnętrza w stylu glamour emanują luksusem, elegancją...
Tegoroczna edycja konkursu Geberit „Projekt Łazienki 2023”...
Mieszkanie na ostatnim piętrze nowoczesnego apartamentowca przy...
Postaw na dekoracyjne i funkcjonalne osłony z...
Jeśli chcesz nadać pomieszczeniom wrażenie przestronności, warto...
Sprawdź, jak prefabrykowane formatki GK ułatwiają tworzenie...