Aranżacja mieszkania na sprzedaż – na co zwrócić uwagę?

Odpowiednie przygotowanie nieruchomości przeznaczonej do zbytu to inwestycja, która zwraca się z zyskiem. Ujawnienie potencjału wnętrza kolorami, dodatkami i sztuczkami optycznymi mami odbiorcę obietnicą wymarzonej egzystencji ” tu i teraz”.

Poszukiwania idealnego klienta mogą dłużyć się w nieskończoność, jeśli mieszkanie „ trudne do pokochania” nie zostanie poddane podstawowej metamorfozie. Klaustrofobiczne pokoje, mikroskopijne korytarze i niestandardowa sypialnia mogą prędko zniechęcić potencjalnych zainteresowanych do zaawansowanych rozmów o zakupie lokalu. Aby pokonać tego rodzaju trudności, można zatrudnić dyplomowanego home stagera lub samemu spróbować przygotować mieszkanie na sprzedaż w równie profesjonalny sposób. Wzrok daje się łatwo oszukać na wiele sposobów, zwłaszcza we wnętrzu. Najszybciej uczynią to odpowiednio dopasowane do warunków wnętrza kolory i stylowe zestawy dekoracji. Oto krótkie propozycje, których zadaniem jest pokazać jak podkręcić potencjał lokalu w oczach klienta.

Lekkość i głębia na zawołanie – obrazy powiększające przestrzeń
Chłodne lub uniwersalne kolory na dużych powierzchniach ścian dodają objętości. Powieszenie na ścianie obszernego pięcioczęściowego obrazu z motywem architektury, otwartego okna z widokiem dodaje pomieszczeniu pożądanej przestronności. Perspektywa centralna wciąga widza jak wir do środka wnętrza. Zamienia rzeczywisty kształt pomieszczenia w aranżację przyjemną w odbiorze. Uatrakcyjnienie pustych ścian obszernymi obrazami panoramami z efektem głębi tylko zadziała na korzyść potencjalnej transakcji.

Jak pomniejszyć wnętrze kolorem i obrazem?
Wprawdzie wysokie apartamenty z antresolami wzbudzają pożądanie u rasowych graczy w branży nieruchomości, ale nie każdy wybucha radosną euforią miłośnika loftów na widok wysokiego, nieustawnego mieszkania. Jak uzyskać niskim kosztem przytulność wnętrza na wielką skalę, bez utraty metrażu? Tutaj także niezwykle pomocne są tricki optyczne. Ciepła kolorystyka ściany przybliża jej płaszczyznę do oka odbiorcy. Podkreślenie linii poziomych wzdłużnymi sofami, kanapami oszukuje wzrok pozornie mniejszą objętością. Panoramiczne obrazy na płótnie lub galerie dekoracji gotowych do powieszenia np. plakatów w ramie przyjemnie ubarwiają wnętrze. Sprawiają, że przestrzeń mieszkania na sprzedaż wydaje się bliższa, intymniejsza, zachęcająca do wnikliwego poznania.

Pomocny parawan mobilny w mieszkaniu wielofunkcyjnym.
Jeśli w mieszkaniu na sprzedaż występuje ciasne pomieszczenie, które łączy różne funkcje, warto zaprezentować klientowi jego zalety za pomocą np. – parawanu z perspektywicznym wzorem. Jasna, dekoracyjna ścianka w open space zapewni intymność gościom w trakcie spotkania w salonie, a gospodyni przygotowującej posiłek w aneksie kuchennym odrobinę skupienia.

Parawan ma jeszcze jedną zaletę: ukryje za skrzydłami wszelkie, osobiste ”przydasie”, których w ostatniej chwili nie zdążyliśmy ukryć przed prezentacją mieszkania. Wszak, by wzbudzić w oglądających osobach jak najwięcej zainteresowania, zaleca się „oczyścić atmosferę”, zneutralizować ją poprzez usunięcie z zasięgu wzroku personalizowanych pamiątek i rzeczy.

Optymalnie dobranymi wzorami obrazów możemy dokonać spektakularnej metamorfozy ściany w kilka chwil. Estetyka wnętrza jest istotnym elementem procesu sprzedaży nieruchomości. Kolor, format i rodzaj dodatków ścienny potrafi w przenośni” przenosić ściany”, rozprawić się z kłopotliwym wnętrzem nie mniej intensywnie, niż młotek i wiertarka.

Więcej pomysłów na wnętrze na Feeby.pl

 


Data publikacji: 2017-10-31

Podobne technologie i poradniki


flexartbetonwalls Elastyczny beton architektoniczny flexartbeton 6mm, płyty,...
Służy jako wierzchnia warstwa wykończeniowa powierzchni ścian,...
Czas izolacji i sporych utrudnień dla biznesu,...
Drzwi typu Barn Door zyskują w Polsce...
Standardowe mieszkanie singla to najczęściej kawalerka lub...
Designersko, przytulnie i komfortowo – tak przebiegły...
Któż nie lubi magii Bożego Narodzenia? Błyszczących...
15 listopada 2017r. w prestiżowym miejscu –...
Czasami powieszony w centralnym punkcie lobby obraz...