Osuszanie podposadzkowe – kiedy konieczne

Według towarzystw ubezpieczeniowych  zalanie jest jedną z najczęściej występujących szkód  jakie dotykają Polaków. Rocznie takich zdarzeń jest kilkadziesiąt tysięcy. Jeżeli mamy do czynienia z małym zalaniem np. ściany – sprawa jest prosta, wynajmujemy osuszacz kondensacyjny na ok. tydzień lub 2 plus dodatkowo jakiś wentylator i po problemie. Ale co gdy mamy duże zalanie, a woda wdarła się pod posadzkę?

Osuszanie podposadzkowe – sposób na osuszenie warstw izolacji.

W momencie gdy awarii ulegnie instalacja, która znajduje się pod posadzką lub w sytuacji gdy woda dostała się szparami dylatacyjnymi pod warstwy izolacyjne podłogi konieczne będzie wykonanie osuszania podposadzkowego.  Polega ono na wywierceniu w posadzce kilku niewielkich otworów w celu wypompowania wody zalegającej pod podłogą.  Służą do tego specjalne urządzenia tzw. pompy ciśnieniowe. W pierwszym etapie osuszania podposadzkowego urządzenia te wyposażone są w separatory wody, które w momencie napełnienia się wodą odprowadzają ją np. do kanalizacji. W drugim etapie stosuje się tylko same  pompy, które wtłaczają pod posadzkę suche powietrze wytworzone przez osuszacze kondensacyjne.  Suche powietrze penetrując warstwy izolacji osusza je i wychodzi szparami dylatacyjnymi. Następnie zostaje wciągnięte przez wentylator osuszacza kondensacyjnego i cały proces się powtarza.

Osuszanie podposadzkowe jest nowoczesną metodą w walce z dużymi zawilgoceniami powstałymi na skutek powodzi lub zalania. Cały proces trwa ok. 2 tygodni i przy wykorzystaniu odpowiednich urządzeń zapewnia możliwość normalnego użytkowania zalanej nieruchomości. 

Więcej  o osuszaniu podposadzkowym mogą Państwo przeczytać pod tym linkiem  www.mermar.pl – Osuszanie Podposadzkowe


Data publikacji: 2021-05-04

Podobne technologie i poradniki


06.04.2023 | Osuszanie
Czy spotkało Cię nieszczęście w postaci zalania...
26.01.2022 | Osuszanie
Osuszanie budynków po zalaniu, to wbrew pozorom...
23.11.2021 | Osuszanie
Usuwanie wilgoci ze ścian najlepiej zlecić profesjonalnej...
19.11.2021 | Osuszanie
MerMar to liderzy w branży osuszania budynków...
13.08.2021 | Osuszanie
Mermar to firma specjalizująca się w osuszaniu...