Usuwanie wilgoci ze ścian najlepiej zlecić profesjonalnej firmie, która dysponuje odpowiednim sprzętem, wiedzą i doświadczeniem, niemniej warto poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie. Każdą operację osuszania powinno się poprzedzić pomiarem wilgotności profesjonalnym miernikiem. Czasami wilgotność jest tak duża, że już na pierwszy rzut oka widać jej skutki. Długość procesu osuszania będzie uzależniona od rodzaju materiału z jakiego zbudowana jest ściana, od ilości wody, która się wylała i od sposobu w jaki dostała się w głąb muru.

fot. Mermar

Osuszanie ściany krok po kroku

Jeżeli zalanie jest duże a budynek został wykonany w nowej technologii, to być może trzeba będzie zastosować osuszanie podposadzkowe. Jest to metoda o której nie będziemy dzisiaj pisać, a zajmiemy się tylko omówieniem tradycyjnego osuszania za pomocą osuszaczy kondensacyjnych.

Z mokrej ściany zdrapujemy farbę (niestety jest to konieczne w większości przypadków) i wstawiamy osuszacz kondensacyjny oraz wentylator. Wentylator ustawiamy tak, aby zaciągał suche powietrze z osuszacza kondensacyjnego i nadmuchiwał na mokrą ścianę. Najistotniejsze w osuszaniu kondensacyjnym jest to, żeby odpowiednio dobrać moc urządzenia do kubatury pomieszczenia. W pomieszczeniu powinna panować wilgotność ok. 35%. W innym przypadku osuszanie nie będzie efektywne. Osuszanie ścian zwykle trwa od jednego tygodnia do trzech.

www.mermar.pl – osuszanie ścian wszystko o czym powinieneś wiedzieć


Data publikacji: 2021-11-23

Podobne technologie i poradniki


06.04.2023 | Osuszanie
Czy spotkało Cię nieszczęście w postaci zalania...
26.01.2022 | Osuszanie
Osuszanie budynków po zalaniu, to wbrew pozorom...
19.11.2021 | Osuszanie
MerMar to liderzy w branży osuszania budynków...
13.08.2021 | Osuszanie
Mermar to firma specjalizująca się w osuszaniu...
04.05.2021 | Osuszanie
Według towarzystw ubezpieczeniowych  zalanie jest jedną z...