Zatrzymaj ciepło we wnętrzach dzięki Kingspan Kooltherm K17 Izolacja Wewnętrzna

Podczas przygotowań do prac ociepleniowych największą uwagę zwraca się na wybór właściwego systemu ocieplenia. W budynkach będących pod ochrona konserwatorską najczęściej możliwa jest tylko izolacja termiczna od strony wewnętrznej. Efektywna termoizolacja ścian od wewnątrz pozwoli nie tylko uniknąć problemów spowodowanych pojawiającą się wilgocią, ale również obniży kwoty rachunków za ogrzewanie. Kingspan Kooltherm K17 Izolacja Wewnętrzna pozwoli na skutecznie ocieplenie nawet najbardziej wymagających obiektów.

Izolacja termiczna wykonana od wewnątrz budynku nie wpływa na wygląd elewacji, pomimo tego, że jest także efektywnym rozwiązaniem. Ten rodzaj termoizolacji sprawdzi się w obiektach zabytkowych o niestandardowych fasadach ale także w budynkach gdzie istnieją innego typu ograniczenia uniemożliwiające ocieplenie na zewnątrz. Decydując się na ocieplenie ścian zewnętrznych od wewnątrz warto zwrócić uwagę na nowoczesne, energooszczędne materiały firmy Kingspan Insulation, które zapewnią komfort cieplny przez lata. Właściwe ocieplenie wpłynie pozytywnie na  bilans energetyczny całego obiektu oraz zapewni trwałe i bezpieczne rozwiązanie pod kątem stosunków cieplno-wilgotnościowych.

Termoizolacja przyszłości
Kooltherm K17 Izolacja wewnętrzna to płyta ze sztywnej pianki rezolowej zespolona z płytą kartonowo–gipsową o grubości 12,5mm w jednostronnej okładzinie z białego welonu szklanego. Płyty posiadają na granicy gipsu i pianki grubą folię aluminiową, która stanowi  paroizolację. Taki układ warstw eliminuje zawilgocenie i rozwój grzybów po wewnętrznej stronie ściany izolowanej. Kingspan Kooltherm K17 Izolacja wewnętrzna to płyty o zamkniętej strukturze komórkowej, które charakteryzuje wyjątkowa wartość przewodzenia ciepła λ = 0,020 W/mK. Struktura cel zamkniętych minimum 90% zapewnia trwałą i bezpieczną termoizolację na lata. Płyty Kooltherm K17 Izolacja wewnętrzna są odporne na rozwój pleśni, mikroorganizmów oraz na ataki gryzoni. Wyróżnia je również wysoka odporność na ściskanie. Kingspan Kooltherm K17 Izolacja wewnętrzna jest rozwiązaniem do termoizolacji ścian zewnętrznych, ale także ścian wewnętrznych klatek schodowych i korytarzy budynków wielorodzinnych. Montaż płyt jest bezproblemowy i w zależności od aplikacji mocowane są one mechanicznie lub przy użyciu kleju.

Płyty Kingspan Kooltherm K17 Izolacja wewnętrzna to najcieńszy spośród dostępnych na rynku rozwiązań system do ociepleń wewnętrznych. Dzięki zmniejszonej grubości izolacji możliwe jest zachowanie wielkości pomieszczenia. Ponadto, cienkie płyty idealnie sprawdzą się w roli izolacji niestandardowych miejsc, na przykład wewnątrz wystających z połaci dachu lukarn oraz nietypowych obiektów zabytkowych.

Płyty Kingspan Kooltherm K17 Izolacja wewnętrzna produkowane są w wymiarach 1200 x 2700  dla grubości 20 ≤ d ≤ 40, oraz 1200 x 2600 przy 50 ≤ d ≤ 120 z prostymi krawędziami.  Produkt jest nierozprzestrzeniający ognia, niezapalny i niekapiący. Posiada znak CE świadczący o zgodności produktu z normami europejskimi. O wysokiej jakości płyt mówi przyznana przez producenta dziesięcioletnia ubezpieczona gwarancja.

Prawidłowe zaizolowanie ścian przy użyciu nowoczesnych materiałów pozwoli na wyeliminowanie powstawania pleśni i grzybów oraz korzystanie wpłynie na obniżenie kosztów ogrzewania. Do efektywnego ocieplenia ścian wewnątrz obiektu najlepiej wykorzystać płyty Kingspan Kooltherm K17 Izolacja Wewnętrzna o zmniejszonej grubości, których współczynnik przewodzenia ciepła gwarantuje skuteczną i trwałą termoizolację.


Data publikacji: 2016-11-14

Podobne technologie i poradniki


30.07.2021 | Izolacje
Inwestycja Kasztelańska 22 to nie tylko luksusowa...
07.07.2021 | Izolacje
W ciągu ostatniego roku moc wygenerowana przez...
07.07.2021 | Izolacje
Wprowadzone 1 stycznia 2021 roku Warunki Techniczne...
06.07.2021 | Izolacje
W przypadku poddasza nowego lub remontowanego domu...
02.07.2021 | Izolacje
Apartamenty Nyska Residence to wyjątkowe miejsce na...
02.07.2021 | Izolacje
Na wrocławskim Jagodnie powstaje pięcioetapowe osiedle Komedy....
17.06.2021 | Izolacje
Energooszczędne projektowanie budynku stało się faktem. Obligują...
17.06.2021 | Izolacje
Rezydencja Iwicka to nowoczesne osiedle, składające się...
20.04.2021 | Izolacje
Bliska Wola Tower będzie jednym z najwyższych...
01.12.2020 | Izolacje
Kto zdecyduje się na ocieplenie poddasza, tego...
01.12.2020 | Izolacje
Zastosowanie wiązarów znacząco przyśpiesza budowę jednorodzinnego domu...
09.10.2020 | Izolacje
Miejsca stosowania hydroizolacji w budownictwie to oprócz...