Zastosowanie wiązarów znacząco przyśpiesza budowę jednorodzinnego domu mieszkalnego, jednak tego typu zastosowania wymagają również prawidłowej izolacji termicznej, która uniemożliwi ucieczkę ciepła przez dach. W CELS oferujemy nowoczesną usługę ocieplania dachów wiązarowych w bardzo atrakcyjnej cenie, z wykorzystaniem najlepszych materiałów izolacyjnych, które pozwolą na znaczną oszczędność w rachunkach za ogrzewanie w okresie jesienno-zimowym. Zachęcamy do zainteresowania się naszą bogatą ofertą i zapoznania się z metodą izolacyjną oraz jej największymi zaletami.

Jak wygląda dach wiązarowy i po co go ocieplać?

Jest to lekka i bardzo prosta konstrukcja, która z racji oszczędności czasu występuje najczęściej w domach parterowych. Ten rodzaj więźby dachowej jest na tyle uniwersalny, że śmiało można wykorzystywać go w wielu rodzajach dachów. Wiązary kratowe tworzą kilkanaście desek, które układają się w kształcie trójkąta, a połączenie węzłowe wykonuje się za pomocą dwustronnych nakładek ze sklejki wodoodpornej. Tego typu konstrukcja, niezależnie od swojej uniwersalności i zalet, do jakich należy szybkie wznoszenie jej, wymaga również odpowiedniej izolacji, która uniemożliwi ucieczkę ciepła przez górę domu. Źle zabezpieczony dom może tracić nawet do 25% gorącego powietrza zimą, co skutkuje złą wentylacją pomieszczeń oraz bardzo wysokimi rachunkami za ogrzewanie. Dodatkowo produkujemy i spalamy znacznie więcej materiałów grzewczych, które są szkodliwe dla środowiska. Dobra izolacja i ocieplenie dachu wiązarowego to dobra inwestycja na lata, która zwróci się znacznie w niskich rachunkach za ogrzewanie, a także bardziej ekologiczny dom. Dom przyjazny dla środowiska to również znacznie większy komfort dla Ciebie i dla Twojej rodzinny.

Czym ociepla się dachy wiązarowe?

Do skutecznego ocieplenia Twojego poddasza nieużytkowego pod dachem wiązarowym możesz użyć wełny skalnej w postaci elastycznej maty lub wełny skalnej zasypowej. W przypadku trudno dostępnych miejsc lub nietypowej rzeźby dachu, gdzie występują mostki termiczne, można zastosować piankę poliuretanową. Produkty są dostępne w ofercie naszej firmy CELS i posiadają wszystkie ważne certyfikaty branżowe oraz spełniają wymagania aktualnych norm budowlanych. Dzięki nim izolacja na dachu wiązarowym może służyć przez bardzo długie lata, a dodatkowo chronić poddasze oraz resztę budynku przed zawilgoceniem i grzybami wywoływanymi przez wilgotne powietrze. Dodatkowo wełna skalna posiada klasę palności -A1, która oznacza całkowitą niepalność materiału. Wełna skalna jest wykorzystywana nawet do izolacji w kominkach. Materiał w stylu maty lub sypkiego materiału izolacyjnego pozwala na szczelne pokrycie całej powierzchni poddasza i skuteczne ocieplenie dachu wiązarowego. Warto również zaznaczyć, że wełna w postaci sypkiej lub pianka PUR szczelnie pokrywają najtrudniej dostępne obszary pomieszczenie, gdzie ułożenie maty lub płyty jest niemożliwe do zastosowania.

Metody do zastosowania przy ocieplaniu budynków z dachami wiązarowymi

W przypadku zastosowania mat z wełny skalnej przy ocieplaniu dachów wiązarowych można zastosować dwie metody. Pierwszy sposób to montaż wewnątrz budynku na poddaszu, który jednak zajmie odrobinę przestrzeni i zmusi do zmniejszenia wysokości poddasza. Drugi polega na montowaniu mat od zewnątrz, nakrokwiowo. Obie metody wymagają ingerencji i częściowego zdjęcia warstw materiału na poddaszu i z dachu wiązarowego. Ważna jest również solidność i dobra jakość wykonanej pracy, ponieważ źle położone materiały izolacyjne nie spełnią pokładanych w nich nadziei. Z mniejszą ingerencją wiąże się metoda wydmuchu wełny zasypowej lub wdmuchiwanie celulozy pod ciśnieniem w ścianki i w podłogę poddasza. Stosuje się ją najczęściej w przypadku starych budynków. Wymaga to wprawdzie użycia specjalnej maszyny, ale pozwala uniknąć dodatkowych kosztów częściowego demontażu poddasza lub dachu. Żeby dowiedzieć się więcej na temat, który sposób będzie najlepszy dla Twojego domu, warto skontaktować się z naszym pracownikiem, który udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania oraz opowie dokładnie, jak przebiega proces ocieplania dachów wiązarowych.

Dokładny koszt ocieplenia dachów wiązarowych

Koszt inwestycji w ocieplenie dachu wiązarowego jest zależny od domu, w jakim mieszkasz. Dlatego warto skontaktować się z naszą firmą, wysyłając e-maila lub zadzwonić na naszą infolinię. Możesz się wtedy umówić z naszym pracownikiem na darmową wycenę, gdzie nasz fachowiec określi cenę materiału za metr kwadratowy, koszty robocizny oraz skonsultuje i spróbuje wybrać najlepszą metodę montażu, a także wybrać materiał izolacyjny. W przypadku starych budynków zalecamy zamówienie kontroli kamerą termowizyjną. Usługę prowadzi bardzo dużo samorządów, które w ramach programów ochrony środowiska wprowadziły również specjalne programy finansujące termomodernizację całych budynków jednorodzinnych z dachami. Warto zainteresować się również rządowym programem Czyste Powietrze, z którym współpracuje również firma CELS. Zajrzyj na stronę internetową lub udaj się do urzędu miasta i sprawdź, czy możesz ubiegać się o dofinansowanie na ocieplenie dachów wiązarowych.

Więcej informacji na stronie www.cels.pl


Data publikacji: 2020-12-01