Izolacja posadzek z Kingspan Kooltherm K3 Izolacja Posadzek

Budowa wymarzonego domu lub gruntowny remont to okazja do zastosowania odpowiednich, energooszczędnych materiałów, które wpłyną nie tylko na komfort mieszkania, ale także na koszty utrzymania. Jednym z najważniejszych etapów prac budowlanych jest zadbanie o właściwą izolację. Gdy o niej myślimy, nasze myśli najczęściej skupiają się na ścianach. Równie ważna jest jednak izolacja posadzki, do wykonania której należy wybrać tylko najlepsze materiały. Kingspan Kooltherm K3 Izolacja Posadzek to płyta zalecana do termoizolacji posadzek na gruncie i stropie, a także balkonów oraz tarasów.

Odpowiednia izolacja posadzki jest bardzo ważna, gdyż błędy w jej wykonaniu mogą zostać odkryte nawet po wielu latach użytkowania. O ten element należy zadbać już podczas projektowania, ponieważ ewentualny brak izolacji lub jej nieumiejętne wykonanie mogą okazać się brzemienne w skutkach. Wszystko dlatego, że rozkuwanie posadzki jest długotrwałe oraz kosztowne. By uniknąć problemu niespodziewanych kosztów naprawy oraz zmniejszyć koszty ogrzewania domu, warto zdecydować się na użycie wysokiej jakości materiałów. Kooltherm K3 Izolacja Posadzek od firmy Kingspan to rozwiązanie, które już zawczasu rozwiąże problemy związane z izolacją posadzki.

Rozwiązanie do nowych i starych budynków
Kooltherm K3 Izolacja Posadzek od Kingspan to płyta ze sztywnej pianki rezolowej w obustronnej okładzinie z białego welonu szklanego. Charakteryzuje ją wyjątkowa wartość przewodzenia ciepła równa λ = 0,020 W/mK. Zalecana jest do wykonania termoizolacji posadzek ogrzewanych i nieogrzewanych na gruncie i stropie, a także balkonów oraz tarasów. Kooltherm K3 Izolacja Posadzek znajduje swoje zastosowanie w budynkach mieszkalnych, jak również użyteczności publicznej i przemysłowych. Natomiast wysoka odporność ogniowa w klasie C-s1,d0 oraz struktura cel zamkniętych równa minimum 90% zapewnia trwałą i bezpieczną termoizolację na lata.  

Płyty Kooltherm K3 Izolacja Posadzek wyróżnia zmniejszona grubość, dzięki której rozwiązanie firmy Kingspan nadaje się nie tylko do izolacji nowopowstałych budynków, ale również do remontowanych obiektów. Użycie cienkich płyt Kingspan Kooltherm K3 Izolacja Posadzek znajduje swoje zastosowanie w przypadku termorenowacji. W istniejącej już podłodze maksymalną grubość warstwy ocieplenia wyznacza bowiem wysokość istniejących otworów drzwiowych, co znacznie ogranicza pole termoizolacji.

Płyty Kingspan Kooltherm K3 Izolacja Posadzek są również polecane dla posadzek ogrzewanych. Źle izolowane ogrzewanie podłogowe, zamiast ocieplać jej górną warstwę, zaczyna ogrzewać również podłoże, co znacznie zmniejsza jego efektywność i powoduje straty.

Płyty Kooltherm K3 Izolacja Posadzek od Kingspan produkowane są w wymiarach 1200x600mm dla grubości 20mm ≤ d ≤ 160mm z prostymi krawędziami. Produkt posiada znak CE świadczący o zgodności produktu z normami europejskimi. O wysokiej jakości płyt mówi przyznana przez producenta dziesięcioletnia ubezpieczona gwarancja.

Już na etapie budowy lub gruntownych prac remontowych należy zadbać o odpowiednie wykonanie oraz zaizolowanie posadzki. Do efektywnego ocieplenia podłoża najlepiej wykorzystać płyty Kingspan Kooltherm K3 Izolacja Posadzek o zmniejszonej grubości, których współczynnik przewodzenia ciepła gwarantuje trwałą termoizolację na dużo wyższym poziomie niż w przypadku płyt o standardowej grubości.


Data publikacji: 2016-10-12

Podobne technologie i poradniki


12.09.2023 | Izolacje
SealEco jako największy producent membran elastycznych EPDM...
12.01.2023 | Izolacje
Większość życia spędzamy w pomieszczeniach. Średnio jest...
04.10.2022 | Izolacje
Ochrona klimatu i zrównoważony rozwój zyskują na...
20.09.2022 | Izolacje
Dachy zielone coraz częściej pojawiają się w...
20.09.2022 | Izolacje
Jak powinno wyglądać prawidłowe układanie WB MEMBRANY?...
20.09.2022 | Izolacje
Taras jest elementem konstrukcyjnym, który odróżnia się...
12.09.2022 | Izolacje
Kłopoty z ciągłością i terminowością dostaw materiałów,...
01.09.2022 | Izolacje
Przygotowaliśmy dla naszych klientów gotowy zestaw izolacji,...
29.07.2022 | Izolacje
Spienione szkło komórkowe! Dachy płaskie wbrew pozorom...
14.07.2022 | Izolacje
Czystość powietrza jest jednym z głównych wyzwań...