ArmaFlex ® Duct firmy Armacell – skuteczniejsza ochrona i łatwiejszy montaż izolacji na kanałach wentylacyjnych

ArmaFlex®Duct firmy Armacell chroni przed stratami ciepła, dyfuzją pary wodnej, ogranicza ryzyko korozji instalacji, a dodatkowo dzięki swoim właściwościom, jest bezpieczny i wygodny w montażu oraz zapewnia bezpieczeństwo pożarowe.Fot. Armacell

Czy wyższa skuteczność izolacji może iść w parze ze skuteczniejszą ochroną instalacji i większą wygodą montażu? ArmaFlex®Duct firmy Armacell to nowoczesny materiał izolacyjny wykonany z zamkniętokomórkowej, elastomerowej pianki. Stanowi doskonałą ochronę przed stratami ciepła, dyfuzją pary wodnej, ogranicza ryzyko korozji instalacji, a dodatkowo dzięki swoim właściwościom, jest bezpieczny i wygodny w montażu oraz zapewnia bezpieczeństwo pożarowe.

Innowacje w segmencie materiałów budowlanych oraz coraz wyższe oczekiwania rynku sprawiają, że to, co jeszcze do niedawna było standardem, dziś nie spełnia już podstawowych wymagań. Od dobrej izolacji przewodów wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i instalacji rurowych oczekujemy dziś nie tylko jak najniższych współczynników przewodności cieplnej i ochrony przed zawilgoceniem instalacji, ale ze względu na szybkie tempo prac i wysokie koszty robocizny niezwykle istotna staje się też wyższa wygoda, a tym samym skrócenie czasu montażu.

Skuteczniejsza ochrona

Do produkcji produktów izolacyjnych ArmaFlex ® Duct firmy Armacell wykorzystuje się elastomerową piankę (FEF) na bazie syntetycznego kauczuku. Zamkniętokomórkowa struktura materiału zapewnia wysoką skuteczność ochrony przed stratami ciepła, jak również ochronę przed przenikaniem do wnętrza pary wodnej, która mogłaby przyczyniać się do korozji przewodów. Taka struktura to także znacząca redukcja przenoszenia hałasów. Badania wykazały, że współczynnik oporu przeciw dyfuzji pary wodnej μ dla izolacji Armaflex®Duct kształtuje się na poziomie minimum 7000, a współczynnik przewodności cieplnej λ poniżej 0,036 W/mK (dla izolacji w przedziale 9 – 25 mm) oraz poniżej 0,038 W/mK (w przedziale 32 – 40 mm). Obydwa współczynniki pozwalają na znaczne ograniczenie grubości warstw izolacji w stosunku do tradycyjnych rozwiązań przy zachowaniu takiego samego stopnia ochrony i stosowanie tylko jednej warstwy izolacji, odpowiadającej zarówno za izolację termiczną jak i przeciwwilgociową.

Łatwiejszy montaż

Mniejsza grubość to znacznie wygodniejszy montaż i więcej przestrzeni roboczej, oraz możliwość wydajnego zaizolowania przewodów także w sytuacji bardzo ograniczonej przestrzeni. Dodatkowo, ArmaFlex ® Duct firmy Armacell jest miękkim, trwale elastycznym materiałem, zachowującym swoje właściwości przez cały okres użytkowania, co znacznie ułatwia jego dopasowanie do nieraz skomplikowanych kształtów izolacji, zapewniając lepsze przyleganie, a tym samym większą szczelność izolacji.

Produkt dostępny jest w dwóch wariantach – samej izolacji oraz izolacji, która od wewnętrznej strony posiada zabezpieczoną folią polietylenową warstwę samoprzylepnego kleju na bazie zmodyfikowanego akrylu na osnowie siatkowej. Warstwa ta umożliwia jeszcze wygodniejszy i szybszy montaż – aby umocować izolację wystarczy docisnąć ją do instalacji – możemy więc zupełnie pominąć stosowanie klejów, czy montaż za pomocą osobnych taśm.

ArmaFlex ® Duct firmy Armacell poddaje się również łatwej obróbce i jest materiałem niepylącym, wolnym od włókien i kurzu, co dodatkowo wpływa na komfort prac montażowych i konserwacyjnych.

ArmaFlex® Duct możemy stosować, w zależności od wariantu produktu, nawet na instalacjach o temperaturze pracy w przedziale +110°C do -50°C. Fot. Armacell

Większe bezpieczeństwo

Poza skuteczną ochroną oraz wygodnym montażem ArmaFlex ® Duct firmy Armacell wpływa także na wyższy poziom bezpieczeństwa w przypadku pożaru. Podczas spalania nie wytwarza płonących kropli, które mogłyby być niebezpieczne dla ewakuowanych osób. Dla przestrzeni wymagających podwyższonych standardów pożarowych w ofercie Armacell dostępna jest też wersja izolacji ArmaFlex® Duct Plus w Euroklasie B-s3,d0 którą oznaczane są materiały nierozprzestrzeniające ognia, samogasnące i niezapalne.

ArmaFlex® Duct możemy stosować, w zależności od wariantu produktu, nawet na instalacjach o temperaturze pracy w przedziale +110°C do -50°C. Zarówno w wariancie samoprzylepnym, jak i w wariancie do stosowania z klejami z rodziny ArmaFlex do wyboru mamy role szerokości 150 cm o grubości od 9 do 32 mm.

ArmaFlex® Duct firmy Armacell to izolacja, która zapewnia nam równocześnie skuteczną ochronę przed stratami ciepła, przenikaniem wilgoci i hałasem. Sprawdzi się zatem w szerokim wachlarzu zastosowań, a dzięki łączeniu różnych właściwości zastąpi kilka rodzajów tradycyjnych izolacji technicznych i znacznie ułatwi prace montażowe. Warstwa samoprzylepna i wysoka elastyczność produktu pozwalają ograniczyć czas wykonania, a brak pylenia materiału podczas obróbki przyczynia się do poprawy warunków pracy. Jest to więc doskonała alternatywa w stosunku do tradycyjnych rozwiązań, spełniająca oczekiwania wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego zarówno na etapie projektowym, wykonawczym, jak i późniejszej eksploatacji budynku.

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell’ posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.

www.armacell.pl


Data publikacji: 2021-10-25

Podobne technologie i poradniki


08.02.2024 | Izolacje
Z radością informujemy, że prowadziliśmy do naszej...
29.01.2024 | Izolacje
Nasze płyty warstwowe ścienne z rdzeniem z...
12.09.2023 | Izolacje
SealEco jako największy producent membran elastycznych EPDM...
12.01.2023 | Izolacje
Większość życia spędzamy w pomieszczeniach. Średnio jest...
04.10.2022 | Izolacje
Ochrona klimatu i zrównoważony rozwój zyskują na...
20.09.2022 | Izolacje
Dachy zielone coraz częściej pojawiają się w...
20.09.2022 | Izolacje
Jak powinno wyglądać prawidłowe układanie WB MEMBRANY?...
20.09.2022 | Izolacje
Taras jest elementem konstrukcyjnym, który odróżnia się...
12.09.2022 | Izolacje
Kłopoty z ciągłością i terminowością dostaw materiałów,...
01.09.2022 | Izolacje
Przygotowaliśmy dla naszych klientów gotowy zestaw izolacji,...