Wybierz lepszą przyszłość – rozszerzona gama produktów Vertua®

Cemex jest zaangażowany w realizację światowych działań na rzecz ochrony klimatu. Dlatego firma stworzyła i rozwija markę Vertua®, portfolio produktów, które wykorzystuje najnowocześniejszą technologię i innowacje, aby pomóc klientom w realizacji ich zrównoważonych priorytetów. Firma dąży do tego, aby stopniowo rozszerzyć swoją ofertę wartości Vertua® na pozostałe produkty z oferty Cemex, w celu tworzenia bardziej zrównoważonego i nowoczesnego budownictwa.

Vertua® to marka firmy oferująca wiele innowacyjnych produktów, która łączy pięć głównych cech związanych ze zrównoważonym rozwojem w dedykowanych obszarach zastosowań. Są to: niższa emisja dwutlenku węgla, większa efektywność energetyczna, odpowiedzialne gospodarowanie wodą, wykorzystanie materiałów z recyklingu oraz optymalizacja w projektowaniu. Te wyjątkowe cechy wpisują się w strategię klimatyczną Cemex „Future in Action”, a działania podejmowane w jej ramach umożliwią osiągnięcie neutralności klimatycznej firmy do 2050 roku.

Wszystkie produkty powstałe pod marką Vertua® muszą spełnić szczegółowe kryteria co najmniej jednego z wymienionych wyżej zrównoważonych atrybutów. Korzyści płynące z zastosowania danych produktów są przejrzyście opisane na każdym z nich. Dzięki nowym etykietom informacyjnym, klient może w łatwy sposób zweryfikować właściwości produktów, ich wpływ na środowisko oraz zapoznać się z techniczną stroną spełnianych przez produkty wymogów.

– "W Cemex jesteśmy świadomi potrzeby skupienia się na wszystkich aspektach, dzięki którym nasze produkty będą wpisywały się w zrównoważone budownictwo. Dzięki poszerzeniu portfolio produktów marki Vertua®, klienci mogą w łatwiejszy sposób dopasować nasze produkty do swoich potrzeb i projektowanych aplikacji. Do powstania nowej oferty Vertua® wykorzystaliśmy najnowocześniejsze technologie i innowacje, dzięki czemu takie obszary jak efektywność energetyczna budynków, gospodarowanie wodą czy ochrona zasobów naturalnych, nie będą już wyzwaniem" – komentuje Sergio Menendez, prezes Cemex EMEA. - "W nowej ofercie wartości uwzględniono bardziej ambitną i nowoczesną koncepcję: od gamy produktów o obniżonej emisji dwutlenku węgla, po produkty i rozwiązania szeroko wpisujące się w nasze cele zrównoważonego rozwoju, a jednocześnie przyczyniające się do realizacji wizji firmy - budowania lepszej przyszłości."

Rozszerzenie marki Vertua® jest najnowszym osiągnięciem firmy Cemex, która pozostaje na czele w dostarczaniu bardziej zrównoważonych rozwiązań swoim klientom. Zbiega się to w czasie z ogłoszeniem przez firmę osiągnięcia 41-procentowej redukcji emisji CO2* w 2022 roku przez cementownie należące do Cemex w Europie. Do 2030 roku Cemex zakłada osiągnięcie redukcji emisji CO2 na poziomie 55% w Europie.

Vertua® to marka, która oferuje kompleksową i kluczową gamę zrównoważonych właściwości, począwszy od niższego zużycia energii, poprzez wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu, aż po pozytywne oddziaływanie na zasoby wodne. Dzięki ciągłemu rozszerzaniu spektrum pro-środowiskowych właściwości naszych produktów, wzmacniamy wiarygodność naszej organizacji w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Dodatkowe informacje o parasolowej marce Vertua® znajdują się tutaj: www.cemex.pl/vertua-rozwiazania-dla-zrownowazonego-budownictwa

Rozwój i wdrażanie technologii materiałów budowlanych CEMEX jest częścią globalnego networku ds. badań i rozwoju, na czele z Centrum Badań CEMEX z Siedzibą w Szwajcarii.

Prawa autorskie © 2023 / CEMEX Innovation Holding Ltd., Szwajcaria; Wszystkie prawa zastrzeżone.

Dodatkowe informacje

W lutym 2020 roku, firma Cemex ogłosiła strategię klimatyczną o nazwie „Future in Action - Committed to Net Zero CO2,” a w listopadzie 2022 roku aktualizację zakładanych celów. Do 2030 roku firma planuje:

• Obniżenie poziomu emisji CO2 poniżej 430 kg na tonę produktu cementowego, co odpowiada redukcji o 47%*
• Zmniejszenie śladu węglowego na metr sześcienny betonu do 150 kg, co odpowiada 41% redukcji
• Osiągnięcie 65% udziału energii odnawialnej do 2030 roku
• Zmniejszenie emisji z transportu w ramach "Zakresu 3" (Scope 3) o 30%
• Niskoemisyjne produkty Vertua mają stanowić większość (50%+) sprzedaży cementu i betonu do 2025 roku
• Zagospodarowanie do 40 mln ton odpadów rocznie
 
* w porównaniu do poziomu bazowego z 1990 r.

O Cemex

Cemex to globalna firma z branży materiałów budowlanych, która troszczy się o lepszą przyszłość, dzięki zrównoważonym produktom i rozwiązaniom. Poprzez nieustanne innowacje oraz szeroko zakrojone prace badawcze i rozwojowe, firma dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Cemex to lider gospodarki o obiegu zamkniętym w sektorze budowlanym, a dzięki wdrażaniu nowych technologii, jest również pionierem w zakresie wykorzystania paliw alternatywnych i surowców wtórnych w procesach produkcyjnych. Cemex oferuje cement, beton towarowy, kruszywa oraz rozwiązania urbanizacyjne na rozwijających się rynkach całego świata, a międzynarodowy zespół świadczy na rzecz klientów wysokiej jakości usługi, wykorzystując technologie cyfrowe.

Więcej informacji na www.cemex.pl


Data publikacji: 2023-07-26

Podobne technologie i poradniki


15.05.2024 | Chemia budowlana
Piękny wygląd oraz trwałość okładzin ceramicznych, ściennych...
25.01.2024 | Chemia budowlana
Pustułka jest sokołem objętym w Polsce ścisłą...
21.12.2023 | Chemia budowlana
12 grudnia organizacje społeczne podpisały się pod...
07.12.2023 | Chemia budowlana
Ruszyła III edycja konkursu „Kreuj zieloną przyszłość...
29.11.2023 | Chemia budowlana
10 listopada w miejscowości Wieliszew pojawiło się...
24.11.2023 | Chemia budowlana
Cementownia Rudniki otrzymała wyróżnienie w konkursie „Biznes...
03.11.2023 | Chemia budowlana
EMAS jest europejskim systemem zarządzania i certyfikacji...
27.09.2023 | Chemia budowlana
Cemex Polska otrzymał Złoty Laur Konsumenta. Firma...
18.09.2023 | Chemia budowlana
Cemex Polska wprowadza do sprzedaży, produkowane w...
16.08.2023 | Chemia budowlana
Cemex Polska podejmuje liczne inicjatywy wspierające zachowanie...
14.07.2023 | Chemia budowlana
W ostatnim czasie odbyły się obrady jury...