Piękny wygląd oraz trwałość okładzin ceramicznych, ściennych i podłogowych zależy nie tylko od ich indywidualnych parametrów. Kluczową rolę odgrywa tu również zaprawa klejowa, zapewniająca wytrzymałość oraz łatwość i precyzję montażu. Optymalnym rozwiązaniem do szybkiego
i profesjonalnego klejenia płytek ceramicznych jest innowacyjne i bardzo elastyczne rozwiązanie BOTAMENT M20 HP.

BOTAMENT M20 HP oferuje nie tylko doskonałą jakość, ale także wszechstronne zastosowanie, nowoczesne technologie i niezawodność w każdym detalu.

BOTAMENT M20 HP – mikrowłókna dla jeszcze lepszych rezultatów

BOTAMENT M20 HP to nowoczesna zaprawa klejowa o wysokiej elastyczności, przeznaczona do klejenia większości okładzin ceramicznych, ściennych i podłogowych. Została stworzona z myślą o różnorodnych zastosowaniach i do wszystkich rodzajów płytek – od S do XL. Gwarantuje ona doskonałe rezultaty zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, a także w przypadku powierzchni ogrzewanych. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii High Elastic Fibers, czyli wysokoelastycznych mikrowłókien, BOTAMENT M20 HP wyróżnia się niezwykłą elastycznością i wytrzymałością, zwiększając wydajność pracy o 25%. Technologia mikrowłókien ogranicza również nasiąkliwość zaprawy klejowej, co wiąże się z jeszcze lepszą odpornością na mróz oraz zmiany temperatury. Redukuje rozwój grzybów i pleśni, stanowiąc szczególne wsparcie w stosowaniu w pomieszczeniach wilgotnych, takich jak łazienki czy prysznice.

Klej wyróżnia również zerowy spływ, bez konieczności dodatkowego ograniczania ilości wody. Rozwiązanie zapewnia także kremową konsystencję dla lepszej obróbki oraz jeszcze skuteczniejszą siłę wiązania i lepszą przyczepność – nawet w przypadku bardzo gładkich podłoży.

Zaprawa klejowa marki BOTAMENT odporna jest na temperatury od -20°C do +80°C. Posiada również zredukowaną nasiąkliwość, dzięki czemu odporna jest na mróz oraz zmiany temperatur.

Grubość warstwy BOTAMENT M20 HP wynosi do 15 mm. Wygodne opakowanie 20 kg może być przechowywane przez 12 miesięcy, pozwalając na wydajne i długotrwałe korzystanie z zalet kleju BOTAMENT.

Pełnia zastosowań

Nowoczesna formuła BOTAMENT M20 HP pozwala na klejenie płytek ceramicznych o różnych formatach, łącznie z płytami wielkoformatowymi. Nowa zaprawa od BOTAMENT jest także podwójnie praktyczna – można ją stosować zarówno w wersji cienko-, jak i średniowarstwowej, co znacząco zwiększa wydajność pracy.

Dzięki swoim zaletom, zaprawa klejowa BOTAMENT M20 HP doskonale sprawdzi się nie tylko w łazienkach oraz przestrzeniach prysznicowych, ale również na balkonach, tarasach i na powierzchniach ogrzewanych.

BOTAMENT M20 HP – jak stosować?

Praca z BOTAMENT M20 HP jest szybka i prosta. Podłoże musi być suche, czyste, równe (bez wystających elementów) i nieprzemarznięte, a także nośne. Pamiętamy, aby uprzednio oczyścić je z tłuszczu, starych powłok malarskich, mleczka cementowego, środków antyadhezyjnych i innych luźnych części.

Zaprawę mieszamy z czystą, zimną wodą, używając wolnoobrotowego mieszadła, aż do uzyskania jednorodnej masy. Nanosimy na podłoże cienką warstwę kontaktową zaprawy przy użyciu gładkiej części pacy, a następnie rozprowadzamy zaprawę na świeżo nałożoną powierzchni. Płytki układamy w łożu klejowym, lekko dociskając i korygując.

Wartościowe i trwałe wykończenie okładzin ceramicznych to rezultat odpowiedniego wyboru zarówno materiałów, jak i zapraw klejowych. Nowoczesna, elastyczna zaprawa klejowa BOTAMENT M20 HP to innowacyjne rozwiązanie, które zapewnia najwyższe standardy klejenia płytek ceramicznych.


Data publikacji: 2024-05-15