Pracownicy Cemex Polska sadzą drzewa za każdą wypełnioną przez klientów ankietę

10 listopada w miejscowości Wieliszew pojawiło się 200 nowych drzew. Nasadzenia zaplanowano w związku z akcją Cemex Polska, w ramach której firma obiecała zasadzić jedno drzewko w zamian za wypełnienie ankiety badającej satysfakcję klientów. Wolontariusze Cemex Polska wspólnie z przedstawicielami Fundacji Aeris Futuro zadbali o nasadzenia w piątkowe popołudnie.

W piątek 10 listopada, w miejscowości Wieliszew zebrali się wolontariusze Cemex oraz przedstawiciele Fundacji Aeris Futuro, by wspólnie zasadzić nowe drzewa. Projekt nie byłby możliwy do wykonania, gdyby nie klienci Cemex, którzy licznie wypełnili ankiety w ramach badania satysfakcji z współpracy z firmą. Za każdą wypełnioną ankietę Cemex Polska obiecał posadzić jedno drzewo.

W każdym kwartale Cemex przeprowadza badanie NPS (Net Promoter Score), dzięki czemu może poznać opinie klientów oraz doświadczenia wynikające ze współpracy. Każdorazowo zebrane dane są analizowane, a następnie wykorzystywane przez dział Customer Experience do opracowywania planów i projektów mających na celu poprawę doświadczeń klienta.

W tym roku postanowiono połączyć przeprowadzenie badania z działaniami na rzecz środowiska naturalnego. Każda wypełniona przez klienta ankieta to jedno zasadzone drzewo.

fot. Cemex

– Zaangażowanie naszych klientów pozwoliło przyczynić się do wzrostu zalesienia, a tym samym poprawy jakości powietrza – mówi Mikołaj Soboń, Specjalista ds. Customer Experience, lider wolontariatu Cemex Polska. – Sadzenie drzewek odbyło się w ramach globalnego projektu Zalesiania Cemex „Reforestation”, który wpisuje się w założenia naszej strategii klimatycznej „Future in Action”.

Akcja została zrealizowana we współpracy z Fundacją Aeris Futuro, która od 17 lat prowadzi program „Czas na Las” sadząc drzewa i krzewy w celu wsparcia bioróżnorodności oraz kompensując emisje dwutlenku węgla. 

Inicjatywa sadzenia drzew przez wolontariuszy Cemex odbyła się w ramach programu „Future in Action”, którego celem jest prowadzenie przez firmę działań na rzecz łagodzenia zmian klimatycznych, nie tylko poprzez wprowadzanie nisko lub zeroemisyjnych produktów, ale też dostarczanie innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań dla społeczeństwa.

O Cemex

Cemex to globalna firma z branży materiałów budowlanych, która troszczy się o lepszą przyszłość, dzięki zrównoważonym produktom i rozwiązaniom. Poprzez nieustanne innowacje oraz szeroko zakrojone prace badawcze i rozwojowe, firma dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Cemex to lider gospodarki o obiegu zamkniętym w sektorze budowlanym, a dzięki wdrażaniu nowych technologii, jest również pionierem w zakresie wykorzystania paliw alternatywnych i surowców wtórnych w procesach produkcyjnych. Cemex oferuje cement, beton towarowy, kruszywa oraz rozwiązania urbanizacyjne na rozwijających się rynkach całego świata, a międzynarodowy zespół świadczy na rzecz klientów wysokiej jakości usługi, wykorzystując technologie cyfrowe.

Więcej informacji na www.cemex.pl


Data publikacji: 2023-11-29

Podobne technologie i poradniki


25.01.2024 | Chemia budowlana
Pustułka jest sokołem objętym w Polsce ścisłą...
21.12.2023 | Chemia budowlana
12 grudnia organizacje społeczne podpisały się pod...
07.12.2023 | Chemia budowlana
Ruszyła III edycja konkursu „Kreuj zieloną przyszłość...
24.11.2023 | Chemia budowlana
Cementownia Rudniki otrzymała wyróżnienie w konkursie „Biznes...
03.11.2023 | Chemia budowlana
EMAS jest europejskim systemem zarządzania i certyfikacji...
27.09.2023 | Chemia budowlana
Cemex Polska otrzymał Złoty Laur Konsumenta. Firma...
18.09.2023 | Chemia budowlana
Cemex Polska wprowadza do sprzedaży, produkowane w...
16.08.2023 | Chemia budowlana
Cemex Polska podejmuje liczne inicjatywy wspierające zachowanie...
26.07.2023 | Chemia budowlana
Cemex jest zaangażowany w realizację światowych działań...
13.07.2023 | Chemia budowlana
Zakończyła się kolejna edycja programu edukacyjnego Builder...