Sucha i czysta elewacja: tynk hydrofilowy weber.pas topdry AquaBalance

Technologia AquaBalance to naturalna ochrona przed porastaniem: tworzy na elewacji inteligentną powłokę samoregulującą stopień zawilgocenia powierzchni. Jej zastosowanie na fasadach budynków skutecznie rozwiązuje problem grzybów i alg, które rozrastają się na zawilgoconym tynku.

Grzyby i algi to jedyne mikroorganizmy, które mogą rozwijać się na dowolnym podłożu. Nic więc dziwnego, że porastają na elewacjach budynków. Rozwijające się grzyby i algi mogą z czasem niszczyć fasadowe elementy budynku. Są też idealnym podłożem dla rozwoju innych mikroorganizmów, niebezpiecznych dla budynku i zdrowia mieszkańców.

Jednak nawet grzyby i algi potrzebują do swojego rozwoju wilgoci. Opady deszczu, ale nawet mgła i rosa pozostawiają na powierzchni otynkowanej ściany cienką warstwę wody, na której rozwijają się zarodniki najsilniejszych mikroorganizmów, czyli alg, grzybów i pleśni.

Jak radzić sobie z grzybami i algami?

Praktykowanym dotąd rozwiązaniem, powstrzymującym na krótki czas porastanie mikroorganizmów, są biocydy in can (dodawane fabrycznie do produktów) lub biocydy powłokowe (nakładane na warstwę wykończeniową elewacji). Jednak w dłuższym lub krótszym okresie czasu woda jest zdolna wypłukać zabezpieczające środki biobójcze z warstwy tynku.

Dlatego niezbędne okazało się wdrożenie nowatorskiego rozwiązania, jakim jest technologia AquaBalance, która gwarantuje długotrwały efekt czystej elewacji. Produktem opartym na innowacji jest tynk weber.pas topdry AquaBalance.

Inteligentna powłoka samoregulująca stopień zawilgocenia powierzchni

W przypadku powszechnie stosowanych tynków powierzchnia ściany pozostaje zawilgocona przez długi czas, ponieważ woda zbiera się w zagłębieniach chropowatej powierzchni. To świetna pożywka dla różnych mikroorganizmów. Na powierzchni tynku AquaBalance kropla wody ma większą powierzchnię parowania, dzięki czemu znika znacznie szybciej. Nadmiar wilgoci jest czasowo absorbowany w mikrokanalikach tynku i natychmiast oddawany do atmosfery. Ściana wysycha błyskawicznie nie dając żadnych szans algom czy grzybom.

fot. WEBER

Technologia wprost z natury

Powierzchnia ściany z zastosowaną na niej tynkiem weber.pas topdry AquaBalance bardzo szybko wysycha. Nie stanowi więc atrakcyjnego podłoża dla rozwoju alg, grzybów i pleśni. Technologia AquaBalance wykorzystuje naturalne zjawiska fizyczne, zniechęcając mikroorganizmy do rozwoju na elewacji.

Tynk weber.pas topdry AquaBalance dostępny jest bowiem w ponad 250 różnych kolorach, co daje duże możliwości w zakresie estetyki elewacji, trwałych dzięki uniknięciu zielonego nalotu i innych przebarwień, które pojawiłyby się za sprawą mikroorganizmów.

Zalety tynku weber.pas topdry AquaBalance:

TRWAŁOŚĆ – Zapewnia wieloletnia ochronę przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych, również zanieczyszczeń powietrza.

ODPORNOŚĆ NA GLONY – Dzięki nowatorskiej technologii odporny na porastanie algami, grzybami i pleśniami – estetyczna elewacja przez długi czas

WYDAJNOŚĆ – Nawet do 20% niższe zużycie niż w przypadku powszechnie używanych tynków, dzięki jego łatwej aplikacji, plastyczności oraz świetnej przyczepności.

ELASTYCZNOŚĆ – Odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz obciążenia termiczne związane z bezpośrednim oddziaływaniem promieni słonecznych.

CERTYFIKOWANA JAKOŚĆ – Wysoka jakość potwierdzona specjalistycznymi badaniami w akredytowanych laboratoriach w kraju i za granicą.

OSZCZĘDNOŚĆ – Koszt 1m2 powłoki jest zdecydowanie niższy niż w przypadku zazwyczaj stosowanych produktów premium.

Więcej: www.pl.weber


Data publikacji: 2021-09-06

Podobne technologie i poradniki


25.01.2024 | Chemia budowlana
Pustułka jest sokołem objętym w Polsce ścisłą...
21.12.2023 | Chemia budowlana
12 grudnia organizacje społeczne podpisały się pod...
07.12.2023 | Chemia budowlana
Ruszyła III edycja konkursu „Kreuj zieloną przyszłość...
29.11.2023 | Chemia budowlana
10 listopada w miejscowości Wieliszew pojawiło się...
24.11.2023 | Chemia budowlana
Cementownia Rudniki otrzymała wyróżnienie w konkursie „Biznes...
03.11.2023 | Chemia budowlana
EMAS jest europejskim systemem zarządzania i certyfikacji...
27.09.2023 | Chemia budowlana
Cemex Polska otrzymał Złoty Laur Konsumenta. Firma...
18.09.2023 | Chemia budowlana
Cemex Polska wprowadza do sprzedaży, produkowane w...
16.08.2023 | Chemia budowlana
Cemex Polska podejmuje liczne inicjatywy wspierające zachowanie...
26.07.2023 | Chemia budowlana
Cemex jest zaangażowany w realizację światowych działań...