Prosta i efektowna renowacja zabytków

Oszczędność czasu i pracy dzięki odpowiednim produktom 

Konserwacja i renowacja zabytków to niezwykle pracowite czynności. Dbałość o elementy zewnętrzne wymaga znacznego zaangażowania oraz wiedzy. Właściwe wyroby pozwolą jednak znacznie przyspieszyć prace oraz zapewnią trwałość uzyskanych efektów. 

W przypadku renowacji zabytków często trzeba skorzystać z wielu różnorodnych produktów. Jest to istotne ze względu na tworzywo, jakie chcemy oczyścić i zakonserwować. Właściwy wybór zapewni bezpieczeństwo prac, bez ryzyka o naruszenie powierzchni. Pełną ofertę wyrobów do profesjonalnej renowacji zabytków oferuje Producent Specjalistycznych Materiałów Chemii Budowlanej TEAIS Polonia. Wśród bogatego portfolio firmy znaleźć można zarówno produkty do ochrony drewna, jak również usuwania grzybów, graffiti oraz zabezpieczania ścian przed zawilgoceniem. 

Oczyścić z grzybów i pleśni

Niewątpliwie jedną z najważniejszych czynności, która przedłuża życie wielu zabytków, jest odpowiednie oczyszczenie ich powierzchni z zalegających grzybów oraz pleśni. Idealnym wyborem do tego rodzaju prac jest bardzo skoncentrowany płyn o nazwie SANEANTE DE MOHO, który charakteryzuje się wysoką wydajnością oraz skutecznością działania. Ten produkt pozwala dokładnie oczyścić z mchu, glonów pleśni, osadów czy też mikroorganizmów powierzchnie wykonane z kamienia naturalnego oraz sztucznego. Doskonale sprawdzi się również na płytkach, lastriko oraz podłożach betonowych. 

Łatwe usuwanie graffiti

W ofercie marki TEAIS znajdziemy zarówno produkt, który pozwoli na bardzo dokładne usunięcie istniejącego graffiti, jak również wyrób, dzięki któremu można będzie zabezpieczyć ściany na wypadek ponownego pojawienia się niechcianych malunków. Idealnie nadający się nawet do podłoży mineralnych produkt o nazwie GRAFITAIS pozwala na oczyszczenie elewacji i ścian z graffiti. Cechą wyróżniającą ten wyrób jest brak w jego składzie kwasów i zasad, co sprawia że jest on bezpieczny nawet dla podłoży mineralnych. Praca z tym wyrobem jest niezwykle łatwa. Wystarczy nałożyć go na pomalowaną powierzchnię, a po upływie godziny usunąć go za pomocą szczotki i wody. Uzupełnieniem tego wyrobu jest zabezpieczająca powłoka ANTIGRAFITAIS, którą można nałożyć na powierzchnie mineralne wykonane z kamienia, marmuru, betonu oraz zapraw cementowych. Ten produkt znacznie ułatwi w przyszłości czyszczenie i usuwanie graffiti z podłoży porowatych i matowych. 

Zabezpieczenie drewna

Niezwykle popularnym wyrobem z linii wyrobów do renowacji marki TEAIS jest jednokomponentowy wyrób rozpuszczalnikowy do ochrony drewna i elementów drewnianych o nazwie TEAIS LASUR. Ten produkt wnika głęboko w drewno, ale nie tworzy na jego powierzchni powłoki, a jednocześnie skutecznie zapobiega atakom korników, termitów oraz przed tworzeniem się grzybów. TEAIS LASUR charakteryzuje się działaniem grzybobójczym oraz przeciw pestycydom. Jest to wyrób elastyczny, szybkoschnący oraz wodoodporny, który cechuje się doskonałą odpornością na zmienne warunki pogodowe oraz zabezpiecza drewno przed promieniowaniem UV, wilgocią oraz działaniem owadów. TEAIS LASUR można stosować na wszystkich gatunkach drewna, zarówno na meblach ogrodowych, ogrodzeniach, jak też konstrukcjach. Dobrze sprawdza się w ochronie drewna porowatego i występuje w różnorodnych kolorach. 

Odpowiednia hydroizolacja

Jednym z bardzo istotnych elementów renowacji jest odpowiednie zabezpieczenie przed działaniem wilgoci. Producent Specjalistycznych Materiałów Chemii Budowlanej TEAIS Polonia przygotował produkt na bazie cementu, który po wymieszaniu z wodą tworzy bardzo twardą i idealnie przylegającą do podłoża hydroizolacyjną powłokę. Mowa o wyrobie CEPIS, który doskonale sprawdza się na nieregularnych podłożach oraz ścianach z pustaków oraz bloczków betonowych. Produkt wyrównuje podłoże i doskonale sprawdzi się jako nakładany przed końcowym malowaniem. Dla nadania elastyczności można wymieszać go z wyrobem ALGUTAIS, co jeszcze bardziej podwyższy jego właściwości hydroizolacyjne. CEPIS występuje również w wersji do nakładania natryskowego w warstwie o grubości do 3 mm i doskonale sprawdzi się do uszczelnienia basenów, szybów wind oraz ścian. 

Ściany bez wilgoci

Kolejnym z wyrobów, które zostały specjalnie przygotowane dla stworzenia jak najlepszego ubezpieczenia przed wilgocią jest CAPI C. Jest to system, składający się z wtryskiwaczy umieszczonych poprzez iniekcję w ścianach, który chroni przed wznoszącą się wilgocią. Płyn, który jest wstrzykiwany w ściany, po bardzo dobrej penetracji, utwardza się w wilgotnym środowisku i tym samym umożliwia naprawę różnorodnych murów, wykonanych np. z cegieł, betonu czy też kamienia. 

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.teais.pl


Data publikacji: 2019-02-26

Podobne technologie i poradniki


19.07.2019 | Chemia budowlana
Nagrody przyznawane przez użytkowników produktów czy usług...
11.10.2018 | Chemia budowlana
Specjalistyczne materiały do budowy i naprawy posadzek ...
23.11.2017 | Chemia budowlana
Już 20 listopada br. firma Baumit przenosi...
28.07.2017 | Chemia budowlana
16 maja 2017 w Czeladzi odbyła się...
15.03.2017 | Chemia budowlana
Ogrodzenie posesji czy montaż pergoli większości osób...
08.03.2017 | Chemia budowlana
W środowisku branżowym marzec to czas uznawany...
08.02.2017 | Chemia budowlana
Jeszcze nie tak dawno większość zapraw budowlanych...
07.11.2016 | Chemia budowlana
To już ostatnia szansa, aby wziąć udział...
29.08.2016 | Chemia budowlana
Branża chemii podłogowej na pierwszy rzut oka...
04.07.2016 | Chemia budowlana
Jest odporny na warunki atmosferyczne, zabrudzenia oraz...
18.03.2014 | Chemia budowlana
Gipsowe, cementowo-wapienne, a może gliniane? Jakie tynki...