Przyznano wyróżnienia w programie EkoPRODUCENT Cemex Polska

W ramach nowego programu, Cemex Polska docenia klientów, którzy w trosce o środowisko naturalne wybierają niskoemisyjne cementy Vertua®. Nowy program dla klientów EkoPRODUCENT, wpisuje się w globalną strategię „Future in Action”, której celem jest przeciwdziałanie zmianom klimatu.

55 tysięcy ton – o tyle Cemex Polska ograniczył emisję CO2 do atmosfery dzięki klientom, którzy zakupili cementy o niskim współczynniku klinkierowym. Jest to ilość dwutlenku węgla, którą pochłonęłoby aż 9 milionów drzew w skali roku.

Z myślą o klientach, którzy dokonują świadomych, ekologicznych wyborów, wspierając w ten sposób redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery, Cemex Polska stworzył program EkoPRODUCENT.

W pierwszej edycji inicjatywy wyróżnienia i certyfikaty zostały przyznane 84 firmom. W tym gronie znaleźli się klienci Cemex Polska, którzy wybierając niskoemisyjne cementy z linii Vertua® znacząco zredukowali wskaźnik klinkierowy, a tym samym ograniczyli emisję CO2. 12 firm, które mogą się pochwalić najlepszymi wynikami w tym zakresie, otrzymało również pamiątkowe statuetki.

– Cieszy nas fakt, że możemy współpracować z firmami, które aktywnie wspierają proces dekarbonizacji i świadomie wybierają produkty o niskim współczynniku klinkierowym, w tym produkty Vertua® od Cemex. Chcemy wyróżniać odpowiedzialnych i najbardziej zaangażowanych klientów, którzy dążą do ograniczenia emisji dwutlenku węgla i tym samym wspierają nasze działania w ramach globalnej strategii firmy „Future in Action” – mówi Rafał Gajewski, Dyrektor Pionu Handlowego, Członek Zarządu w Cemex Polska.

Cemex dla klimatu

Oferowanie niskoemisyjnych rozwiązań produktowych wpisuje się w globalną strategię Cemex „Future in Action”. Jej cel to przeciwdziałanie zmianom klimatu, m.in. poprzez redukcję emisji dwutlenku węgla w zakładach produkcyjnych.
W związku z realizacją wspomnianej strategii, portfolio Cemex Polska jest konsekwentnie wzbogacane o niskoemisyjne rozwiązania dla zrównoważonego budownictwa. Należą do nich m.in. produkty Vertua®, które pozwalają na znaczącą redukcję śladu węglowego w ramach realizowanych inwestycji.

O Cemex

Cemex to globalna firma z branży materiałów budowlanych, która troszczy się o lepszą przyszłość, dzięki zrównoważonym produktom i rozwiązaniom. Poprzez nieustanne innowacje oraz szeroko zakrojone prace badawcze i rozwojowe, firma dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Cemex to lider gospodarki o obiegu zamkniętym w sektorze budowlanym, a dzięki wdrażaniu nowych technologii, jest również pionierem w zakresie wykorzystania paliw alternatywnych i surowców wtórnych w procesach produkcyjnych. Cemex oferuje cement, beton towarowy, kruszywa oraz rozwiązania urbanizacyjne na rozwijających się rynkach całego świata, a międzynarodowy zespół świadczy na rzecz klientów wysokiej jakości usługi, wykorzystując technologie cyfrowe.

Więcej informacji na www.cemex.com

Rozwój i wdrażanie technologii materiałów bu­dowlanych CEMEX jest częścią globalnego ne­tworku ds. badań i rozwoju, na czele z Centrum Badań CEMEX z Siedzibą w Szwajcarii.

Prawa autorskie © 2023 CEMEX Innovation Holding Ltd., Szwajcaria; Wszystkie prawa zastrzeżone.


Data publikacji: 2023-04-26

Podobne technologie i poradniki


15.05.2024 | Chemia budowlana
Piękny wygląd oraz trwałość okładzin ceramicznych, ściennych...
25.01.2024 | Chemia budowlana
Pustułka jest sokołem objętym w Polsce ścisłą...
21.12.2023 | Chemia budowlana
12 grudnia organizacje społeczne podpisały się pod...
07.12.2023 | Chemia budowlana
Ruszyła III edycja konkursu „Kreuj zieloną przyszłość...
29.11.2023 | Chemia budowlana
10 listopada w miejscowości Wieliszew pojawiło się...
24.11.2023 | Chemia budowlana
Cementownia Rudniki otrzymała wyróżnienie w konkursie „Biznes...
03.11.2023 | Chemia budowlana
EMAS jest europejskim systemem zarządzania i certyfikacji...
27.09.2023 | Chemia budowlana
Cemex Polska otrzymał Złoty Laur Konsumenta. Firma...
18.09.2023 | Chemia budowlana
Cemex Polska wprowadza do sprzedaży, produkowane w...
16.08.2023 | Chemia budowlana
Cemex Polska podejmuje liczne inicjatywy wspierające zachowanie...
26.07.2023 | Chemia budowlana
Cemex jest zaangażowany w realizację światowych działań...