Produkty marki UZIN w finale konkursu Dobry Wzór 2016!

Branża chemii podłogowej na pierwszy rzut oka nie kojarzy się z wyszukanym wzornictwem. Jednak jak się okazuje i w tej dziedzinie design ma znaczenie. W finale tegorocznego konkursu Dobry Wzór, organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, znalazły się aż dwa produkty marki UZIN – czołowego producenta chemii do montażu, wykończenia i pielęgnacji różnego typu podłóg.

Celem konkursu Dobry Wzór niezmiennie od lat jest dbałość o rozwój designu, za którym kryje się wysoka jakość wzornictwa.

Tegoroczna edycja Dobrego Wzoru cieszyła się ogromną popularnością. Zgłoszono rekordową liczbę 222 produktów i usług w dziewięciu kategoriach: Dom, Praca, Sfera publiczna, Usługi, Nowe Technologie, Grafika użytkowa i opakowania, Nowe materiały produkcyjne, Transport i komunikacja, Moda i akcesoria. Produkty i usługi nie są jednak zgłaszane przez firmy, a wyszukiwane i rejestrowane przez ekspertów IWP, którzy prowadzą stały monitoring rynku pod kątem najciekawszych projektów dostępnych na polskim rynku.

Sam konkurs przebiega dwuetapowo – najpierw spośród zgłoszeń Komisja Ekspertów wybiera finalistów, a następnie Jury decyduje o przyznaniu wyróżnień dla konkretnych produktów i usług.

Do ścisłego finału zakwalifikowały się dwa rozwiązania marki UZIN. Narzędzie do bezpyłowego otwierania worków z produktami sypkimi UZIN Ripper – w kategorii Praca oraz opakowania środków gruntujących UZIN CUBE it simple – w kategorii Grafika użytkowa i opakowania.

Geniusz tkwi w prostocie
UZIN Ripper zdecydowanie ułatwia pracę posadzkarzom – dzięki zmyślnemu rozwiązaniu, jednocześnie odciąża kręgosłup pracującego i sprawia, że materiał sypki nie pyli, jak przy tradycyjnym przesypywaniu go do wiadra. Finalnie praca jest czystsza, zdrowsza i bardziej komfortowa.

UZIN CUBE it simple to z kolei nowatorski system opakowań środków płynnych, który zastępuje tradycyjnie kanistry z tworzywa sztucznego mocnym workiem z dozownikiem zabezpieczonym kartonem. Opakowania CUBE it simple są wygodniejsze w użyciu, pozwalają na dokładnie opróżnianie pojemnika z płynnego produktu, a ich zastosowanie zmniejsza ilość odpadów z tworzyw sztucznych aż o 75%! To nie wszystko – po wykorzystaniu produktu, CUBE it simple zajmuje aż o 85% mniej miejsca niż tradycyjne kanistry. Ponadto kształt opakowań CUBE it simple pozwala na lepsze wykorzystanie powierzchni magazynowej oraz optymalizację logistyki. Przykładowo dzięki zastąpieniu tymi opakowaniami tradycyjnych kanistrów, na jedną paletę można załadować nawet o 190 kg produktu więcej. To rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne w jednym zostało już docenione w Europie. Wyróżniono je m.in. w ekologicznym konkursie Greener Packaging, który nagradza opakowania szybciej podlegające biodegradacji, zajmujące mniej miejsca i w ten sposób chroniące środowisko naturalne.

- Zarówno CUBE it simple, jak i Ripper to rozwiązania innowacyjne w naszej branży – wychodzące poza tradycyjnie myślenie o produktach przemysłowych. Oba te przykłady pokazują, że firma Uzin bardzo wnikliwie wsłuchuje się w potrzeby swoich klientów. Ta obserwacja pozwoliła na stworzenie rozwiązań nowatorskich, ale i niezwykle prostych – zarówno w formie, jak i zastosowaniu. W tym przypadku podejście out of the box i czerpanie inspiracji z zupełnie niezwiązanych z branżą budowlaną dziedzin pozwala na przeniesienie produktów z kategorii "potrzebne" do "nie wiem jak radziłem sobie bez tego wcześniej" – podkreśla odpowiedzialna za marketing w firmie UZIN Polska Małgorzata Walisiak.

Design ma znaczenie
Dobre wzornictwo to nie tylko świetny design i wysoka użyteczność. Ma realny wpływ na rozwój przedsiębiorstw, które stawiają w swojej działalności na innowacje. Badaniem tych zależności już od ponad 60 lat zajmuje się Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Jest to jedna z najstarszych tego typu organizacji w Europie. Organizowany przez tę instytucję konkurs Dobry Wzór służy monitorowaniu polskiego rynku w poszukiwaniu wyróżniających  pod kątem wzornictwa produktów i usług. Co roku wyławia perełki, które mają szanse zaistnieć dzięki temu również w szerszym ponadbranżowym kontekście. Konkurs prowadzony jest zgodnie z zasadami określonymi przez Międzynarodową Radę Stowarzyszeń Wzornictwa Przemysłowego (ICSID).

Ogłoszenie wyników konkursu Dobry Wzór 2016 i wręczenie nagród nastąpi 20 października. Następnie wyróżnione produkty i usługi będzie można podziwiać do pierwszego grudnia br. na pokonkursowej wystawie.


Data publikacji: 2016-08-29

Podobne technologie i poradniki


15.05.2024 | Chemia budowlana
Piękny wygląd oraz trwałość okładzin ceramicznych, ściennych...
25.01.2024 | Chemia budowlana
Pustułka jest sokołem objętym w Polsce ścisłą...
21.12.2023 | Chemia budowlana
12 grudnia organizacje społeczne podpisały się pod...
07.12.2023 | Chemia budowlana
Ruszyła III edycja konkursu „Kreuj zieloną przyszłość...
29.11.2023 | Chemia budowlana
10 listopada w miejscowości Wieliszew pojawiło się...
24.11.2023 | Chemia budowlana
Cementownia Rudniki otrzymała wyróżnienie w konkursie „Biznes...
03.11.2023 | Chemia budowlana
EMAS jest europejskim systemem zarządzania i certyfikacji...
27.09.2023 | Chemia budowlana
Cemex Polska otrzymał Złoty Laur Konsumenta. Firma...
18.09.2023 | Chemia budowlana
Cemex Polska wprowadza do sprzedaży, produkowane w...
16.08.2023 | Chemia budowlana
Cemex Polska podejmuje liczne inicjatywy wspierające zachowanie...
26.07.2023 | Chemia budowlana
Cemex jest zaangażowany w realizację światowych działań...