Cemex wspiera program dla studentów architektury

Zakończyła się kolejna edycja programu edukacyjnego Builder for the Future organizowanego przez magazyn Builder, skierowanego do studentów, którzy wiążą swoją przyszłość z architekturą lub branżą budowlaną. Partnerem strategicznym przedsięwzięcia był Cemex Polska.

10 edycja programu została zainaugurowana w październiku 2022 roku w Warszawie. W imprezie 4 FUTURE DAY wzięło udział blisko pół tysiąca studentów. Dla uczestników przygotowano m.in. wykłady i konsultacje z przedstawicielami firm partnerskich.

W kolejnych miesiącach o architekturze i branży budowlanej rozmawiano także w innych miastach. Dni Młodego Architekta odbyły się na uczelniach technicznych w Poznaniu, Gliwicach, Gdańsku i Krakowie. W sumie we wszystkich wydarzeniach uczestniczyło ok. 700 studentów.

– Studia to czas wyboru przyszłej ścieżki zawodowej. Studenci potrzebują rzetelnych informacji, by dokonać takiego wyboru w sposób świadomy. Program Builder for the Future to dla nich doskonała okazja do tego, by poznać najnowsze trendy w architekturze i branży budowlanej. Cieszymy się, że podczas spotkań z młodymi architektami eksperci Cemex mogli po raz kolejny dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, a także szczegółowo opowiadać o rozwiązaniach Cemex dla zrównoważonego budownictwa – mówi Piotr Karbownik, Menadżer Zespołu ds. Zarządzania Produktami w Cemex Polska.

Konkurs dla Młodych Architektów

W ramach programu Builder for the Future odbyła się również jubileuszowa, 10. edycja Konkursu dla Młodych Architektów. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem adeptów architektury. Prace na konkurs zgłosiło ponad 200 osób. Z tego grona wyłonionych zostało dziewięcioro finalistów.

Pierwsze dwa miejsca przypadły tym razem w udziale reprezentantom Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. I nagrodę zdobył Mateusz Tomaszewski, a na drugiej pozycji uplasował się Karol Pieter. Trzecie miejsce w konkursie zajęła Kamila Mizera z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Kapituła konkursu przyznała także trzy wyróżnienia.

Listę laureatów poznaliśmy podczas gali Builder for the Future. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody pieniężne, a wyróżnione prace są promowane w ramach publikacji przygotowywanych przez magazyn Builder.

O Builder for the Future

Builder for the Future to społeczny program edukacyjny zainicjowany przez miesięcznik Builder. Celem programu jest wspieranie młodych architektów oraz inżynierów budownictwa w uzupełnianiu edukacji, poszerzaniu fachowej i praktycznej wiedzy, umiejętności oraz kompetencji.

Program jest realizowany we współpracy z najważniejszymi organizacjami branżowymi i studenckimi oraz uczelniami publicznymi i prywatnymi.

Cemex Polska jest partnerem Builder for the Future już po raz dziewiąty.

O Cemex

Cemex to globalna firma z branży materiałów budowlanych, która troszczy się o lepszą przyszłość dla kolejnych pokoleń, dzięki zrównoważonym produktom i rozwiązaniom. Poprzez nieustanne innowacje oraz szeroko zakrojone prace badawcze i rozwojowe, firma dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Cemex to lider gospodarki o obiegu zamkniętym w sektorze budowlanym, a dzięki wdrażaniu nowych technologii, jest również pionierem w zakresie wykorzystania paliw alternatywnych i surowców wtórnych w procesach produkcyjnych. Cemex oferuje cement, beton towarowy, kruszywa oraz rozwiązania urbanizacyjne na rozwijających się rynkach całego świata, a międzynarodowy zespół świadczy na rzecz klientów wysokiej jakości usługi, wykorzystując technologie cyfrowe.

Więcej informacji na www.cemex.pl


Data publikacji: 2023-07-13

Podobne technologie i poradniki


15.05.2024 | Chemia budowlana
Piękny wygląd oraz trwałość okładzin ceramicznych, ściennych...
25.01.2024 | Chemia budowlana
Pustułka jest sokołem objętym w Polsce ścisłą...
21.12.2023 | Chemia budowlana
12 grudnia organizacje społeczne podpisały się pod...
07.12.2023 | Chemia budowlana
Ruszyła III edycja konkursu „Kreuj zieloną przyszłość...
29.11.2023 | Chemia budowlana
10 listopada w miejscowości Wieliszew pojawiło się...
24.11.2023 | Chemia budowlana
Cementownia Rudniki otrzymała wyróżnienie w konkursie „Biznes...
03.11.2023 | Chemia budowlana
EMAS jest europejskim systemem zarządzania i certyfikacji...
27.09.2023 | Chemia budowlana
Cemex Polska otrzymał Złoty Laur Konsumenta. Firma...
18.09.2023 | Chemia budowlana
Cemex Polska wprowadza do sprzedaży, produkowane w...
16.08.2023 | Chemia budowlana
Cemex Polska podejmuje liczne inicjatywy wspierające zachowanie...
26.07.2023 | Chemia budowlana
Cemex jest zaangażowany w realizację światowych działań...