Baumit zaprezentował nowy katalog produktowy

W środowisku branżowym marzec to czas uznawany za oficjalny początek sezonu budowlanego. Z tej okazji firma Baumit opublikowała nowy katalog produktowy na rok 2017, a w nim szereg sprawdzonych rozwiązań, zachęcających do urzeczywistnienia nawet najbardziej wymagających projektów. Jak co roku jesteśmy przy tym świadkami kilku bardzo ciekawych debiutów.

Nowy Katalog Produktów Baumit dedykowany jest partnerom handlowym, inwestorom, wykonawcom, architektom oraz wszystkim osobom, które poszukują wysokiej jakości materiałów budowlanych w obszarze systemów ociepleń, tynków, jastrychów, produktów do układania płytek lub systemów renowacyjnych. Oferta produktowa Baumit na rok 2017 to nie tylko sprawdzone rozwiązania, lecz także szereg nowych ‘pomysłów z przyszłością’, które ułatwią prace na budowie, skrócą czas inwestycji, dbając przy tym o walory użytkowe i estetyczne projektu.

Wśród tegorocznych debiutów na pierwszy plan wysuwa się wysokoefektywny system ociepleń StarSystem Resolution, będący esencją doświadczenia zdobywanego przez lata obecności firmy Baumit na europejskim rynku. Dzięki wykorzystaniu płyty ResolutionTherm – z rdzeniem ze sztywnej piany fenolowej – produkt ten gwarantuje najwyższą izolacyjność cieplną na poziomie λ=0,022 W/mK, stanowiąc idealną odpowiedź na zaostrzone wymogi termiczne, zgodnie z którymi maksymalna wartość współczynnika przenikania ciepła ścian zewnętrznych od tego roku to 0,23 W/mK.

Renomowany producent rozwija także paletę dekoracyjnych powłok malarskich. Nową pozycją w ofercie jest farba dyspersyjna premium do malowania tynków mineralnych w systemach ociepleń lub do przemalowań remontowanych elewacji – Baumit PuraColor, dostępna w największej palecie – 850 kolorów, w tym ciemnych i intensywnych.  

Listę tegorocznych nowości w obszarze produktów elewacyjnych zamyka Baumit Separator – profesjonalny środek zapobiegający przyklejaniu się formy silikonowej do tynku podczas  wykonywania odcisków (np. struktury drewna).

Zmiany nie ominęły także segmentu systemów podłogowych. Do już szerokiej oferty mas samopoziomujących dołącza Nivello 10 – masa szpachlowa o wysokiej wytrzymałości (CT-C30-F7 wg PN-EN 13813), przeznaczona do stosowania w zakresie grubości  1 – 15 mm. Wartym uwagi debiutem jest również emulsja kontaktowa (sczepna) Baumit Connect,  pozwalająca na bezpieczne układanie jastrychów w grubości już od 10 mm! Nowego członka zyskała też rodzina zapraw betonowych – mowa tu o produkcie Beton B30, wyróżniającym się wysoką wytrzymałością na poziomie ≥ 30 MPa oraz szybkim procesem wiązania, umożliwiającym ruch pieszy już po 6 godzinach!

Nowy katalog produktowy Baumit obowiązuje od 01.03.2017 i jest dostępny online na stronie: www.baumit.com


Data publikacji: 2017-03-08

Podobne technologie i poradniki


15.05.2024 | Chemia budowlana
Piękny wygląd oraz trwałość okładzin ceramicznych, ściennych...
25.01.2024 | Chemia budowlana
Pustułka jest sokołem objętym w Polsce ścisłą...
21.12.2023 | Chemia budowlana
12 grudnia organizacje społeczne podpisały się pod...
07.12.2023 | Chemia budowlana
Ruszyła III edycja konkursu „Kreuj zieloną przyszłość...
29.11.2023 | Chemia budowlana
10 listopada w miejscowości Wieliszew pojawiło się...
24.11.2023 | Chemia budowlana
Cementownia Rudniki otrzymała wyróżnienie w konkursie „Biznes...
03.11.2023 | Chemia budowlana
EMAS jest europejskim systemem zarządzania i certyfikacji...
27.09.2023 | Chemia budowlana
Cemex Polska otrzymał Złoty Laur Konsumenta. Firma...
18.09.2023 | Chemia budowlana
Cemex Polska wprowadza do sprzedaży, produkowane w...
16.08.2023 | Chemia budowlana
Cemex Polska podejmuje liczne inicjatywy wspierające zachowanie...
26.07.2023 | Chemia budowlana
Cemex jest zaangażowany w realizację światowych działań...